Città di Castello – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Tagi , , , , , ,

Città di Castello jest znaną, włoską gminą, która zachwyca turystów z całego świata swoim dorobkiem kulturowym, architekturą, regionalną kuchnią, jak również pięknymi krajobrazami. By jednak wyjazd do regionu Umbria we Włoszech mógł zostać zaliczony jako niezwykle udany, należy wiedzieć, gdzie warto znaleźć dla siebie zakwaterowanie, gdzie zjeść, co zobaczyć, na jakie warunki atmosferyczne się przygotować. Poznaj najważniejsze informacje o Città di Castello.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co warto obejrzeć, będąc w Città di Castello?

Città di Castello to główny ośrodek doliny górnego Tybru. W związku z miejscem, w którym się znajduje, posiada bardzo liczne powiązania z Toskanią, Marche, jak również Romanią. Jedną z najcięższych budowli, która znajduje się na terenie miasta, jest Palazzo dei Priori. Angelo da Orvieto, czyli twórca miejsca, stworzył prawdziwe arcydzieło architektoniczne, pomimo tego, że nie zostało dokończone. Dziś budynek pełni funkcję ratusza. Co więcej, warto odwiedzić także wieżę obywatelską, która przez miejscową ludność znana jest jako Torre del Vescovo. Dziś wyróżnić można jej charakterystyczne pochylenie. Niegdyś, w niedalekiej odległości, podziwiać można było wieżę bliźniaczą, która została zburzona.  

Będąc w tym włoskim mieście warto zobaczyć także Palazzo Vitelli alla Cannoniera. To jeden z pięciu pałaców, które wzniesione zostały w mieście. We wnętrzach pałacu oglądać można piękne, wysokie pokoje, ozdobione freskami. Co więcej, we wnętrzu możemy podziwiać sporą kolekcję dzieł Domenico Ghirlandaio i innych twórców. 

Które restauracje w Città di Castello zasługują na szczególną uwagę?

Città di Castello to także miejsce na mapie Włoch, które przepełnione jest doskonałymi smakami. W związku z tym odwiedzający turyści pragną poznać miejsca, gdzie będą mogli doskonale zjeść. Jednym z miejsc wartych polecenia jest restauracja Trattoria Pappa e Ciccia. Jest to miejsce przepełnione wieloma, tradycyjnymi smakami, które zachwycają szerokie grono lokalnej ludności, jak również turystów. Serwowane są klasyczne makarony, pizza czy wyśmienite, włoskie desery. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Macomè. To propozycja dla osób, które poszukają wyjątkowo oryginalnych smaków, które ma nam do zaoferowania włoska kuchnia. 

Mówiąc o najlepszych restauracjach nie sposób nie wspomnieć także o Trattoria „Il Grottino. To wyjątkowo klimatyczne miejsce, które oprócz doskonałych smaków na talerzu, oferuje nam także przepiękne wrażenia estetyczne. Wystrój, jaki panuje w tej włoskiej restauracji, pozwala na stworzenie niezapomnianych wrażeń.

Na jaką pogodę możemy liczyć będąc w Città di Castello? 

Città di Castello to włoskie miasto, które przez zdecydowaną większość roku będzie rozpieszczać nas wyjątkowo ciepłą, atrakcyjną pogodą. Jeśli naszym celem są wyjątkowo wysokie temperatury, które pozwolą na piękną, intensywną opaleniznę, wówczas warto wybrać się do znanego miasta na przełomie lipca i sierpnia. Jeśli zaś nie zależy nam na temperaturze, która będzie oscylować w granicach 30°C, wówczas podróż, którą będzie można zaliczyć do udanych, możemy odbyć na przełomie od kwietnia, aż do listopada. Miasteczko zachwyca swoim pięknem o każdej porze roku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się do tego miejsca wtedy, kiedy tylko mamy na to ochotę. 

TOP 3 noclegi w Città di Castello w przystępnej cenie

By móc cieszyć się wieloma atrakcjami i pięknem Włoch podczas pobytu, z całą pewnością należy zadbać o właściwe zakwaterowanie. Do TOP 3 zaliczyć można Hotel Garden. To miejsce o doskonałym poziomie, które cechuje się atrakcyjnym wyposażeniem, jak również doskonałą lokalizacją. Przestronne pokoje sprawiają, że będzie to doskonały wybór na zakwaterowanie także dla rodzin z dziećmi. 

Kolejnym miejscem godnym polecenia jest Hotel Le Mura e Residence.  Miejsce znajduje się przy murach miasta. Klimatyzowane pokoje, specjały serwowane w restauracji hotelu czy przestronny ogród, to tylko kilka zalet, jakie oferuje nam hotel.

Chcąc cieszyć się komfortowym zakwaterowaniem warto zwrócić szczególną uwagę także na A casa mia. To prywatne miejsce noclegowe, zachowane w doskonałej kondycji. Znajduje się w doskonałej lokalizacji, pozwalającej na korzystanie z wszystkich dostępnych atrakcji znajdujących się na terenie miasta.

Sprawdź również wpis o miasteczku Gubbio w Umbrii!

Autor: Magdalena Krzykawska

Najlepsze hotele w Umbrii i Perugii

Poprzedni

Vicchio – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Stintino – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz