Hotele w Livigno przy stoku – oferty noclegów i apartamentów

Hotele w Livigno, fot. shutterstock.com

Livigno to prawdziwa perła pośród alpejskich kurortów narciarskich. To urokliwe miasteczko położone w północnej części Włoch posiada jedne z najlepszych hoteli w regionie. Centralna część Livigno leży w dolinie na wysokości 1816 metrów n.p.m. Doskonałe warunki oraz duże nasłonecznienie sprawiają, że można tu uprawiać rozmaite … Zobacz więcej »

Najpiękniejsze włoskie miasteczka, które wyglądają jak szopka

Najpiękniejsze włoskie miasteczka, fot. shutterstock.com

Włochy od wielu lat są jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Nasi rodacy wciąż wybierają popularne kurorty wakacyjne, w których w sezonie trudno o zaciszne miejsce. Najwyższy czas, aby Polacy poznali nieznaną część Włoch, a mianowicie niewielkie, kamienne, często zawieszone na skale miasteczka, … Zobacz więcej »

Cesenatico – przewodnik po mieście, zwiedzanie, plaże, parkingi

Starożytne łodzie na kanale Leonardesque Port w Cesenatico w Emilia Romania we Włoszech, fot. shutterstock.com

Cesenatico to niewielki wakacyjny kurort położony pomiędzy Rimini, a Carvią. W czasie wakacji oblegany przez zagranicznych turystów, zimą gości ludzi, którym Włochy skradły już serce. Zamieszkiwany przez niespełna dwadzieścia sześć tysięcy osób słynie z szerokich, piaszczystych plaż i urokliwego kanału portowego, przy którym cumują luksusowe … Zobacz więcej »

Najlepsze restauracje w Wenecji – gdzie zjeść?

Wenecja Euganejska - Wenecja nocą, Włochy

Wenecja nazywana królową Adriatyku i miastem miłości, od wieków jest jednym z bardziej romantycznych kierunków podróży. Prócz kanałów i rejsów gondolami zachwyca architekturą i jednymi z najstarszych tradycji kulinarnych. Warto więc odkryć najlepsze restauracje Wenecji. Od ekskluzywnych i nowoczesnych, po proste  tradycyjne, które z nich … Zobacz więcej »

Torbole nad Jeziorem Garda – atrakcje, jak dojechać, hotele, domki wakacyjne, plaże

Torbole, jezioro Garda, fot. shutterstock.com

Miejscowość Nago-Torbole znajduje się w prowincji Trydent , w regionie Trydent-Górna Adyga we Włoszech. To urokliwe miasteczko ulokowane na północnym brzegu jeziora Garda co roku przyciąga do siebie turystów spragnionych leżakowania na żwirowej plaży i miłośników windsurfingu. Jak dojechać do raju windsurfingu? Własny samochód to … Zobacz więcej »

Cappuccino z widokiem na 20 najpiękniejszych włoskich placów

Cappuccino na włoskim piazza, fot. shutterstock.com

Place we Włoszech. Klimatyczne piazza, bogate w historię i skupiające życie codzienne mieszkańców. Przyciągające turystów spragnionych autentyczności i odkrywania kultowych miejsc, często rozsławionych na cały świat. Nazywane salonami, pozwalają cieszyć się z doskonałej kawy w otoczeniu zabytków. Jakie historyczne centra od doliny Padu po słoneczną … Zobacz więcej »