Jak dojechać z Mediolanu i Bergamo nad Jezioro Garda

, , , Tagi , , ,

Wakacje już za około dwa miesiące, a to oznacza, że rozpoczyna się sezon wyjazdów i błogiego wypoczynku. Niezmiennie większość polskich turystów wybiera włoski kierunek. Italia nie tylko zachęca wyśmienitą, słoneczną pogodą, ale przede wszystkim krystalicznie czystymi wodami jezior i mórz. Może się też pochwalić zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Najpopularniejszym celem podróżnych od kilku sezonów jest Jezioro Garda. By do niego dotrzeć, najlepiej jest wybrać jedno lotnisko w Bergamo lub Mediolanie. Jednak jak z tych lotnisk dojechać nad malownicze Jezioro Garda?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać nad Jezioro Garda z Mediolanu?

Jeśli znaleźliście tanie loty do Mediolanu, a konkretnie na lotnisko Malpensa, to śmiało możecie je zakupić, gdyż dojazd nad Jezioro Garda będzie niezwykle prosty. Okazuje się, że nad słynnym jeziorem jest kilkanaście malowniczych miasteczek, ale tylko dwa z nich posiadają stację kolejową. Jeśli więc zdecydowaliście się tam dotrzeć komunikacją miejską, musicie w pierwszej kolejności, autobusem z lotniska dostać się na dworzec Milano- Centrale. Pociągi kursują zarówno do Desenzano Del Garda- Sirmione jak i do Peschiera del Garda. Cała podróż zajmie wam około 1,5 godziny, a za bilet zapłacicie około 30 euro.

Z Mediolanu możecie dostać się także do tych dwóch miasteczek w południowej części Jeziora Garda za pośrednictwem Flixbusa, który odjeżdża z mediolańskiego dworca co około 2 godziny. Jeśli należycie do grupy turystów podróżujących samochodem – droga nad Jezioro Garda z lotniska wynosi około 135 kilometrów. Nie mniej jednak jest to jedna, płynna autostrada A4, która w około godzinę i 45 minut doprowadzi was do południowej części jeziora.

Jak dojechać nad Jeziora Garda z Bergamo?

Lotnisko w Bergamo jest jednym z najlepszych miejsc, by rozpocząć swoją podróż nad Jezioro Garda. Po pierwsze bilety z Polski często można znaleźć za około 100 złotych, a po drugie lotnisko zlokalizowane jest zaledwie 5 kilometrów od centrum Bergamo. W pierwszej kolejności, z lotniska należy dostać się komunikacją miejską na dworzec kolejowy w Bergamo. Dojedziecie tam autobusem nr 1, który zatrzymuje się na Starym Mieście. Pociągi ze stacji w Bergamo dojeżdżają do Desenzano Del Garda- Sirmione, a także do Peschiera del Garda. Czas podróży będzie wynosił około 1,5 godziny – niektóre pociągi do Desenzano Del Garda- Sirmione wymagają od podróżnych przesiadki w Trevilglio. Bilet kosztuje około 10 euro, a zakupić je możecie bezpośrednio w kasie biletowej na stacji, jak również on-line

Z Bergamo podobnie jak z Mediolanu kursują również autobusy Flixbus. Odjeżdżają one za stanowiska nr. 7, tuż przy samym wyjściu z lotniska. Jeśli jednak wybraliście podróż samochodem, to droga jest równie prosta co z Mediolanu. Do południowej części Jeziora Garda https://travelitalia.pl/jezioro-garda-gospodarstwa/ doprowadzi Was autostrada A4. Z Bergamo do Desenzano del Garda- Sirmione jest około 92 kilometry, a podróż zajmie wam nie więcej niż godzinę i 15 minut. 

Najlepsze hotele nad jeziorem Garda

Poprzedni

Kamperem nad jezioro Garda – przewodnik

Cinque Terre – szlaki trekingowe

Następny

1 komentarz do wpisu “Jak dojechać z Mediolanu i Bergamo nad Jezioro Garda”

Dodaj komentarz