Gdzie jeść nad Jeziorem Maggiore – najlepsze miejsca

Tagi , , ,

Lago Maggiore – Jezioro Maggiore, znajduje się godzinę drogi od Mediolanu. Podczas lata zachwyca swoją niesamowitą szmaragdową barwą wody oraz  górskim, malowniczym położeniem. Nad Lago Maggiore oprócz zwiedzania wielu atrakcji turystycznych oraz odpoczynku, warto skosztować lokalnej kuchni. Po Maggiore pływają statki i dzięki temu można pływać również na szwajcarską część. Prom zabierze nas między innymi do słynnej miejscowości Locarno lub pozwoli zwiedzać malownicze miasteczka i delektować się lokalnymi specjałami. Jeżeli zastanawianie się gdzie jeść nad jeziorem Maggiore – odpowiadamy!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lago Maggiore

Od północy Jezioro Maggiore otaczają Alpy i szczyty, które przekraczają 1000 metrów n.p.m. Wbrew temu, że Jezioro Maggiore ma częściowo górskie położenie, występuje tutaj klimat typowo śródziemnomorski. Latem jest tu bardzo gorąco i roślinność także jest zróżnicowana. Miejscowości wokół Lago Maggiore przyozdobione są kolorowymi kwiatami, przy drogach górują cyprysy, natomiast cień nad plażami dają palmy. Co ciekawe, prawie 80 % powierzchni Jeziora Maggiore leży na terenie Włoch. Jezioro najlepiej zwiedzać pływając statkami, które dopływają do prawie każdej miejscowości na wybrzeżu.

Najlepsze restauracje nad Jeziorem Maggiore

Miasteczka położone nad Lago Maggiore najlepiej zwiedzać nieśpiesznie, podziwiając panoramę Maggiore i okolicznych alpejskich szczytów, delektując się przy tym włoską kuchnią. Nad Jeziorem Maggiore znaleźć można całkiem sporo bardzo dobrych restauracji zarówno po stronie Piemontu, jak i Lombardii, w których skosztujemy lokalnej kuchni. Poniżej kilka, które zasługują na największą uwagę.

Gdzie jeść nad jeziorem Maggiore – La Rustica

Restauracja La Rustica mieści się w miejscowości Luino, przy Via Beltempo, 1. La Rustica znajduje się niecały kilometr od Jeziora Magiore. W restauracji tej znajdziemy dania klasyczne z owocami morza, takie jak na przykład: spaghetti z owocami morza, smażone ryby oraz różnego rodzaju pizze. Miłośnicy kuchni mięsnej też znajdą tu coś dla siebie. La Rustica zasługuje na uwagę ze względu na wysoką jakość produktów oraz ich świeżość. Co więcej, sommelier pomoże wybrać wyselekcjonowane oraz najwyższej jakości lokalne wino. Ceny w tej restauracji są dosyć zróżnicowane i zależą od serwowanego dania. Przykładowo: ceny za dania z owocami morza zaczynają się od 16,00 euro, dania mięsne od 13,00 euro, natomiast desery od 4,50 euro.

Tratto Pizza da Gió

Restauracja Tratto Pizza da Gió, znajduje się w miejscowości Leggiuno, przy Via Europa, 63Tratto Pizza da Gió dzięki swojej lokalizacji jest łatwo dostępna zarówno z miejscowości Ispra, Varese, jak i z piemonckiej strony Jeziora Maggiore. Kuchnia oferuje typowe dania włoskiej kuchni śródziemnomorskiej, takie jak ryby, owoce morza oraz pizze. Ceny za zestaw złożony z antipasti, głównego dania, deseru, wina oraz kawy zaczynają się od około 22,00 euro.

Agriturismo il Pivione

Agriturismo il Pivione to restauracja znajdująca się w miejscowości Brebbia, przy Via Pivione, 16. Specjalnością tej restauracji są dania mięsne, jak na przykład steki, tagliatelle z grzybami, pizze oraz pyszne desery. Wszystkie składniki są niezwykle świeże oraz wysokiej jakości. Menu składające się z antipasti, głównego dania, wody oraz kieliszka wina kosztuje od 15,00 euro.

Battipalo Ristorante

Ristoranto Battipalo to restauracja leżąca w miejscowości Lesa, przy Viale Vittorio Veneto, 2. Co ciekawe, restauracja swoją nazwę wzięła od narzędzia, używanego do umieszczania tyczek na dnie jeziora. Jest to typowa rodzinna restauracja, którą dowodzi małżeństwo. Menu Ristoranto Battipalo oraz karta win składa się z produktów typowo alpejskich, do tego niesamowita panorama na Lago Maggiore powodują, że miejsce to obowiązkowo należy odwiedzić. Ceny dania głównego w tej restauracji zaczynają się od 20,00 euro, natomiast ceny deserów od 6,00 euro.

Gdzie jeść nad jeziorem MaggioreOsteria Mercato

Osteria Mercato to restauracja mieszcząca się w miejscowości Stresa, przy Piazza Capucci, 9. Dania w tej restauracji bazują na sezonowości danych składników. W zależności od pory roku znajdziemy tu różne menu. Ceny w Osteria Mercato zaczynają się, przykładowo od 12,00 euro za antipasti oraz tagliatelle, 5,00 euro za desery, po około 20,00 euro za dania mięsne oraz owoce morza.

Ristorante Elvezia

Ristorante Elvezia to miejsce, które zasługuje na szczególną uwagę. Znajduje się na wyspie Isola Bella, przy Via Lungo Lago Vittorio Emanuele, 18. Mała wysepka, na której mieści się restauracja, jest niesamowitą scenerią. Menu przygotowywane jest z najwyższej jakości oraz świeżości lokalnych produktów. Klasyczne dania kuchni włoskiej oraz nowatorskie kreacje składników tworzą nieoczekiwane doznania smakowe.

Ceny za przystawki zaczynają się od 11,00 euro, natomiast ceny za dania główne zaczynają się od 15,00 euro za dania z kaczki, po danie za 20,00 euro za danie z wołowiny Angus. Koszt deseru w tej restauracji zaczyna się od 4,50 euro.

Gdzie jeść nad jeziorem MaggioreRistorante Pizzeria Il Portico

Ristorante Pizzeria Il Portico di Baveno, znajduje się w miejscowości Baveno, przy Corso Giuseppe Garibaldi, 37. Restauracja ta posiada bardzo dogodną  lokalizację, w centrum miejscowości oraz przy hotelu Residence dei Fiori. Nieopodal wejścia do restauracji znajduje się także molo w Baveno, z którego odpływają promy na Wyspy Boromejskie – Isole Borromee.  Ristorante Pizzeria Il Portico di Baveno łączy tradycyjną włoską kuchnię z wyrafinowanymi i nowoczesnymi daniami, aby zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia. W menu restauracji znajdują się typowe dania, które są ikoną kuchni włoskiej, takie jak na przykład Spaghetti alle Vongole czy tradycyjny kotlet mediolański. Do tego świeże sałatki oraz wędliny i sery pochodzące z Doliny Ossola – Val d’Ossola.  Ceny w tej restauracji zaczynają się od kilku euro za przystawki po kilkadziesiąt za danie główne oraz za pizze.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Jezioro Garda – gdzie nocować?

Gdzie jeść nad Jeziorem Como – najlepsze miejsca

Następny

Dodaj komentarz