Czym apartamenty na wynajem różnią się od kwater wakacyjnych? Oto kluczowe różnice

Tagi , , ,

Jeśli planujesz urlop i chcesz zorganizować go samodzielnie, masz do wyboru sporo opcji. Hotel, tak zwana „kwatera” albo apartamenty na wynajem to trzy najczęściej rozważane i wybierane opcje. Która z nich jest najciekawsza i jak najprościej zorganizować wyjazd? Sprawdźmy to!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kwatery wakacyjne – czym są?

Współczesny rynek turystyczny jest coraz bardziej różnorodny i dzięki temu coraz lepiej dostosowany do oczekiwań i potrzeb współczesnych podróżników. A tendencja jest prosta: oczekujemy coraz większej elastyczności i prywatności. Rozwój technologii sprawia przy tym, że załatwianie formalności nie tylko nie sprawia większego problemu, ale nie zajmuje też zbyt wiele czasu.

Standardowy hotel coraz częściej nie jest więc już kuszącą opcją. Do wyboru pozostają przede wszystkim popularne kwatery wakacyjne, ale olbrzymią popularnością cieszy się wynajem apartamentów. Czym się różnią?

Przez „kwatery” zazwyczaj rozumiemy wynajem pokojów w pensjonatach czy domach wczasowych. Bardzo często oferują większą niezależność niż w hotelu i niższe ceny, jednak nie zawsze najlepiej wypada funkcjonalność i poczucie prywatności.

W kwaterach wciąż spotyka się np. współdzielone łazienki czy kuchnie. Można się więc poczuć, jak na urlopie, który spędzamy wspólnie z innymi osobami, z tym że nie mamy najmniejszego wpływu na wybór współlokatorów.

Apartamenty na wynajem vs. kwatery – najważniejsze kwestie

Apartamenty na wynajem działają na zupełnie innej zasadzie. Otrzymujesz kompletne, w pełni wyposażone i urządzone mieszkanie, w którym możesz poczuć się jak we własnym domu. To oznacza pełną niezależność i dostęp do wszystkich pomieszczeń czy urządzeń, których będziesz potrzebować nie tylko podczas urlopu, ale ogólnie do codziennego funkcjonowania i czerpania radości z pobytu.

Wynajem apartamentów tak naprawdę przypomina standardowy wynajem mieszkań, jednak – co oczywiste – wiąże się z krótszym okresem najmu. Poza tym z racji tego, że nie ma tu mowy o przeprowadzce na stałe, na miejscu znajdziesz cały niezbędny sprzęt. Bardzo często właściciel apartamentu zapewnia również dostęp do dodatkowych atrakcji, które pozwolą Ci jeszcze bardziej cieszyć się z urlopu.

Olbrzymia różnorodność i możliwości

Jest jeszcze jedna zaleta. Szybko zorientujesz się, jak nowoczesny i błyskawicznie rozwijający się to rynek, jeśli rzucisz okiem na oferowane przez Renters apartamenty na wynajem.

Wynajem apartamentów cieszy się rosnącą popularnością także w gronie inwestorów, więc masz do dyspozycji tysiące propozycji z różnych regionów kraju: zarówno najbardziej turystycznych miejscowości i centrów dużych miast idealnych na city break, jak i mniejszych ośrodków, które wciąż czekają na odkrycie przez rzesze turystów. Podobna zależność dotyczy standardu: dotrzesz zarówno do budżetowych propozycji, jak i naprawdę luksusowych ofert.

Kwatery wakacyjne możesz znaleźć zwykle w miejscowościach turystycznych, ale standard często pozostawia sporo do życzenia.

Jak wygląda rezerwacja apartamentów?

Kolejną rzeczą, która odróżnia od siebie te dwie opcje, jest sposób rezerwacji. W przypadku wynajmu apartamentów możesz liczyć na specjalne platformy ułatwiające wyszukiwanie ofert, a następnie będziesz w stanie załatwić online wszystkie formalności związane z rezerwacją.

Dotyczy to również wniesienia płatności. Kwatery bardzo często nie oferują takich udogodnień. To oznacza również mniejsze bezpieczeństwo i ryzyko, że pomimo dokonania przelewu Twój pokój nie będzie na Ciebie czekać.

Poprzedni

Brixen (Bressanone) – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi

Bolzano – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz