Bezpieczne parkingi w centrum Bergamo – gdzie zaparkować?

Tagi , , , , ,

Bergamo to miasto w północnej części Włoch, które na co dzień zamieszkuje ponad 120 tysięcy mieszkańców. Jest to miejscowość, która zyskuje coraz większe znaczenie pod względem turystycznym. Jeśli wybierasz się tam samochodem lub planujesz wypożyczyć go na miejscu, by zwiedzać miasto, wówczas musisz zadbać o kwestię parkingów. Poznajmy zatem bezpieczne parkingi w centrum Bergamo!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Parkingi w Bergamo – płatne czy darmowe?

Bergamo jest silnie rozwijającą się metropolią. Mieszkańcy na potęgę korzystają nie tylko z komunikacji miejskiej, ale także ze swoich samochodów. Miejsc parkingowych więc nie brakuje. Jako turysta, musisz wiedzieć, że praktycznie wszystkie parkingi w Bergamo są płatne. Oczywiście mowa tu o tych, na których możesz pozostawić samochód i nie martwić się o jego bezpieczeństwo. Z reguły możesz korzystać z darmowych miejsc parkingowych w weekendy i dni świąteczne, aczkolwiek tylko w określonych godzinach. Nie oznacza to, że nie znajdziesz parkingów bez opłat. Najczęściej są to miejsca przy drodze między blokami lub miejsca przeznaczone dla klientów wielkopowierzchniowych marketów. Nie możesz jednak pozostawić tam samochodu na dłuższy okres.

Bezpieczne parkingi w Bergamo w centrum miasta – lista, adresy

Jako turysta z pewnością będzie Ci zależało na tym, by jak najdokładniej zwiedzić Bergamo. Jeśli poruszasz się po mieście samochodem, wówczas powinieneś poszukiwać miejsc parkingowych, które znajdują się w ścisłym centrum, a do tego wyróżniają się wysokimi standardami bezpieczeństwa. Oto lista miejsc parkingowych wraz z adresami w centrum Bergamo:

1. „Parcheggio” Central Parking

To parking publiczny, płatny znajdujący się w centrum Bergamo przy ulicy Via Pietro Paleocapa 3. Składa się on z dwóch poziomów – naziemnego i podziemnego. Chcąc zaparkować, musisz wykupić bilet parkingowy. Dla zapewnienia sobie wolnego miejsca możesz także dokonać jego wcześniejszej rezerwacji.

2. Parking „Bergamo parkeerplats”

To kolejny, bezpieczny parking publiczny w centrum Bergamo. Znajdziesz go przy ulicy Via Mauro Gavazzeni 2d. Weź pod uwagę, że pod względem powierzchni parking ten jest dość niewielki, a wcześniejsze dokonanie rezerwacji nie obowiązuje. W tym wypadku znajduje zastosowanie stara zasada, która głosi, że kto pierwszy, ten lepszy.

3. Parking „Le Corti di San Leonardo”

Jest to wielkopowierzchniowy parking podziemny zlokalizowany przy ulicy Via Andrea Previtali 22, w centrum Bergamo. Jest to jeden z najlepiej strzeżonych parkingów w mieście, który posiada całodobowy system monitoringu. Kierowcy muszą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca – w przypadku postoju długoterminowego lub zakupić bilet – w przypadku postoju krótkoterminowego.

View of Bergamo Cathedral through the arch at dusk in Bergamo, Italy
Widok katedry w Bergamo przez łuk o zmierzchu w Bergamo, Włochy, licencja: shutterstock/By Sergey+Dzyuba

4. Parking ” Triangolo”

Ten parking ten zlokalizowany jest przy ulicy Via Giacomo Manzu’. Jest to wielkopowierzchniowy parking o wyjątkowo ciekawej, spiralnej konstrukcji. Kierowcy mogą postawić swój samochód na jednym z trzech dostępnych poziomów. Parking ten jest strzeżony przez całą dobę, a także wymaga zakupu biletu przed wjazdem.

5. Parking „Parcheggio del Centro”

Parking ten znajduje się w ścisłym centrum miasta przy ulicy Via Borfuro 4. Jest to parking podziemny, strzeżony i monitorowany przez całą dobę. Chcąc pozostawić na nim swój samochód, musisz dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca, a także i opłaty.

Powyżej zostały przedstawione najlepsze i najbezpieczniejsze parkingi, które znajdują się w ścisłym centrum Bergamo. Dzięki nim nie będziesz musiał martwić się o swój pojazd!

Czytaj także: Najlepsze noclegi i hotele w Bergamo

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Costa del Cilento – dziewicza plaża i naturalne piękno

TOP 5 najpiękniejszych miasteczek Toskanii

Następny

Dodaj komentarz