Abbiategrasso – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , , , , ,

Abbiategrasso to niewielkie miasto i gmina we włoskim regionie Lombardia. Miejscowość znajduje się nieopodal Mediolanu, a wielu turystów nawet o niej nie słyszało. Miasteczko znane było głównie z licznych upraw ryżu oraz jedwabiu. Jednak jego historia jest o wiele bardziej złożona. Jeśli więc wybierasz się do Mediolanu, to powinieneś wygospodarować chociaż jeden dzień na odwiedzenie Abbiategrasso. Co musisz w tym miasteczku zwiedzić? Sprawdźmy!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zwiedzić w Abbiategrasso? – zabytki, muzea, atrakcje

Abbiategrasso to niewielkie miasteczko, które położone jest tuż przy zachodniej części obwodnicy Mediolanu. Na co dzień, zamieszkuje je niespełna 35 tysięcy osób. Abbiategrasso znane jest przede wszystkim z historycznej starówki, a także odrestaurowanego zamku, który znajduje się na jej obrzeżach. Jednak miasto może pochwalić się także strategiczną lokalizacją. Z tego też powodu miasteczko zyskało ogromne znaczenie militarne i było świadkiem wielu, krwawych bitew. Obecnie jest to spokojna miejscowość, w której można odetchnąć od zatłoczonego Mediolanu. Jeśli wybierasz się do Abbiategrasso, to poznaj najciekawsze atrakcje.

1. Palazzo Visconetto

Palazzo Visconetto jest jednym z tych zabytków, które stały się symbolem Abbiategrasso. Jak możesz się domyślić, zamek ten należał do rodu Visconti i początkowo miał pełnić tylko i wyłącznie funkcję obronną. Cechuje go specyficzna architektura, gdyż strzeliste okna nawiązują do gotyku, zaś fasada nawiązuje do stylu renesansowego w architekturze. Do zwiedzania są sale wystawowe, jakie zostały zlokalizowane we wnętrzu zamku.

Abbiategrasso Visconti Castle, built in 1382 by Gian Galeazzo Visconti above a pre-existing 13th-century fortification.
Zamek Abbiategrasso Visconti, zbudowany w 1382 roku przez Gian Galeazzo Visconti nad istniejącą wcześniej fortyfikację z XIII wieku., licencja: shutterstock/By AlexandreRotenberg

2. Basilica of Santa Maria Nuova

Bazylika Santa Maria Nuova również jest jednym z bardziej charakterystycznych budynków w Abbiategrasso. Świątynia otoczona jest malowniczym placem, a jej wejście zdobi kolumnada inspirowana porządkiem jońskim. Jest to jeden z najważniejszych obiektów sakralnych w Abbiategrasso, który przyciąga największą ilość turystów.

3. Convento dell’Annunciata

Convento dell’Annunciata to również jedna z większych atrakcji turystycznych, jaka znajduje się w miejscowości Abbiategrasso. Jest to naturalny park, który wypełniony jest magicznymi, drewnianymi rzeźbami. Zwykle organizowane są w nim różne ceremonie i uroczystości. Co ciekawe, wstęp do tego parku jest całkowicie darmowy.

4. Centro Storico

Najważniejszym punktem w Abbiategrasso jest nic innego jak Centro Storico. Jest to świetnie zachowana starówka, gdzie możesz podziwiać szereg malowniczych budynków. Starówka wyróżnia się także zabytkowym placem centralnym. To właśnie na jej obrzeżach znajdziesz słynny zamek rodu Visconti. Na Starym Mieście Abbiategrasso toczy się także życie mieszkańców. Będziesz mógł tam skorzystać z dobrze rozwiniętej bazy gastronomicznej, a także licznych obiektów noclegowych.

Abbiategrasso (Milan, Lombardy, Italy): typical old street with portico
Abbiategrasso (Mediolan, Lombardia, Włochy): typowa stara ulica z portykiem, licencja: shutterstock/By clodio

Abbiategrasso to urocza miejscowość, którą cechuje spokojny, specyficzny klimat. To idealne miejsce dla każdego, kto chce odpocząć od zatłoczonego Mediolanu.

Gdzie zaparkować w Abbiategrasso?

Niestety, w mieście nie znajdziesz darmowych miejsc parkingowych. Możesz skorzystać zarówno z parkingów długoterminowych, jak i krótkoterminowych. Jeśli chcesz zostawić samochód na kilka dni, wówczas rozwiązaniem będzie Parcheggio di Abbiategrasso. Musisz jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca. Pozostałe parkingi dają Ci możliwość pozostawienia samochodu na 1-2 godziny i znajdują się w okolicy historycznego centrum.

Kiedy jechać do Abbiategrasso? – klimat i temperatura w ciągu roku

Abbiategrasso to miasteczko zlokalizowane w strefie klimatu śródziemnomorskiego, umiarkowanego. Lata są cieple i wilgotne, zaś zimy są nieco ostrzejsze. W sezonie letnim możesz spodziewać się tam nawet 30 stopni Celsjusza. Z kolei zimą temperatura utrzymuje się na poziomie -1 lub -2 stopnie Celsjusza.

Abbiategrasso, Lombardy, Italy, Visconti Castle
Abbiategrasso, Lombardia, Włochy, Zamek Visconti, licencja: shutterstock/By davidephotonature

Gdzie zjeść w Abbiategrasso? – polecane lokale gastronomiczne

Baza gastronomiczna jest dobrze rozwinięta. Do najczęściej rekomendowanych lokali gastronomicznych można zaliczyć:

  • Ambasciata Del Gusto – to tradycyjny lokal z włoskimi specjałami;
  • Ristorante Imperno – to jedna z bardziej prestiżowych restauracji w Abbiategrasso z kuchnią włoską;
  • Ristorante Al Castello – również lokal ten specjalizuje się w daniach regionalnych.

Znajdziesz tu również bary, do których możesz udać się wieczorami.

TOP 3 noclegi w Abbiategrasso w przystępnej cenie

Jeśli chcesz znaleźć dobry i tani obiekt noclegowy w Abbiategrasso, wówczas zatrzymaj się w:

  • Torregiardino – to pensjonat w centrum Abbiategrasso. Zatrzymasz się tam za około 160 złotych za noc;
  • Agriturismo La Morosina – to gospodarstwo agroturystyczne blisko centrum miasta. Za noc zapłacisz około 180 złotych;
  • Agriturismo I Leprotti – to również gospodarstwo agroturystyczne blisko centrum. Za noc zapłacisz 160-180 złotych w zależności od sezonu.

Z pewnością znajdziesz nocleg, który dopasuje się do Twoich potrzeb.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Noto – przewodnik. Co zobaczyć i zwiedzić? Gdzie spać i dobrze zjeść?

Marsala – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz