Jak dojechać z Bergamo nad Jezioro Como?

, Tagi , , , ,

Bergamo to bajecznie położona miejscowość w Lombardii, której wzniesiona na wzgórzu starówka stanowi wyjątkowy i zapadający na zawsze w pamięci obraz. Miejsce to słynie jako swego rodzaju brama oddzielająca Włochy kontynentalne od potężnego, wielokilometrowego pasma Alp królującego w centrum Starego Kontynentu. Wszystkie te cechy sprawiają, że Bergamo jest szczególnie popularne wśród turystów przybywających do północnych Włoch. 

Ponadto bardzo ważną funkcją Bergamo jest rola jednego z dwóch portów lotniczych obsługujących ruch powietrzny pobliskiego Mediolanu. To właśnie do Bergamo docierają połączenia tanich linii lotniczych z wielu krajów świata, w tym z Polski. Dolecimy tu ze wszystkich dużych portów lotniczych położonych w naszym kraju. To szczególny atut, sprawiający, że Bergamo jest bardzo cenione przez turystów znad Wisły. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać z Bergamo nad Jezioro Como?

W pobliżu Bergamo znajduje się wiele szczególnie atrakcyjnych lokacji – na czele z położonym zaledwie o pięćdziesiąt kilometrów Mediolanem. Turysta może więc zwiedzić samo Bergamo, jak i piękne okolice tego miasta. Jedną z popularnych destynacji obieranych przez turystów jest również malownicze, przepiękne jezioro Como, którego południowo-wschodni kraniec od Bergamo oddziela dystans zaledwie trzydziestu kilometrów!

Trudno zatem o lepszą bazę wypadową do odwiedzenia wybrzeża jeziora Como niż właśnie Bergamo i położone tam międzynarodowe lotnisko. Jak konkretnie można dostać się nad Como, rozpoczynając swą podróż w Bergamo? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy chcemy poruszać się samochodem, czy też innym środkiem transportu. 

Jak dojechać z Bergamo nad Jezioro Como samochodem

Jeśli dotarliśmy do Bergamo samochodem z Polski lub też przylecieliśmy samolotem, ale zamierzamy wynająć auto, to przed nami stosunkowo prosta droga nad Como. Zależy to jednak od konkretnego punktu docelowego: na przykład aby dostać się do miejscowości Como w południowo-zachodnim narożniku jeziora, będziemy musieli przedostać się do Mediolanu, a następnie stamtąd autostradą dotrzemy bezpośrednio do Como. Cała trasa powinna nam zająć około godziny i dziesięciu minut i wiedzie ona przez następujące drogi: A4/E64 i A9/E35. 

Z kolei droga do Lecco w południowo-wschodnim narożniku jeziora Como jest jeszcze szybsza i prowadzi przez trasę SP342. Podróż potrwa około pięćdziesięciu pięciu minut. 

Podróż z Bergamo nad Jezioro Como pociągiem 

Ciekawą opcją alternatywną względem podróży samochodem jest również obranie szlaku kolejowego i podróż pociągiem. Bezpośredni pociąg odjeżdża z głównego dworca kolejowego w Bergamo do Lecco, a podróż trwa równo czterdzieści minut. Pociągi kursują średnio co godzinę, a koszt to około czterech euro. 

O wiele dłuższa trasa kolejowa wiedzie z Bergamo do Como. Tutaj jesteśmy zmuszeni skorzystać z przesiadki w miejscowości Monza, a cała trasa może nam zając nawet dwie godziny. Łączny jej koszt (dwa bilety po cztery euro) wyniesie zaś osiem euro. Jest to zatem najmniej opłacalna trasa i w przypadku konieczności obrania relacji Bergamo-Como zdecydowanie polecana jest podróż samochodem. 

Poprzedni

Chioggia – co zobaczyć, atrakcje, jak dojechać, hotele, plaże

Pawia – co zobaczyć, atrakcje, jak dojechać, hotele

Następny

Dodaj komentarz