Cadenabbia – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele

, , Tagi , , , , ,

Włochy to jeden z najatrakcyjniejszych krajów z turystycznego punktu widzenia. Wyróżnia się on nie tylko piękną przyrodą, ale również jedną z najpopularniejszych kuchni świata, ciekawą kulturą, wielowiekową historią oraz bogatą ofertą skierowaną do odwiedzających. Cadenabbia di Grante stanowi niezwykle atrakcyjny kurort, którego sława znacząco przekracza granice Europy. Jest on położony nad jeziorem Como, które znane jest ze swojej malowniczości. Często nazywany jest kurortem, którego oferta jest skierowana do ludzi bogatych i niejednokrotnie sławnych. W praktyce wcale tak nie musi być, żeby móc cieszyć się urokami tego miejsca. Będzie ona idealna dla osób, które lubią piękne plaże, malownicze krajobrazy gór i popularne kąpieliska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Cadenabbia – jak dojechać? (lokalizacja, dojazd, parkingi)

Lokalizacja Cadenabbii

Cadenabbia znajduje się w regionie Lombardia (umiejscowionym na północy kraju z Mediolanem w formie stolicy) oraz w prowincji Como. Miejscowość położona jest tylko 18 km od granicy pomiędzy Włochami a Szwajcarią. Ta lokalizacja sprawia, że jest to miejsce tak atrakcyjne turystycznie. Znajduje się ono na zachodnim brzegu jeziora Como oraz w pobliżu innych jezior alpejskich (Maggiore, Lugano, Garda i Iseo). Mediolan znajduje się około 80 km na południe od Cadenabbii.

Cadenabbia — jak dojechać samochodem?

Cadenabbia di Grante jest położona prawie 1600 km od Warszawy. Do miejscowości można dojechać, korzystając z samochodu. Jest to rozwiązanie komfortowe, ponieważ zdecydowana większość trasy przebiega przez autostrady. Najkorzystniejsze okazują się dwie drogi tzn. przez Czechy i Niemcy lub przez Czechy i Austrię. Najlepiej przed samą podróżą sprawdzić ewentualne utrudnienia na trasie i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję. Cadenabbia jest przygotowana na dużą ilość turystów. Nawet w centrum miejscowości można znaleźć bezpłatne miejsca parkingowe.

Pozostałe możliwości dojazdu do Cadenabbii

Już wcześniej wspomniano, że Mediolan znajduje się zaledwie 80 km od Cadenabbii. Można to wykorzystać, co jest szczególnie wartościowe, ponieważ często można znaleźć tanie loty do stolicy Lombardii (a uściślając nie do samego Mediolanu, ale do Bergamo). Następnie można skorzystać z oferty pociągów regionalnych lub autobusów. Samo przemieszczanie się w okolicach włoskich alpejskich jezior może odbywać się również poprzez rejsy, które również posiadają liczne i różnorodne trasy.

Najciekawsze atrakcje Cadenabbii

Największą atrakcją Cadenabbii jest jezioro Como oraz pozostałe zbiorniki wodne, które znajdują się w okolicy miejscowości. Efektem jest możliwość podziwiania imponujących alpejskich krajobrazów. Jednocześnie miejscowość wyróżnia się obecnością malowniczych plaż. W północnej części kurortu za jej pomocą można zejść do samego jeziora. Warto dodać, że większość plaż jest darmowa. Najczęściej nie są one piaszczyste, tylko pokryte trawą lub drobnymi kamieniami. Będąc w tej części Włoch, trzeba skorzystać ze wszystkich dostępnych kąpielisk. Są one przystosowane do obecności turystów przez występowanie licznych barów i leżaków. W Cadenabbii znajduje się też kilka popularnych basenów. Ciekawą atrakcją jest również willa Carlotta, która jest otoczona przez piękny egzotyczny ogród. Budynek stanowi również ośrodek kulturalny, w którym można podziwiać dzieła sztuki oraz wziąć udział w jednym z organizowanych wydarzeń.

