Baseny termalne nad Jeziorem Garda w Sirmione

, Tagi , , , ,

Jezioro Garda należy do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wojaży naszych rodaków. Wynika to nie tylko z bliskości jego położenia (północne Włochy, w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem), ale także z wyjątkowej urody, z jakiej to miejsce słynie w skali ogólnoeuropejskiej. A to nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę piękno całych Włoch, które przecież jako kraj obfitują w cudownej urody miejsca. Pomimo to sławę zdobyła wśród nich właśnie m.in. Garda w mieście Sirmione. Trudno chyba o lepszą rekomendację tego bajecznego jeziora.

Nad jeziorem Garda czas można spędzać na wiele sposób – polecaną opcją wypoczynku jest choćby pobyt na kempingu. Najlepsze polecane miejsca tego typu znaleźć można w osobnym tekście, starającym się odpowiedzieć na pytanie, który camping nad jeziorem Garda najlepiej wybrać? Ponadto istnieje w tym regionie również rozbudowana siatka aktywności sportowych, która pozwala czynnie spędzać czas swojego wypoczynku nad jeziorem Garda. Kto jednak stawia przede wszystkim na relaks, dla tego najlepszą propozycją będzie oferta basenów termalnych znajdujących się w tej okolicy.

Jeżeli wolicie spędzać urlop w willach z basenem, kliknijcie tutaj https://travelitalia.pl/najlepsze-domy-wakacyjne-z-basenem-nad-jeziorem-garda/

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać nad jezioro Garda we Włoszech?

Najbardziej oczywistym sposobem przedostania się z Polski nad jezioro Garda jest oczywiście droga lotnicza. Przy pomocy samolotu dolecimy choćby na pobliskie lotnisko w Bergamo. Docierają tam rejsy tanich przewoźników, które zabiorą nas z różnych miast Polski po budżetowej cenie. Z lotniska dotrzemy już bezpośrednio nad jezioro, korzystając z licznych lokalnych przewoźników (szczególnie polecane są połączenia autobusowe, bowiem siatka kolejowa jest nad samym jeziorem gorzej rozwinięta – choć akurat w przypadku miejscowości Sirmione dojazd w bezpośredniej jej okolice możliwy jest również koleją).

Ciekawą alternatywą jest skorzystanie z wynajętego środku lokomocji, a więc samochodu, który możemy wypożyczyć na włoskim lotnisku. Warto, jeszcze będąc w Polsce, dokonać stosownej rezerwacji, co pozwoli nam uniknąć ewentualnych problemów logistycznych. Z domu możemy na spokojnie wybrać najlepszy model samochodu, którym z łatwością przemierzymy włoskie drogi i dojedziemy nad jezioro Garda.

Jeszcze innym sposobem jest bezpośrednia komunikacja samochodowa z Polski do północnych Włoch – to propozycja dla wytrwałych, bowiem trasa ma aż półtora tysiąca kilometrów (licząc z Warszawy) i do jej pokonania musimy przemierzyć kilka państw.

Sirmione w Lombardii nad jeziorem Garda – atrakcje, plaża

Jednym z najciekawszych ośrodków turystycznych nad jeziorem Garda jest piękna miejscowość Sirmione, która znajduje się mniej więcej w połowie drogi między miastami: Brescia i Werona, nad południowym brzegiem jeziora. Cechą charakterystyczną Sirmione i tym, co decyduje o jej wyjątkowości, jest położenie centrum miasta na charakterystycznym półwyspie wbijającym się wąsko w dal jeziora.

Główną atrakcją Sirmione jest charakterystyczny zamek, ze szczytu którego rozpościera się bajkowy widok na jezioro i cały obszar półwyspu. Dzięki pobytowi w tym miejscu możemy uświadomić sobie jak wyjątkowym miejscem jest Sirmione – znajdujemy się pośród fal jeziora, otoczeni niemal z każdej strony wodą. Miejsce to przypomina nieco nasz polski Hel. Wszyscy, którzy uwielbiają to miejsce, mogą być pewni, że i w Sirmione z miejsca się zakochają.

