Castelfiorentino to niewielka, urokliwa miejscowość we włoskim regionie Toskania. Jest to miasteczko znajdujące się na winiarskim szlaku, które zachwyca nie tylko swoimi krajobrazami, ale także licznymi perełkami architektonicznymi. Obecnie miasto to wzbudza zainteresowanie u coraz to większej ilości turystów. Jakie więc zabytki i atrakcje czekają tutaj na Ciebie? Sprawdźmy!
Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty
Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com lub przez discovercars.com
Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl
Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com
Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
Co zobaczyć w Castelfiorentino? – muzea, atrakcje, zabytki
Castelfiorentino jest jedną z miejscowości na winiarskim szlaku w Toskanii. Znajduje się ona w malowniczej lokalizacji i otoczona jest pięknymi polami winogron. Niemniej jednak turyści doceniają urokliwe Castelfiorentino także z uwagi na atrakcje, z których mogą tam skorzystać. Jeśli więc wybierasz się do tego miasteczka, to co koniecznie musisz w nim zobaczyć? Otóż:
- Castello di Montegufoni – pomiędzy drzewami, na malowniczym wzgórzu wznosi się zamek w stylu średniowiecznym. Z jego dziedzińca możesz podziwiać fenomenalną panoramę miasta i okolicznych wzgórz;
- Castello Di Oliveto – to kolejny zamek, w którym obecnie zlokalizowana jest jedna z popularniejszych winnic. Możesz się tam udać i skorzystać z możliwości degustacji wina;
- Museo di Arte Sacra Santa Verdiana – to z kolei muzeum sztuk pięknych, które zgromadziło na przestrzeni lat wiele, ciekawych eksponatów;
- Davinum – to kolejna, słynna winnica w mieście, której absolutnie nie możesz pominąć. Wybierz się tam na degustację lokalnego trunku i ciesz się jego smakiem.
Wybierz się więc także do ścisłego centrum, gdzie na placu centralnym toczy się życie. Znajdziesz tam wiele, interesujących budowli, kościołów, a także szereg restauracji i knajpek.

Gdzie zaparkować w Castelfiorentino?
Parkingów w Castelfiorentino z pewnością Ci nie zabraknie. Największym parkingiem jest Parcheggio di Castelfiorentino. Znajduje się on w pobliżu ścisłego centrum miasta. Pamiętaj, że wszystkie parkingi w mieście są płatne. Możesz także parkować wzdłuż drogi, ale tylko w miejscach, które są wydzielone białymi lub błękitnymi liniami.
Kiedy jechać do Castelfiorentino? – klimat, pogoda i temperatura w ciągu roku
Castelfiorentino to miasteczko, które znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Lata są tam dość ciepłe, a maksymalne temperatury sięgają około 25 stopni Celsjusza. W lecie praktycznie nie występują opady. Zimy są nieco chłodniejsze, aczkolwiek rzadko kiedy temperatury spadają poniżej 5 stopni Celsjusza. Pojawia się jednak znaczna ilość opadów deszczu ze śniegiem. Jeśli chcesz cieszyć się piękną, słoneczną pogodą, wówczas wybierz się do Castelfiorentino w sezonie letnim.
Gdzie zjeść w Castelfiorentino? – lista rekomendowanych restauracji
Castelfiorentino może pochwalić się świetnie rozwiniętą bazą gastronomiczną. Jeśli chcesz spróbować włoskich przysmaków, to na lunch zatrzymaj się w:
- Il Gusto E II Tato – jest to klasyczny lokal w samym centrum miasta, który specjalizuje się we włoskiej kuchni;
- Borgo alla Vigna – to jedna z bardziej prestiżowych restauracji w Castelfiorentino. Spróbujesz tam najlepszych dań kuchni regionalnej;
- Rosmarino Bistrot – to niewielki bistro, które również znajduje się w centrum miasta. Specjalizuje się ono w kuchni toskańskiej.

TOP 3 noclegi w Castelfiorentino w przystępnej cenie
Baza noclegowa również jest dobrze rozwinięta. Jeśli szukasz taniego noclegu, wówczas zatrzymaj się w:
- Agriturismo I due Falcetti – w tym gospodarstwie agroturystycznym zatrzymasz się za około 400 złotych za noc;
- Casa Tafi – w tym hotelu przenocujesz za około 470 złotych za noc;
- Villetta dei Lecci – w tym niewielkim pensjonacie zatrzymasz się za około 380 złotych za noc.






Czytaj także:
Lukka (Lucca) – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele
Toskańskie wino – gatunki i najlepsze winnice w Toskanii
Autor: Daria Gajewska