Cadenabbia – najciekawsze atrakcje dla dzieci

Podczas pobytu w Cadenabbii najciekawsze dla dzieci powinny być widoki, które rozpościerają się nad samym jeziorem. Nieoceniona jest możliwość skorzystania zarówno z kąpieli w samym jeziorze, jak i okolicznych basenach. Te drugie będą prawdopodobnie ważniejsze w przypadku dzieci. Ogrody zlokalizowane wokół willi Carlotta są warte odwiedzenia niezależnie od wieku. Cadenabbia jest miejscowością, która wyróżnia się przede wszystkim malowniczymi krajobrazami, które nie pozwolą dzieciom na nudę.

Cadenabbia — lokalna kuchnia oraz wartościowe restauracje

Kuchnia Cadenabbii, czyli co obowiązkowo trzeba spróbować?

Kuchnia włoska stanowi jeden z najważniejszych elementów kultury tego kraju. Duże zróżnicowanie występuje również w przypadku samych regionów. Lombardia jest w tej kwestii dość wyjątkowa, ponieważ nie królują w niej te najsłynniejsze potrawy jak pizza czy makarony z owocami morza. Zamiast tego mieszkańcy Lombardii często jedzą risotto (najsłynniejsza odmiana to risotto alla milanese), zupę minestrone czy cassoelę (na bazie kapusty włoskiej i mięsa wieprzowego). W kwestii makaronów najczęściej spożywane są ravioli di magro. Gastronomiczną ofertę miasta oczywiście uzupełniają ryby słodkowodne wyławiane w pobliskich jeziorach i należą one do obowiązkowych punktów na gastronomicznej mapie tego regionu.

Wybrane restauracje w Cadenabbii, czyli gdzie warto zjeść?

Najciekawszą restauracją w Cadenabbii wydaje się Cantiana Follie, gdzie można spróbować specjałów, które są powszechnie gotowane w Lombardii. Lokal odznacza się również winem wysokiej jakości. La Cucina della Marianna to miejsce, w którym można zjeść ryby słodkowodne, co stanowi obowiązek podczas pobytu w Cadenabbii. Ciekawe opcje to również skorzystanie z oferty Red & White Wine Bar (choćby ze względu na desery) czy Baru Victoria (gdzie często jedzenie jest umilane przez występ artystów).

Cadenabbia – oferta noclegowa

Cadenabbia stanowi jeden z najpopularniejszych kurortów wśród Brytyjczyków. To z kolei musi determinować rozwijanie się bazy noclegowej. Rzeczywiście Cadenabbia ma do zaoferowania zarówno bogate wille, jak i nieco bardziej budżetowe hotele.

Casa Brentano zapewnia widok na jezioro i na góry oraz dodatkowo na ogród. Jest to możliwość wypożyczenia willi, co zapewni niesamowite wrażenia.

Villa Gilda posiada imponującą ocenę od klientów na serwisie Booking. Jednocześnie miejsce jest położone w samym sercu Cadenabbii. W tym przypadku również zagwarantowany jest widok na jezioro.

Trzecią luksusową możliwością jest skorzystanie z oferty Borgo San Rocco-Olea. W tym przypadku klienci mogą przenocować w budynku, który idealnie wpisuje się w klimat włoskiego miasteczka. W tym przypadku również goście mogą skorzystać z widoku na ogród, a dodatkowo mają do dyspozycji basen z malowniczym widokiem.

Wakacje nad Como to zawsze dobry pomysł

Cadenabbia (czy też Cadenabbia di Grante, jeśli weźmiemy pod uwagę te dwie połączone miejscowości) jest miejscowością, która jest położona w idealnym miejscu do poznania jednego z najpiękniejszych jezior na świecie tzn. Como. Niedaleko znajdują się również pozostałe piękne jeziora jak m.in. Maggiore i Lugano. Połączenie tego z krajobrazami gór tworzy niesamowitą atmosferę. W miejscowości znajdują się ekskluzywne wille. Cadenabbia jest corocznie odwiedzana przez ogromne ilości turystów, a to doprowadziło do powstania dużej ilości restauracji i hoteli. Do miejscowości najlepiej dojechać samochodem lub dostać się do niego pociągiem, korzystając wcześniej z lotniska w Mediolanie (czy też Bergamo).

Wycieczki po cadenabbia

Poprzedni

Bibione – hotele i noclegi przy plaży

Jezioro Como – 10 najlepszych gospodarstw agroturystycznych

Następny

Dodaj komentarz