Domki letniskowe w Wenecji Euganejskiej

, Tagi , , ,

Wenecja Euganejska (Veneto) to północny region Włoch, który siłą rzeczy najmocniej kojarzy się ze swoją słynną stolicą. Mowa oczywiście o Wenecji, która swoją sławę zdobyła w pełni zasłużenie, bo jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych i najbardziej zjawiskowych miast nie tylko Europy, ale i całego świata. Jednak region Wenecji Euganejskiej to nie tylko słynne, centralne miasto, ale również wiele innych atrakcji, o których przybywający tu turyści zdają się zapominać (a do samej Wenecji co roku przyjeżdża około 20 milionów gości z zagranicy!). Jednym ze sposobów miłego spędzenia czasu w tym regionie jest chociażby pobyt w domkach letniskowych. Najciekawsze domki letniskowe w Wenecji Euganejskiej znajdują się w dalszej części artykułu.

Kempingi Włochy
Kempingi Włochy
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wenecja Euganejska – jak dojechać?

Z uwagi na położenie tego regionu w północno-wschodniej części Włoch, posiada on znakomitą lokalizację dla wszystkich gości z centralnej i wschodniej części Europy – w tym również z Polski. Goście np. z Austrii czy Czech mogą dojechać tu w parę godzin. Polacy są nieco bardziej oddaleni, jednak i my możemy nawet w kilkanaście godzin przemieścić się samochodem z naszego kraju do regionu weneckiego. Podróż samochodem jest wskazana, bo daje nam dużą niezależność. Poza tym po drodze mamy okazję zobaczyć równie piękne Alpy austriackie, które będą stanowiły naszą bramę do włoskiej przygody w Wenecji Euganejskiej.

Jeśli jednak wolimy postawić na inny rodzaj transportu, to wskazany będzie oczywiście samolot. Połączenia lotnicze między Polską a Wenecją są realizowane sezonowo, ale i całorocznie (z Warszawy). Dzięki temu bez problemu powinniśmy dotrzeć z kraju nad Wisłą do stolicy regionu Wenecja Euganejska. Stąd możemy rozpocząć nasze zwiedzanie okolicy. Jeśli ważna jest dla nas niezależność od lokalnych środków transportu publicznego, to zawsze dobrym pomysłem jest wynajem samochodu. Takie usługi oferują chociażby firmy działające przy portach lotniczych.          

Kiedy jechać do Wenecji Euganejskiej? Klimat, pogoda, temperatura

Wenecja Euganejska to region Włoch, który wydaje się najbardziej atrakcyjny wiosną i latem (konkretnie między majem a wrześniem). Wówczas średnie temperatury wynoszą tu powyżej 20 stopni w dzień i powyżej 10 w nocy. Również temperatura wody w Adriatyku jest wówczas najbardziej zadowalająca i oscyluje powyżej 20 stopni ciepła.

Z kolei najgorsze do podróżowania miesiące to grudzień i styczeń. Wtedy nocą w Wenecji Euganejskiej zdarzają się nawet przymrozki (niewielkie, bo około -1 stopnia, ale jednak). W dzień z kolei temperatury nie przekraczają wtedy 10 stopni na plusie.

Złym miesiącem pod względem pogody panującej w Wenecji Euganejskiej jest również luty. Wtedy nadal panują niskie temperatury, a do tego występuje najwyższy wskaźnik opadów w całym roku. To zła informacja, bo właśnie w lutym odbywa się słynny na cały świat wenecki karnawał. Przyciąga on do tego miasta i całego regionu ogromne rzesze turystów.       

Wenecja Euganejska – najpiękniejsze miasta poza Wenecją

Błędem jest utożsamiać region Wenecji Euganejskiej jedynie ze słynnym miastem z kanałami i gondolami. Należy pamiętać, że w tej części Włoch są też inne ważne ośrodki miejskie oraz piękne tereny sprzyjające rekreacji i aktywnej turystyce. Region obfituje w ciekawe kurorty turystyczne, które zostały opisane w osobnym tekście dotyczącym najlepszych miejsc do spędzenia wakacji nad północnym Adriatykiem we Włoszech.

Słynne miasta regionu to chociażby Padwa ze słynnym uniwersytetem (jednym z najstarszych na świecie). W jego murach studiowały bądź wykładały liczne znakomitości świata nauki i sztuki –  m.in. Galileusz oraz słynny Polak Mikołaj Kopernik.

Inne ciekawe miasto warte odwiedzenia podczas wakacji w Wenecji Euganejskiej to z całą pewnością piękna Werona. Została ona uwieczniona jako miejsce akcji dramatu Williama Szekspira – Romeo i Julia. W mieście tym można m.in. zobaczyć słynny balkon Julii, znany z kart dzieła Szekspira. 

