Jak dojechać z Bergamo do Val di Sole

, Tagi , , ,

Val di Sole jest włoskim rajem dla narciarzy. Jest to miejscowość, która znajduje się w zachodniej części Trydentu i bywa nazywana Doliną Słońca. To właśnie tutaj możemy cieszyć się urokami szlaków narciarskich w atmosferze imponujących gór. Jak jednak znaleźć się w tym miejscu? Istnieją dwa podstawowe sposoby, żeby rozwiązać ten problem. W ramach tego artykułu skupimy się na transporcie pomiędzy Bergamo a kurortem. Czemu akurat Bergamo? Przede wszystkim ze względu na obecność słynnego lotniska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Odległość pomiędzy miejscowościami

Przede wszystkim warto wiedzieć, że pomiędzy Bergamo a Val di Sole jest około 140 km w linii prostej. W przypadku jazdy samochodem konieczne jest pokonanie większej odległości. Na szczęście kurort jest znany ze swoich walorów cenionych przede wszystkim przez narciarzy. Z tego powodu istnieje również możliwość skorzystania z ciekawych opcji, które umożliwiają turystom transfer do tego miejsca.

Transfer z Bergamo do Val di Sole

Rozpoczynając drogę w Bergamo, możemy przetransportować się do Val di Sole poprzez połączenie autobusowe. Można to zrobić przy wykorzystaniu marki Flixbus. W takiej sytuacji dojedziemy do wielu miejsc Trydentu, ale do samego Val di Sole nie zrobimy tego bezpośrednio. Możemy to jednak osiągnąć poprzez skorzystanie z usług Fly Ski Shuttle. W ramach takiego wariantu możemy dostać się nie tylko do Val di Sole, ale również choćby do Val di Fassa czy Val di Fiemme rozsławionego w Polsce przez sportowe triumfy Justyny Kowalczyk. Możliwości przesiadki jest jednak wiele, a całość podróży odbywa się w komfortowych warunkach. Jest to jednak rozwiązanie, które trwa dłużej niż kolejne.

Podróż pociągiem z Bergamo do Val di Sole

Możemy również skorzystać z transferu pociągiem. Jest to rozwiązanie, które jednocześnie wyróżnia się niewielkim kosztem oraz stosunkowo niezłym komfortem. Zanim znajdziemy się jednak w kurorcie, będziemy musieli się przesiąść. Najskuteczniej można to zrobić w Cogolo di Peio lub w Cortina d’Ampezzo. Droga w ten sposób powinna trwać około 4 godzin. Alternatywą jest wykorzystanie Bolonii jako miasta pośredniczącego. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane, jeśli chcemy dodatkowo zwiedzić to piękne miasto.

Samochodem z Bergamo do Val di Sole

Alternatywą w stosunku do poprzednich możliwości jest skorzystanie z transportu samochodem. Pomiędzy Bergamo a rajem dla narciarzy znajdują się dwie podstawowe trasy. Dłuższa z nich to aż 250 km, ale trzeba dodać, że odbywa się to w komfortowych warunkach poprzez autostradę. Trasa jest więc szybka, a dodatkowo dobrze oznakowana. Różnica jest znacząca, ponieważ skrót wynosi tylko 155 km. W takiej sytuacji warunki drogowe będą jednak znacznie trudniejsze. Może to mieć szczególne znaczenie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, a warto pamiętać, że kurort wybiera się przede wszystkim ze względu na trasy narciarskie oraz obecność pięknych gór. W zasadzie ta krótsza trasa jest naprzemiennym podjazdem oraz zjazdem, a jednocześnie nie pozwala na osiąganie podobnych prędkości w stosunku do poprzedniego wariantu. Poważnie warto więc przemyśleć ten wybór, ponieważ być może lepiej będzie wykorzystać tę dłuższą, ale jednocześnie pewniejszą trasę.

Oferty transferu z Bergamo

W Internecie możemy znaleźć różnego rodzaju oferty, które dotyczą transferu pomiędzy tymi dwoma miejscami. Najczęściej odbywa się to za pomocą niewielkich prywatnych autobusów. Informacji na ten temat należy szukać indywidualnie, ponieważ istnieją tutaj różnice w zależności od okresu sprawdzenia oferty. Należy również być ostrożnym w trakcie ich wyszukiwania. Wartościowe będzie wykorzystanie do tego celu włoskich stron internetowych.

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Gdzie zjeść w Watykanie – najlepsze miejsca

Jak dojechać z lotniska w Wenecji do centrum?

Następny

Dodaj komentarz