Benevento – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , , ,

Benevento to słoneczna i tętniąca życiem miejscowość we włoskim regionie Kampania. W czasach starożytnych miasteczko to było osadą Samnitów, a w jego okolicach odbyło się wiele, ważnych dla europejskiej historii bitew. Jeśli więc planujesz swoje wakacje w Benevento, to koniecznie sprawdź, co możesz zwiedzić w mieście, a także jakie atrakcje tam na Ciebie czekają!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zwiedzić w Benevento? – zabytki, muzea atrakcje

Benevento (pl. Benewent) to miasto zlokalizowane jedynie kilkanaście kilometrów od Neapolu. Na co dzień, zamieszkiwane jest ono przez prawie 60 tysięcy mieszkańców. Niemniej jednak wraz z nadejściem sezonu turystycznego, pojawia się tam coraz to więcej turystów. Okazuje się, że znajdziesz tam wiele, niesamowitych zabytków z różnych okresów historycznych. Wobec tego, co koniecznie musisz zobaczyć w Benevento?

  • Łuk Trajana – to jedna z najpiękniejszych wizytówek miasta. Łuk Trajana jest poniekąd stylizowany na łuk triumfalny i niegdyś wyznaczał on wjazd do miasteczka;
  • Kościół Świętej Zofii – to niewielki, aczkolwiek niezwykle istotny kościół w mieście. Zwróć szczególną uwagę na architekturę barokową, połączoną z surowością gotyku. We wnętrzu zaś znajdziesz szereg malowideł ściennych i pozłacany ołtarz;
  • Bazylika dellle Madonna delle Grazie – to największa i najważniejsza świątynia w Benevento. Wyróżnia się ona zwieńczeniem kopułowym, a przylega do niej monumentalna dzwonnica.
  • Palazzo Paolo V – obecnie ten renesansowy pałacyk pełni siedzibę władz administracji miejskiej. Niemniej jednak dawniej należał on do rodziny szlacheckiej zamieszkującej miasto. Możesz podziwiać niesamowitą architekturę, a także malownicze sale wystawiennicze.

Oczywiście nie zapomnij o tym, że miasto słynie także ze swojej urokliwej starówki, którą koniecznie musisz odwiedzić podczas pobytu mieście. To właśnie na niej będziesz mógł wczuć się w niesamowity, włoski klimat.

Gdzie zaparkować w Benevento?

Jeśli decydujesz się przyjechać do Benevento własnym samochodem, wówczas musisz zaznajomić się z tym, jak wygląda kwestia parkingów. Oczywiście w pierwszej kolejności musisz pamiętać, że wszystkie parkingi w mieście są płatne. Za brak biletu parkingowego narazisz się na dość wysoki mandat. W mieście znajdziesz zarówno parkingi długo jaki krótkoterminowe. Te pierwsze są najczęściej znajdziesz na obrzeżach miasta. Możesz w nich parkować nawet przez tydzień. Z kolei parkingi krótkoterminowe znajdują się w centrum. Na nich możesz pozostawić samochód przez 1 lub 2 godziny.

Kiedy najlepiej jechać do Benevento? – pogoda i temperatura w ciągu roku

Benevento to miasteczko, które znajduje się w sferze klimatu śródziemnomorskiego. Oznacza to, że lata są tu wyjątkowo gorące i wilgotne, zaś zimy cechują się łagodnością. W sezonie letnim możesz cieszyć się temperaturą nawet 28 stopni Celsjusza. Zimą zaś termometry rzadko kiedy pokazują wartości poniżej 15 stopni Celsjusza. W sezonie zimowym jednak występuje znaczna ilość opadów. Najlepiej będzie, jeśli odwiedzisz miasteczko latem i będziesz cieszył się słonecznymi dniami.

Gdzie zjeść w Benevento? – lista rekomendowanych obiektów

W Benevento możesz cieszyć się dostępem do wielu obiektów gastronomicznych. Do najpopularniejszych restauracji zaliczają się:

  • Locanda Scialapolo – to restauracja z klasyczną, włoską kuchnią;
  • Ristorante II Posto – to również restauracja z lokalnymi przysmakami;
  • La Bodeguita Braceria – to z kolei ekskluzywny lokal, który zaprosi Cię na wyśmienite dania włoskiej kuchni.

Oczywiście w Benevento znajdziesz także bary i knajpki, do których możesz udać się wieczorami.

TOP 3 noclegi w Benevento w przystępnej cenie

W Benevento baza noclegowa również jest świetnie rozbudowana. Do najlepszych i najtańszych obiektów zaliczają się:

W Benevento z pewnością znajdziesz idealny hotel dla siebie!

Sprawdź też wpis o zwiedzaniu miasteczka Ravello w Kampanii!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Kampanii

Poprzedni

Taormina, czyli must see w podróży po Sycylii

Cmentarz Monumentalny (Cimitero Monumentale) w Mediolanie – co musisz o nim wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz