Folgaria – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Tagi , , , , , , ,

Folgaria – niewielkia miejscowość i gmina w północnych Włoszech, w prowincji Trydent, w regionie Trydent – Górna Adyga. Najbardziej znana jako kurort narciarski z mnóstwem świetnie przygotowanych stoków narciarskich. Szczególnie polecane miejsce dla rodzin z dziećmi, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Stoki są bowiem na tyle łagodne, że nawet początkujący miłośnicy białego szaleństwa będą mogli szybko nauczyć się zjedżać. Łącznie w tym rejonie jest aż 74 kilometry tras narciarskich, które są zróżnicowane pod względem poziomu trudości. Nie tylko zimą powinno się odwiedzać tą piękną, malowniczą miejscowość. Turyści, którzy cenią sobie długie, piesze wycieczki będą mogli świetnie spędzić tutaj czas również latem, gdzie nie brakuje wielu szlaków pośród wspaniałych krajobrazów Dolomitów. 

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie warto być w okresie zimowym będąc w Folgarii

Folgaria to przede wszystkim kurort narciarski gdzie na wielu świetnie przygotowanych stokach, odpoczynek znajdą zarówno narciarze zjazdowi, narciarze biegowi jak i snowboardziści. Wszystko dzięki temu, że Folgaria w połączeniu z miejscowościami Lavarone i Luserna tworzy Skitour dei Forti, który obejmuje w sumie 100 kilometrów tras zjazdowych o świetnej jakości. Łącznie składa się na to 38 oznakowanych tras i aż 30 wyciągów, które tworzą największą w Trydencie karuzelę narciarską. Sprawdź także nasz wpis o nartach w Val di Sole!

Folgaria to ośrodek liczący 43 kilometry nartostrad o średniej tudności, a także 22 wyciągi, które potrafią przewieźć 42 tysiące osób na godzinę. Dodatkowym atutem tego miejsca jest jej południowa ekspozycja, dzięki której gwarantowane jest doskonałe nasłonecznienie. 

Narciarze biegowi mogą tutaj skorzystać z blisko 145 kilometrów tras. Do najbardziej popularnych należą Fort Cherle – Folgaria i Passo Coe i Millegrobbe – Lavarone / Luserna o łącznej długości 90 kilometrów. Są to zarówno dobre szlaki dla początkujących jak i już zaawansowanych biegaczy.

Dla snowboardzistów z kolei zostały przygotowane nie tylko trasy o różnym stopniu trudności, ale również rówież teren przystosowany pod ewolucje w powietrzu. Tak zwane snowparki pozwalają na uprawianie freeridu zarówno dla młodych, początkujących miłośników tej dyscypliny jak i nieco bardziej zaawansowanych. 

Średnia temperatura zimą w Folgarii to 0 stopni Celcujsza. W wyższych partach jednak najczęściej jest w ciągu tego okresu lekki mróz co gwarantuje świetne warunki dla szaleństwa w okesie zimowym. 

Jakie atrakcje mogą spotkać turyści w tej włoskiej miejscowości?

Jedną z atrakcji, tóre cenią sobie szczególnie miłośnicy sportów zimowych jest karuzela Skitour dei Forti, która łączy wyciągi i ośrodki wypoczynkowe będące w sąsiedztwie trzech włoskich kurotów- Folgaria, Lavarone i Luserna. Amatorzy białego szaleństwa mogą również cieszyć się podczas jazdy z widoków okolicznego jeziora Garda, a dzięki znakomitemu oświetleniu będą w stanie szusować również po zachdzie słońca. 

Co najlepiej odwiedzić będąc latem w Folgarii?

W okresie letnim Folgaria przyciąga również tłumy turystów, którzy chcą odpocząć pośród wspaniałej alpejskiej przyrody. Jest tutaj bardzo wiele szlaków turystycznych, które prowadzą pośród niezbyt stromych zboczy Dolomitów. Dzięki temu odpoczynek znajdą tutaj całe rodziny. Wspaniałe krajobrazy zapewniają również pozostałości fortyfikacji włoskich i austriackich z okresu I Wojny Światowej. Zarówno zimą jak i latem robią na odwiedzających to miejsce bardzo duże wrażenie. Folgaria jest miastem gdzie liczba ludności nie przekracza kilka tysięcy. W sezonie również nie jest nadal aż tak bardzo oblegana jak najbardziej popularne ośrodki Trydentu. Będą więc tu mogły znaleźć ciszę i spokój wszyscy, którzy nie lubią zgiełku i dużego ruchu turystycznego.

TOP 3 hotele i noclegi w Folgaria w przystępnej cenie

  • Relais Fior di Bosco – to ośrodek położony w centrum ośrodka narciarskiego Folgaria. Można tam zamieszkać zarówno w pokojach z tarasem i widokiem na okazałe, rozległe stoki narciarskie.
  • Casa al Vicolo – zarządzany przez prywatnego gospodarza to miejsce idealne dla całych rodzin z dziećmi w przystępnej cenie.
  • Appartamento di design sull’Altopiano di Asiago – apartamenty zarządzane przez prywatnego gospodarza.
Poprzedni

Senigallia – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Montenero di Bisaccia – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi

Następny

Dodaj komentarz