Wakacje nad jeziorem Garda – najmniej turystyczne miejsca

Riva del Garda nad jeziorem garda, Włochy, fot. shutterstock.com

Przemierzając północne Włochy, podążając za duchami Romea i Julii podczas zwiedzania Werony lub udając się na wycieczkę z Wenecji do Mediolanu, warto zatrzymać się nad Jeziorem Garda. Krystalicznie czyste wody Lago di Garda, otoczone malowniczymi miasteczkami i strzelistymi szczytami pobliskich pasm górskich, tworzą niepowtarzalny krajobraz. … Zobacz więcej »

Torbole nad Jeziorem Garda – atrakcje, jak dojechać, hotele, domki wakacyjne, plaże

Torbole, jezioro Garda, fot. shutterstock.com

Miejscowość Nago-Torbole znajduje się w prowincji Trydent , w regionie Trydent-Górna Adyga we Włoszech. To urokliwe miasteczko ulokowane na północnym brzegu jeziora Garda co roku przyciąga do siebie turystów spragnionych leżakowania na żwirowej plaży i miłośników windsurfingu. Jak dojechać do raju windsurfingu? Własny samochód to … Zobacz więcej »

Desenzano del Garda – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele

Dedenzano del Garda panorama, shutterstock autor: Aliaksandr Antanovich

Desenzano del Garda to urokliwa włoska miejscowość znajdująca się na południowo-zachodnim brzegu jeziora Garda, od którego wzięła swoją nazwę. Warto dodać, że prowincja Brescia jest częścią jednego z najbogatszych regionów Włoch, czyli Lombardii. Dlatego osoby przybywające do Desenzano del Garda mogą liczyć nie tylko na … Zobacz więcej »

Lago di Garda z dziećmi – atrakcje

Lago di Garda, Włochy, fot. shutterstock.com

Lago di Garda to największe i najczystsze jezioro we Włoszech. Znajduje się w północnej części kraju, pomiędzy Wenecją a Mediolanem. Położone w paśmie górskim Alp – Prealpi Gardesane, otoczone licznymi miasteczkami i pełne atrakcji to raj dla turystów- szczególnie rodzin z dziećmi. Co warto zobaczyć, … Zobacz więcej »