Jak dojechać z Bergamo nad Jezioro Iseo?

Tagi , , , , , ,

Jedną z najbliższych jednodniowych lub weekendowych wycieczek z Bergamo jest wycieczka nad jezioro Iseo – jedno z najpiękniejszych włoskich jezior leżących na północy. Jeśli planujesz odpocząć od miasta i spędzić trochę czasu na łonie natury to jednodniowa wycieczka z Bergamo nad jezioro Iseo (Lago d’Iseo) jest idealnym pomysłem. Jezioro Iseo (znane także jako Sebino) jest czwartym co do wielkości jeziorem w Lombardii, we Włoszech. Jak najwygodniej dojechać z Bergamo nad Jezioro Iseo? Sprawdźmy to!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać z Bergamo nad Jezioro Iseo?

Samochodem

Podróż z Bergamo nad jezioro Iseo zajmuje średnio od 45 minut do 2 godzin, w zależności od wybranego środka transportu. Wynajęcie samochodu lub wycieczka własnym autem nad jezioro Iseo z Bergamo to najszybszy sposób, ponieważ podróż transportem publicznym trwa nieco dłużej. Jeśli nie lubisz jeździć samochodem po górach to możesz łatwo dostać się tam transportem publicznym.

Zaletą podróży autem jest większa elastyczność w zwiedzaniu. Możesz zatrzymać się w jednej z wielu uroczych miejscowości po drodze lub wybrać się na wycieczkę pieszą, taką jak Corna Trentapassi z widokiem na jezioro Iseo! Co więcej, jazda samochodem w północnych Włoszech jest bardzo bezpieczna. Ponadto infrastruktura i drogi są dobrze zachowane. Innym powodem, dla którego posiadanie samochodu na tę wycieczkę jest bardzo wygodne, jest to, że przejazd z Bergamo do miasta Iseo zajmuje mniej niż godzinę. Jeśli wypożyczysz samochód w Bergamo, możesz również objechać jezioro i zatrzymać się w różnych miastach.

  • Koszt wynajmu samochodu: około 30 € / dziennie
  • Średni czas przejazdu: 45 minut

Pociągiem

Pociąg daje ten komfort podróży, że nie trzeba martwić się o korki na drodze. Można po prostu usiąść i cieszyć się pięknymi widokami za oknem. Jeśli lubisz podróżować pociągami i wolisz pociąg niż inny środek transportu, to jest to zdecydowanie jest to najlepszy sposób na podróż z Bergamo nad jezioro Iseo. Minusem jest to, że pociąg jedzie znacznie dłużej niż autobus. Pamiętaj, że w Bergamo znajdują się dwie różne stacje kolejowe: Stazione di Bergamo (który jest głównym dworcem kolejowym) oraz Bergamo Ospedale Train Station. Z każdej z tych dwóch stacji kolejowych w Bergamo można dojechać pociągiem nad jezioro Iseo (z przesiadką). Nie ma natomiast bezpośrednich pociągów z Bergamo do Iseo Stazione. Większość pociągów jadących z Bergamo do Iseo zatrzymuje się w mieście Brescia. Musisz więc upewnić się, że przesiadasz się do dobrego pociągu.

  • Koszt podróży pociągiem: około 8 € (w jedną stronę)
  • Średni czas podróży: 1,5-3 godziny w zależności od wybranego połączenia

Autobusem

Jeśli nie planujesz wynajmować samochodu i chcesz dostać się na Iseo tak szybko, jak to możliwe, autobus może być dobrym rozwiązaniem. Autobus odjeżdża z głównego dworca autobusowego w Bergamo i jedzie bezpośrednio do Tavernola – miasta położonego na zachodnim wybrzeżu jeziora. Podróż autobusem jest również stosunkowo szybka, ponieważ podróż zajmuje zwykle około 1 godziny i 15 minut. Sceneria za oknem może i nie jest tak malownicza, jak podczas jazdy pociągiem, ale i tak jest bardzo ładna. Zresztą region Lombardia jest jednym z najpiękniejszych regionów Włoch. Przekonasz się dlaczego, gdy dotrzesz nad Jezioro Iseo! Autobus z Bergamo kursuje kilka razy dziennie, więc można zrobić sobie jednodniową wycieczkę, wyjeżdżając wcześnie i wracając tego samego dnia.

  • Koszt podróży autobusem: około 5 € (w jedną stronę)
  • Średni czas podróży: 1 godzina i 15 minut

Czytaj także: Jakie są najpopularniejsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Iseo? Sprawdźmy, gdzie się kąpać!

Autor: Magda Łydka

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Pozzuoli – historyczne miasto wulkaniczne, zwiedzanie, atrakcje

Jednodniowe wycieczki z Florencji do miasteczek Toskanii

Następny

Dodaj komentarz