Będąc w Sirmione warto pospacerować tutejszą, klimatyczną starówką pełną wąskich przejść i uliczek. W mieście znajduje się też kilka ciekawych plaż, na których zdecydowanie warto spędzić swój czas po spacerach starówką. Jedna z nich zlokalizowana jest tuż obok zamku, druga zaś w północnej części miasta. Jednak miasto od czasów antycznych słynie jeszcze z jednej naturalnej atrakcji – źródeł i basenów termalnych. To fantastyczne miejsce do spędzenia wolnego czasu.

Początki gorących źródeł w Sirmione – historia basenów termalnych nad jeziorem Garda

Choć istnienie gorących źródeł w jeziorze Garda było faktem znanym powszechnie od najdawniejszych czasów, to gwałtowny wpływ na rozwój tej formy wypoczynku i całej turystyki w regionie miało wydarzenie z sierpnia 1889 roku (a więc roku, gdy w Paryżu oddano do użytku wieżę Eiffla). Wówczas to pewien nurek, którego historia zapamiętała tylko z imienia – Prokopius, zszedł na głębokość 20 metrów pod taflą wody jeziora Garda. Gdy dotarł do celu, używając kilofa pokonał skalne przeszkody i „uwolnił” gorące źródła, tak by mogły dotrzeć do poziomu wybrzeża, gdzie mogliby korzystać z nich turyści przybywający nad jezioro Garda.

Acqua Termale Pubblica – Baseny termalne nad Jeziorem Garda w Sirmione

Kilkaset metrów od publicznej plaży obok zamku znajdują się publicznie dostępne termy w Sirmione. To małe jakby oczko wodne, w którym możemy zażyć gorącej, regeneracyjnej kąpieli zupełnie za darmo. Choć woda w tym miejscu momentami jest naprawdę gorąca i wręcz parzy, to na szczęście swoje robi naturalny przepływ wody z jeziora, który mieszając się z wodą ze źródeł, zmniejsza jej temperaturę i sprawia, że relaks w tym miejscu będzie naprawdę doskonałym przeżyciem. I wszystko to zupełnie za darmo i z dala od tłumów!

Aquaria Thermal SPA z basenem termalnym w Sirmione

Ten nowoczesny ośrodek typu SPA położony w Sirmione oferuje szeroką gamę usług mających na celu regenerację zdrowia i aktywny wypoczynek. Na szczycie tej listy znajdują się baseny wyposażone w wodę termalną. Jest tu aż 700 metrów kwadratowych tego typu atrakcji. Poza tym w ośrodku tym zażyjemy między nimi: hydromasaży, pójdziemy do sauny i spędzimy rozkoszny czas w tytułowym SPA.

Hotel Olivi Thermae & Natural Spa nad Jeziorem Garda

Sirmione słynie jako jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich kurortów nad jeziorem Garda, a także w skali całych północnych Włoch. Nic zatem dziwnego, że tutejsze hotele należą do najwyższego standardu miejsc noclegowych i oferują bogaty pakiet usług. Przykładem takiego miejsca jest hotel Olivi Thermae & Natural Spa. W miejscu tym czekają na gości zabiegi odnowy biologicznej, baseny, łaźnie parowe oraz sauny. W pobliżu obiektu znajdują się zaś dostępne łaźnie parowe.

Hotel Ocelle Thermae&Spa – baseny termalne nad Jeziorem Garda w Sirmione

Zaledwie kilkaset metrów od zamku w Sirmione mieści się ten interesujący hotel, który dysponuje własnymi, prywatnymi basenami termalnymi. W pakiecie – z wynajęciem pokoju w tym ośrodku – dostajemy dostęp do wewnętrznego spa termalnego, które z całą pewnością zapewni nam najwyższy poziom rozkoszy pobytu nad jeziorem Garda.

Terme Virgilio

Również poza ścisłym centrum Sirmione i obszarem przylądka natrafimy na interesującą ofertę basenów termalnych. W bezpośredniej okolicy miasta znajduje się ośrodek o nazwie Terme Virgilio, który oferuje profesjonalną obsługę i możliwość zaznania kąpieli w łaźniach termalnych. Ośrodek ten ma w dużej mierze charakter leczniczy i przybywają tu m.in. osoby dotknięte różnymi schorzeniami, dla których pobyt w tym miejscu jest zbawienny dla stanu ich zdrowia.

Najlepsze hotele nad jeziorem Garda

Poprzedni

Najlepsze kempingi i domki wakacyjne w Tropea

Bibione – hotele i noclegi przy plaży

Następny

Dodaj komentarz