Jak dojechać do Werony z Mediolanu, Bergamo lub Wenecji?

, , Tagi , ,

Werona to cel turystyczny dla wielu osób z całego świata. Zapewne każdy turysta usłyszał choć raz o tym pięknym włoskim mieście, które jest ośrodkiem sztuki w kraju. Kryje w sobie wiele zabytków, którym towarzyszy magia i historia. To właśnie tutaj Romeo i Julio przeżyli nieszczęśliwą miłość. To bez wątpienia obowiązkowy punkt programu dla wszystkich wycieczek, które przyjeżdżają do Włoch. Jak dojechać do Werony z Mediolanu, Bergamo czy Wenecji? Warto wiedzieć!

Przeczytaj nasz przewodnik po Weronie klikając tutaj

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać samochodem i transportem publicznym do Werony z Mediolanu?

Wybierając transport samochodowy, trzeba się liczyć, iż trasa wynosi około 160 km i zajmie ponad 2 godziny. Warto wiedzieć, że pewne fragmenty drogi mogą być płatne, wszystko zależy od odcinków, jakimi chcemy jechać podczas podróży. We Włoszech drogi krajowe oznaczone są jako SS, czyli strade statali. Nie biorąc pod uwagę autostrad, drogi krajowe są najbardziej ruchliwymi odcinkami włoskich dróg, które znajdują się pod opieką państwa. Wyruszając z Mediolanu, należy kierować się w stronę Bergamo, a następnie w stronę miasta o nazwie Brescia.

Podróżując transportem publicznym z Mediolanu do Werony, warto zapoznać się z ofertą Trenitalia, który jest głównym operatorem pociągów we Włoszech. Całkowity czas przejazdu wynosi mniej niż 2 godziny, a cena waha się, w zależności od wieku pasażera. Standardowy bilet kosztuje 62 zł. Bilety można kupić na oficjalnej stronie przewoźnika. To tutaj właśnie należy sprawdzić rozkład jazdy oraz informacje o ewentualnych promocjach. Przy wyborze trzeba używać nazw włoskich miast.

Większość pociągów przyjeżdża na czas, czasem pojawia się problem w przypadku pociągów regionalnych. Strona ViaggiaTreno pozwala obserwować pociągi na żywo, dzięki temu można od razu przygotować się na spóźniony pociąg oraz dowiedzieć się wielu informacji. Na terenie całego kraju rozbudowana jest też sieć połączeń autobusowych. Popularnym przewoźnikiem jest Flixbus, który dojedzie do Werony w ponad 2 godziny, a bilet kosztuje niecałe 70 zł.

Jak dojechać samochodem i transportem publicznym do Werony z Bergamo?

Jazda samochodem z Bergamo do Werony liczy 117 kilometrów, a czas przejazdu wynosi 1 godzinę i 20 min. Początkowo, trasa prowadzi przez autostradę A2. Natomiast od miejscowości Brescia należy jechać trasą E70. Jadąc autostradą, na każdego kierowcę czekają opłaty – kwota zależna jest od przejechanych odległości. Opłatę można uregulować za pomocą gotówki w Euro (ta opcja jest zalecana dla turystów) lub kartami kredytowymi jak: Mastercard, American Express, Visa, Diner lub kartą ViaCard. Przy zjeździe z autostrady można uregulować opłatę u pracownika stacji poboru opłat lub w sposób zautomatyzowany – kierowcę wtedy obsługuje maszyna.

Dojazd pociągiem z Bergamo do Werony zajmuje około 2 godzin, a standardowa kwota za bilet to 49 złotych. Podróż odbywa się pociągiem regionalnym, są one najtańsze z całej gamy włoskich pociągów. Co ważne, nie obowiązuje żadna rezerwacja miejsc, a bilety należy wykorzystać do północy w dniu zakupu. Lecz przy zakupie online czas jest krótszy. Często w tych pociągach jest tłoczno, w szczególności w sezonie. W pociągach znajdują się gniazdka i toalety. Trasa autobusowa z Bergamo do Werony wynosi 1 godzinę i 25 minut. Koszt biletu jest zależny od czasu, w jakim go kupimy. Gdy nastąpi to bardzo wcześnie, cena jest znacznie niższa, jeśli krótko przed odjazdem wtedy cena jest wyższa.

Jak dojechać samochodem i transportem publicznym do Werony z Wenecji?

Dojazd z Wenecji do Werony samochodem zajmuje mniej niż 1,5 godziny jazdy, a odległość pomiędzy tymi dwoma miastami wynosi 120 km. Wyjeżdżając z Wenecji, należy kierować się w stronę Padwy, dalej Vicenzy. Droga, którą należy się poruszać to E70.

Obecnie dojazd autobusem z Wenecji do Werony jest utrudniony, dlatego warto zdecydować się na podróż koleją. Wybierając pociąg, warto wiedzieć, iż droga zajmie mniej niż 1,5 godziny, a cena wynosi około 49 złotych. Przejazd odbywa się pociągami regionalnymi Trenitalia lub Italo.

Zwiedzanie Wenecji – https://travelitalia.pl/wenecja/

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Jezioro Como – atrakcje turystyczne w okolicach

Jak dostać się z Wenecji do Burano?

Następny

Dodaj komentarz