Jak dojechać z Lamezia Terme do Tropea

Tagi , , ,

Mylą się ci, którzy uważają, że Tropea to tylko miejsce do odwiedzenia latem. Kryje ona bowiem klejnoty, które ujawniają się, gdy dobrze poszukać niebanalnych rozwiązań. Wspaniałe morze, natura i zabytki niemal natychmiast po zjechaniu z Autostrada del Mare na wybrzeżu przyciągają turystów. Sprawdź jak dojechać z Lamezia Terme do Tropea.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Własnym autem z Lamezia Terme do Tropea

Tropea jest obsługiwana przez przybrzeżną SP522, która łączy się z SS18 Tirrenia Inferiore z wybrzeżem i różnymi okolicznymi miasteczkami jak Vibo Valentia, Pizzo czy Briatico. Wybierając własny środek transportu z Lamezia Terme do Tropea mamy do wyboru dwie bezpośrednie drogi. Najkrótsza z nich obejmuje 61,6 km autostrady i dróg regionalnych i trwa około godziny. W Lamezia Terme należy zjechać z SS109 na E45 kierując się na południowy zachód, a następnie do Via S. Pietro w Parghelia drogą krajową SS522 aż do samej Tropei. Większość drogi prowadzi tuż nad samym wybrzeżem Morza Tyrreńskiego, dając niewątpliwą przyjemność z podróży, pozwalając rozkoszować się wspaniałymi widokami.

Druga z tras zaczyna się bardzo podobnie: jedziemy również drogą SS109 w stronę Via Luigi Longo, a następnie E45 do zjazdu na S. Onofrio do SP5 i następnie SP4 aż do SP15 przez Vibo Valentia i Vena Inferiore aż do Tropei. Droga jest dłuższa jedynie o 8 km, a jednocześnie mamy możliwość przyjrzenia się mniejszym i bardziej urokliwym zakątkom regionu Kalabria.

Czy jest bezpośredni pociąg z Lamezia Terme do Tropea?

Najtańszym rozwiązaniem dotarcia z Lamezia Terme do Tropea pozostają lokalne pociągi. Od czerwca przez cały okres letni Trenitalia i region Kalabrii zwykle aktywują 24 codzienne przejazdy w dni powszednie i 12 w dni świąteczne. W okresie jesienno-zimowym są one jednak zredukowane zazwyczaj do zaledwie 8 kursów.

Natomiast szybkie pociągi przejeżdżają dystans 42 km w przeciągu 46 minut, a na tej konkretnej linii są częste połączenia. Istnieje również 25 bezpośrednich pociągów na trasie w każdy powszedni dzień tygodnia od 5.00 rano aż do 19.15. W weekendy dostępnych jest średnio około 20 połączeń, pierwszy z nich odjeżdża z Lamezia Terme około 5.00 rano a ostatni około 20.41.

Najtańsze bilety kolejowe na trasie Lamezia Terme a Tropea kosztuje około 4.50 €, a cena różni się znacząco w zależności od tego, z jakim wyprzedzeniem się je rezerwuje. Bilety zarezerwowane 30 dni wcześniej będzie kosztował nawet o 1 € mniej. Rezerwacja w tym samym dniu podróży może być jednak droższa. Na trasie Lamezia Terme – Tropea kursują pociągi aż czterech przewoźników: IC Notte, Regionale, InterCity i Tropea Express.

Publiczne środki transportu – autobus

Lotnisko w Lamezia Terme Sant’Eufemia połączone jest z miastem Lamezia Terme autobusem wahadłowym linii 90, który kursuje z głównego dworca kolejowego stacja Santa’Eufemia w cenie 1.50 €. Chociaż autobusy we Włoszech owiane są złą sławą za sprawą ich dość luźnego podejścia do rozkładów jazdy, to nadal jest to jeden z najtańszych środków transportu, szczególnie gdy chcemy dostać się do mniejszych miast i wsi. Przykładowym połączeniem jest, chociażby t0 z dzielnicy Nicastro przy Via Cristoforo Colombo do Bivio Due Mari w Contrada Verdi w cenie od 2 € do 3 €. Potem wystarczy już tylko 15 minut spaceru do Maida Bivio skąd odjeżdża autobus do Tropea w cenie od 5 € do 7 €.

Poprzedni

Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre

Najlepsze restauracje w Portofino

Następny

Dodaj komentarz