Piękne plaże Apulii

Piękne plaże Apulii, Włochy

Plaże Apulii od Baia dei Turchi do Torre Lapillo, rozciągające się tuż nad krystalicznie czystym Morzem Adriatyckim i Jońskim. Oświetlone bielą kamieni, drobnego piasku lub w formie żwirowego półksiężyca. Położone są między klifami lub zanurzone w śródziemnomorskich zaroślach zawsze opływane przez wody w kolorze kobaltu. … Zobacz więcej »

Hotel i restauracja w grocie – najbardziej luksusowy hotel w Apulii i restauracja

Hotel i restauracja w grocie, fot. shutterstock.com

Apulia to malowniczy region w południowej części Italii, który może się pochwalić jednymi z najpiękniejszych plaż Półwyspu Apenińskiego. W tym regionie znajduje się jedna z najbardziej znanych miejscowości Polignano a Mare, a w niej mieści się wyjątkowy Hotel Grotta Palazzese, który zapewnia swoim gościom niesamowitą … Zobacz więcej »

Lecce – co zobaczyć, atrakcje, jak dojechać, hotele

Lecce, Apulia, Włochy, fot. shutterstock.com

Lecce to włoskie miasto leżące w historycznym regionie Apulia, w południowo-wschodniej części Półwyspu Apenińskiego. Za sprawą barokowej architektury uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast zlokalizowanych na południe od Rzymu i często nazywane jest przez Włochów „Florencją południa”. Lecce to jednocześnie doskonała baza wypadowa do dalszego … Zobacz więcej »

Wynajem samochodu w Bari

Bari z lotu ptaka,fot. shutterstock.com

Aby sprawnie poruszać się po Bari i okolicach, warto rozważyć wynajęcie samochodu. Od Bari Vecchia, po Poignano a Mare, Bitonto czy Triggiano – Apulia ma wiele do zaoferowania. Wycieczka po najpiękniejszych plażach wybrzeża czy zwiedzanie najważniejszych zabytków? To wszystko możliwe – wygodnie, swobodnie i bezpiecznie. … Zobacz więcej »