Bari – jak dojechać z lotniska do centrum?

, Tagi , , , , , , , ,

Lotnisko Karola Wojtyły w Bari powstało w latach trzydziestych XX wieku.

Aeroporto di Palese (włoska nazwa) miało początki wojskowe, ruch cywilny zaczął się tu dopiero w latach 60-tych. Obecnie to miejsce skomunikowane z wieloma miastami na świecie. Loty z Polski odbywają się z: Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Gdańska oraz Katowic. Jak sprawnie przedostać się z lotniska do centrum miasta?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Informacje o lotnisku Karola Wojtyły

Aeroporto di Palese znajduje się w dzielnicy Palese-Macchie w Bari. Obsługuje rocznie około 5 milionów pasażerów, współpracując z ponad 20 liniami lotniczymi. Wiele z nich prowadzi loty sezonowo. Lotnisko znajduje się w odległości około 12 km od centrum miasta.

Bari leży w dzielnicy Apulia, na południu Włoch. Dużym atutem miejsca jest pobliże Adriatyku, a także dobra komunikacja na linii lotnisko – centrum miasta.

Komunikacja miejska z lotniska do centrum Bari

Na lotnisko najtaniej (1,5 Euro) dostanie się przy pomocy autobusu linii 16. Kursuje on w godzinach 5:40 – 22:20 w odstępach godzinnych. Bilety można zakupić u kierowcy. Warto uprzednio sprawdzić rozkład jazdy i możliwie szybko dostać się do środka transportu. Autobusy są raczej punktualne, ale zatrzymują się na wielu przystankach, co wydłuża przejazd.

Alternatywą dla nich będą prywatne usługi transportowe, które ograniczyły liczbę przystanków. Zakup biletu wiąże się z wydaniem 4 Euro. Busy w cenie uwzględniają przewóz bagażu i kończą trasę przy dworcu centralnym w Bari.

Najszybszym środkiem transportu publicznego okaże się pociąg. W cenie 5 Euro można kupić bilet bezpośredni do centrum miasta, podróż zajmie około 20 minut. Oszczędni mogą próbować wysiąść przystanek wcześniej, zachowując przy tym kilka Euro w kieszeni. Czas podróży do centrum wydłuży się jednak o około 15 minut.

Taksówka z Aeroporto di Palese do centrum Bari

Osoby ceniące komfort, mogą liczyć na obsługę przez dwie korporacje taksówkarskie. Czas podróży tym środkiem transportu zajmuje około 25 minut, ale nie uwzględnia ewentualnych zatorów drogowych.

Przed wejściem do taksówki warto zapytać o stawkę końcową. Koszt wynajęcia oscyluje od 20 do 25 Euro, ale we Włoszech również można trafić na nieuczciwych taksówkarzy. Ich usługi okażą się droższe nawet dwukrotnie.

Wypożyczalnia aut na lotnisku Karola Wojtyły

Ostatnią z opcji jest wynajęcie samochodu w usłudze carsharingu. Na polskich stronach można znaleźć niezwykle atrakcyjne oferty, ale trzeba brać na nie poprawkę. Dojazd do miasta odbywa się najszybciej przez obwodnicę. Koszt wynajęcia samochodu może wynieść od 30 do nawet 50 Euro za dzień. To optymalne rozwiązanie, gdy Bari jest punktem wypadowym do zwiedzania okolicy. W pewnej odległości od miasta znajduje się np. piękny Neapol.

Plusem jest fakt, że swoje usługi na lotnisku oferuje przynajmniej kilka korporacji. Minusem zawiłe regulaminy, które trzeba uważnie przeczytać. Samochód lepiej zarezerwować jeszcze przed przylotem. Do ceny często dolicza się opłaty administracyjne. Młodzi turyści powinni zwrócić uwagę na wysoki dodatek od wieku. W ten sposób firmy rekompensują ryzyko związane z nikłym doświadczeniem kierowców.

Najlepsze hotele w Apuli i Bari

Poprzedni

Bibione – miasto odpoczynku, zieleni i słońca. Co zobaczyć, zwiedzanie

Portofino – malowniczne miasteczko Włoskiej Riwiery – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Następny

Dodaj komentarz