Wakacje w Wenecji Euganejskiej – domki letniskowe

Ciekawą i bardzo atrakcyjną formą spędzenia wakacji w Wenecji Euganejskiej jest skorzystanie z ośrodków wypoczynkowych oraz obiektów prywatnych właścicieli, oferujących pobyt w domkach letniskowych. Mamy wtedy niezależność oraz poczucie bliskości natury regionu, która jest dla nas dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Domki letniskowe w Wenecji Euganejskiej – Rifugio de Dòo

Rifugio de Dòo to domek letniskowy dla osób ceniących sobie najwyższy komfort pobytu w środku gór. Położony jest na skrajnej północy regionu, nieopodal granicy z Austrią.

Zaletami obiektu są: bliski kontakt z naturą i wspaniałe widoki na dolinę i okoliczne wzniesienia oraz majestatyczne, górskie szczyty. Do tego możemy liczyć także na pyszne śniadanie oferowane przez właścicieli obiektu. Zarazem wnętrza występujące w tym obiekcie należą do nowoczesnych stylizacji opartych przede wszystkim na drewnie. 

Domki letniskowe w Wenecji Euganejskiej – Villa Vitis 

Obiekt ten znajduje się pod Weroną, a więc bezpośrednio z niego możemy udać się na wycieczkę do tego bardzo atrakcyjnego i urokliwego miasta. Zarazem mieści się on na typowej, włoskiej prowincji ze wszystkimi tego przejawami widokowymi.

W bezpośredniej bliskości obiektu Villa Vitis znajduje się piękna winnica. Poczujemy się w niej jak w typowym filmie o wakacjach na włoskiej wsi, z dala od zgiełku miast i tłumu turystów. Dodatkowo do dyspozycji gości jest basen ulokowany w ogrodzie.

Domki letniskowe w Wenecji Euganejskiej – Country House Steffany

Country House Steffany to absolutnie przepiękne, magiczne wręcz miejsce. Oferuje swym gościom wszystko, co kojarzy się z sielskością pobytu na włoskiej prowincji. Ten domek letniskowy znajduje się z daleka od wszelkich miast i kurortów – znajdziemy tu więc upragnioną ciszę i spokój.

Z domku rozpościera się imponujący widok na malowniczą okolicę i winnicę. Wnętrza zachwycają zaś gustownym połączeniem elegancji, nowoczesności i klasycznych umeblowań typowych dla prowincjonalnych, włoskich zabudowań. Goście tego obiektu chwalą także wielką serdeczność gospodarzy, którzy zwykli witać swoich gości porcją świeżych owoców.  

Domki letniskowe w Wenecji Euganejskiej – Green House

Na południe od Werony natrafimy na uroczy domek letniskowy Green House. Miejsce to oferuje przytulne, zaciszne mieszkanie – wprost idealne dla dwóch osób. A więc pary, które chciałaby spędzić spokojny czas na włoskiej prowincji, powinny zdecydować się na pobyt w tym ciekawym i interesującym miejscu, stanowiącym świetny domek letniskowy w regionie Wenecji Euganejskiej.

Aby poznawać okolice obiektu, można wybierać się na liczne wycieczki piesze lub rowerowe. Z pewnością będą one znakomitym urozmaiceniem naszego pobytu w tym błogim świecie włoskiej prowincji. To wszystko okoliczności, które sprawiają, że po prostu nie będziemy chcieli opuszczać tego miejsca i wracać do naszych codziennych zajęć i obowiązków.   

Domki letniskowe w Wenecji Euganejskiej – CalVenere

To urzekające swym pięknem miejsce położone jest wśród wijącej się gęstej włoskiej roślinności i ogrodów regionu Wenecji Euganejskiej. Dodatkowym atutem tego domku letniskowego są piękne widoki roztaczające się z miejsca, w którym się on znajduje. Dookoła możemy podziwiać wspaniałe górskie pejzaże.

Dużo pochwał od gości, którzy spędzili tu swoje wakacje, zbiera także kuchnia gospodarzy domku. Zdecydowanie potrafią oni uraczyć nasze podniebienie i sprawić, że wakacje w Wenecji Euganejskiej upłyną cudownie nie tylko przez wzgląd na panoramy, wyjątkowy klimat i doznania wzrokowe, ale także za sprawą znakomitych smaków, które zagoszczą na naszym talerzu.    

Wakacje w Wenecji Euganejskiej

Wenecja Euganejska to dość niedoceniany region Włoch, który ma do zaoferowania dużo więcej niż wyłącznie piękną Wenecję. Znajdziemy tu rozmaite atrakcje i formy pobytu, a jedną z ciekawszych jest zatrzymanie się w którymś z urokliwych domków letniskowych, zdobiących włoską prowincję tego regionu. Możemy wtedy odpocząć od zgiełku tłumów i zaznać rozkoszy bliskości natury Italii, która to w tym regionie jest szczególnie piękna i majestatyczna. A wszystko to pozostaje do osiągnięcia tak blisko Polski!  

Poprzedni

Jezioro Como z dziećmi – atrakcje

Najlepsze hotele all inclusive w Ligurii

Następny

Dodaj komentarz