Costa del Cilento – dziewicza plaża i naturalne piękno

, Tagi , , , , , , , ,

Włoskie wybrzeże jest większości turystów świetnie znane. To właśnie tam możesz spotkać się z najpiękniejszymi plażami, urokliwymi, małymi miasteczkami rozsianymi wzdłuż linii morza, a także z niesamowitą przyrodą. Jeśli jednak liczysz na to, że we Włoszech znajdziesz miejsce absolutnie wyjątkowe i niepowtarzalne, to Costa del Cilento będzie dla Ciebie idealne. Znajdziesz tam nie tylko dziewiczą plażę, ale także i malownicze, naturalne piękno.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Costa del Cilento – gdzie się znajduje, jak dojechać?

Costa del Cilento to niesamowite i urokliwe wybrzeże we Włoszech, które znajduje się w regionie geograficznym Cilento. Jest on usytuowany w prowincji Salerno, a dokładnie pomiędzy miastem Salerno a regionem Policastro. Tak naprawdę istnieje wiele możliwości dojazdu do tego miejsca. Najlepiej jednak będzie, jeśli wybierzesz w pierwszej kolejności do Neapolu. Z łatwością znajdziesz wygodne i dośc tanie połączenia lotnicze z Polski. Następnie pociągiem możesz dostać się do Salerno, gdzie rozpoczyna się całe Costa del Cilento. Oprócz Salerno, najważniejszym miasteczkiem wybrzeża jest Agropoli, zlokalizowane w jego południowej części. Tam również możesz dostać się pociągiem z Salerno. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak wypożyczenie pojazdu. Dzięki temu będziesz mógł poruszać się po całym regionie i odwiedzić malownicze plaże jedna po drugiej.

Costa del Cilento – ciekawostki, co warto wiedzieć?

Costa del Cilento nie jest popularnym regionem Włoch wśród turystów. Zdecydowanie kierują się oni w stronę bardziej znanych, nadmorskich miejscowości, jak chociażby Taranto czy Reggio di Calabria. Niemniej jednak to wybrzeże, które warte jest tego, byś je odwiedził. Przede wszystkim, wyróżnia się ono przepiękną, całkowicie naturalną florą. Przyroda rozwija się tam swoim tempem, bez ingerencji człowieka.

Dodatkowo plaże pozwolą Ci wypocząć w prywatnej i intymnej atmosferze. Wyjątkowa czystość wód, nietknięte, naturalne krajobrazy oraz fantazyjne plaże – to największe wyznaczniki i znaki rozpoznawcze tego rejonu. Co ciekawe, wzdłuż linii brzegowej usytuowanych jest aż 16 mniejszych i większych miejscowości. Miasteczka wtopione są w gęste lasy, a bliskość Morza Tyrreńskiego sprawia, że rozwijają się one jako ośrodki wypoczynkowe.

Turyści najchętniej zmierzają do wspomnianego już Agropoli oraz Sapri, które są największymi miejscowościami zlokalizowanymi na wybrzeżu. Co więcej, bardzo popularnym miejscem stało się także Cape Palinuro, które znajduje się dosłownie po środku wybrzeża. Głównie Cape Palinuro słynie z dziewiczych krajobrazów, a także swojej dzikiej przyrody. Podczas podróży po wybrzeżu, nie możesz więc tego urokliwego zakątku pominąć.

Costa del Cilento – plaże

Plaże na wybrzeżu Costa del Cilento to miejsca, w których możesz wypocząć, a także oderwać się od miejskiego zgiełku. Co jest jednak najważniejsze, ze względu na swoją jakość i czystość, każdą plażę w tej linii brzegowej odznaczono Błękitną Flagą. Jest to najczęściej nagradzany region w całej Kampanii.

Oczywiście jedną z najlepiej znanych plaż jest Palinuro. Jest to rozległa plaża usłana miękkim, złocistym piaskiem. Znajdują się na niej co prawda leżaki i parasole, jednocześnie plażę otacza malowniczy las. Palinuro słynie z krystalicznie czystej wody, a także przepięknych krajobrazów. Dodatkowo w północnej części tej plaży możesz podziwiać wysokie klify, majestatycznie schodzące do wody. Tworzą one urokliwą zatoczkę, w której można nie tylko pływać, ale także się relaksować.

Kolejną plażą jest Spiaggia di Agropoli. Znajduje się ona w miasteczku o tej samej nazwie i jest nieco bardziej oblegana przez turystów. Jednak malownicze widoki, czyste wody oraz złocisty piasek tworzą tu niesamowity klimat. W okolicy bez problemu znajdziesz także inne – mniejsze lub większe – fragmenty piaszczystego wybrzeża, które Cię pozytywnie zaskoczą i zachwycą! Takiej podróży na długo nie będziesz mógł zapomnieć.

Sprawdź także wpis o najpiękniejszych plażach Kalabrii!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Kiedy najlepiej jechać do Bergamo?

Bezpieczne parkingi w centrum Bergamo – gdzie zaparkować?

Następny

Dodaj komentarz