Torbole nad Jeziorem Garda – atrakcje, jak dojechać, hotele, domki wakacyjne, plaże

Torbole, jezioro Garda, fot. shutterstock.com

Miejscowość Nago-Torbole znajduje się w prowincji Trydent , w regionie Trydent-Górna Adyga we Włoszech. To urokliwe miasteczko ulokowane na północnym brzegu jeziora Garda co roku przyciąga do siebie turystów spragnionych leżakowania na żwirowej plaży i miłośników windsurfingu. Jak dojechać do raju windsurfingu? Własny samochód to … Zobacz więcej »

Cappuccino z widokiem na 20 najpiękniejszych włoskich placów

Cappuccino na włoskim piazza, fot. shutterstock.com

Place we Włoszech. Klimatyczne piazza, bogate w historię i skupiające życie codzienne mieszkańców. Przyciągające turystów spragnionych autentyczności i odkrywania kultowych miejsc, często rozsławionych na cały świat. Nazywane salonami, pozwalają cieszyć się z doskonałej kawy w otoczeniu zabytków. Jakie historyczne centra od doliny Padu po słoneczną … Zobacz więcej »

Todi – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele

Zachód słońca nad Todi, fot. shutterstock.com

W położonej w środkowej części Półwyspu Apenińskiego (https://travelitalia.pl/jezioro-braies-atrakcje-jak-dojechac/), nad Tybrem i Rubikonem krainie znajduje się jedno z najbardziej fascynujących miast we Włoszech. Todi to miejscowość przechowująca pamięć o czasach Etrusków i Rzymian. Jako jedna z niewielu posiada doskonale zachowaną architekturę średniowiecza. Dowodem na to są … Zobacz więcej »