Dolceacqua – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Dolceacqua to niewielka miejscowość w rejonie Liguria. Znajduje się tuż przy granicy z Francją i jedynie kilka kilometrów od wybrzeży Włoskiej Riwiery. Miasteczko to zamieszkiwane jest na co dzień przez 2 tysiące osób. Jednak w sezonie turystycznym robi się tam wyjątkowo tłoczno. Jeśli planujesz wakacje wDolceacqua to sprawdź, co warto zwiedzić w miejscowości i gdzie możesz zjeść klasyczny, włoski obiad!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dolceacqua – zwiedzanie, muzea, zabytki, atrakcje

Dolceacqua jest jedną z mniej popularnych, liguryjskich miejscowości. Zwykle podróżni tłumnie zmierzają na wybrzeże, od którego Dolceacqua jest oddalona o kilkanaście kilometrów. Jednocześnie miasto to można spokojnie nazwać „Liguryjską Perełką” z uwagi na niesamowity klimat i wiele zabytków, pochodzących z różnych okresów historycznych. Co więc możesz zwiedzić w Dolceacqua?

  • Castello Di Dolceacqua – zabytkowy, średniowieczny zamek jest wizytówką miasteczka. Znajduje się on w historycznym centrum. Przy okazji zwróć uwagę na most prowadzący do zamku, który łączy obie części Dolceacqua znajdujące się po przeciwnych stronach rzeki.
  • Barbaira – to niewielki, klimatyczny akwen wody z przepiękną roślinnością. Możesz tam wypocząć i relaksować się na łonie natury;
  • Hanbury Botanical Garden – to ogrody botaniczne, wypełnione po brzegi różnorodnymi – także egzotycznymi – gatunkami roślin. Jest to popularne miejsce do rekreacji i wypoczynku;

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji odwiedź także zabytkową starówkę w Dolceacqua i przyjrzyj się urokliwym zabudowaniom mieszkańców. Taka wycieczka z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć.

View of two urban streets and small outdoor restaurant in the middle in Dolceacqua - town in Liguria, Italy.
Widok na dwie ulice miejskie i małą restaurację na świeżym powietrzu pośrodku w Dolceacqua – mieście w Ligurii we Włoszech ., licencja: shutterstock/By

Gdzie zaparkować w Dolceacqua?

Jeśli wybierasz się do Dolceacqua samochodem, to możesz zastanawiać się, jak wygląda kwestia parkingów. Niestety, możliwości pod tym względem są dość mocno ograniczone. W mieście nie ma parkingów długoterminowych. Jeśli więc planujesz zostać tam na dłużej, lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie noclegu, który oferuje parking w cenie. Z kolei, jeśli chodzi o parkingi krótkoterminowe, to najpopularniejszym jest ten, zlokalizowany przy Via San Filippo 5. To parking w centrum, na którym możesz pozostawić auto na maksymalnie 2 godziny. Pamiętaj, że parkingi w Dolceacqua są płatne.

Czytaj także: Kamperem lub samochodem po Ligurii – co warto wiedzieć?

Dolceacqua in Ventimiglia, Imperia district, Liguria (Italy). Medieval Castle in Liguria Riviera, Castello dei Doria, Old Bridge, Historical Castle.
Dolceacqua w Ventimiglia, dystrykt Imperia, Liguria (Włochy). Średniowieczny zamek na Riwierze Ligurii, Castello dei Doria, Stary Most, Zamek Historyczny. licencja: shutterstock/By

Kiedy jechać do Dolceacqua? – pogoda i temperatura w ciągu roku

Dolceacqua to miasteczko zlokalizowane w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Lato jest tam dość krótkie, aczkolwiek ciepłe i bardzo suche. Z kolei zimy są łagodne, lecz pojawia się nieco większa ilość opadów. Najcieplejszym okresem są miesiące od czerwca do połowy września. Możesz się spodziewać, że termometry pokażą nawet 27 stopni Celsjusza. W zimę zaś temperatury rzadko kiedy spadają poniżej 15 stopni Celsjusza. Wydaje się więc, że najlepszym okresem na wyjazd jest lato. Wówczas będziesz mógł cieszyć się największą liczbą słonecznych dni i najwyższymi temperaturami.

Czytaj także: Pogoda i temperatura w Ligurii w ciągu roku

Ponte Vecchio (old Bridge) Dolceacqua medieval city of Italy
Ponte Vecchio (Stary Most) Dolceacqua średniowieczne miasto Włochy, licencja: shutterstock/By

Gdzie zjeść w Dolceacqua? – polecane lokale gastronomiczne

Miasto, mimo kameralnych rozmiarów, może zaoferować Ci bogatą bazę gastronomiczną. Do najlepszych lokali w mieście zaliczają się:

  • Ristorante A Viasa – to ekskluzywna i prestiżowa restauracja. Specjalizuje się ona w kuchni włoskiej i regionalnej;
  • CASAeBOTEGA – to z kolei jedna z częściej rekomendowanych przez turystów restauracji. Również specjalizuje się ona w daniach kuchni włoskiej;
  • L’Osteria di Caterina Ristorante Pizza – to idealny lokal dla Ciebie, jeśli chcesz spróbować prawdziwej, włoskiej pizzy.

Możesz także skorzystać z mniejszych barów z przekąskami.

TOP 3 noclegi w Dolceacqua w przystępnej cenie

Jeśli poszukujesz dobrego i taniego noclegu, to sprawdź oferty następujących hoteli:

  • Appartamentino – to klimatyczny i skromny hotel. Za noc zapłacisz około 220 złotych;
  • La Casa di Aneti – to również jeden z mniejszych obiektów noclegowych w mieście. Za noc w nim będziesz musiał zapłacić około 260 złotych;
  • Agriturismo dalla Mimmi – to obiekt zarządzany przez prywatnego gospodarza. Oferuje całkiem wysokie standardy. Za noc zapłacisz około 340 złotych.

Baza noclegowa w Dolceacqua jest skromna, jednak powinieneś znaleźć „coś” dla siebie!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Santa Severina – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Gerace – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz