Jak dojechać z Mediolanu nad Jezioro Como?

, , Tagi , , , , ,

Północne Włochy słyną z prawdziwie malowniczych jezior, które umiejscowione są pomiędzy łańcuchami górskimi otwierającymi drogę do potężnych Alp. Jedną z ozdób tego terenu jest popularne jezioro Como, którego panoramy możemy często podziwiać na wszelkiego typu widokówkach, czy oprawach graficznych kalendarzy ściennych. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że przepiękne naturalne widoki współgrają tu z równie atrakcyjnymi obiektami stworzonymi przez człowieka. W krajobrazie dominują bowiem klasyczne wille i rezydencje, które ubarwiają tutejsze wybrzeże. 

Jezioro Como zachęca turystów swoim korzystnym położeniem. Znajduje się ono tuż przy granicy ze Szwajcarią, w bezpośrednim, północnym położeniu względem Mediolanu. Stolicę Lombardii dzieli od jeziora Como zaledwie siedemdziesiąt kilometrów w linii prostej. To stwarza oczywistą zachętę, aby nad jezioro dotrzeć właśnie z tego słynnego miasta. Stwarza to idealną okazję do zwiedzenia zarówno miejscowości rozsianych po wybrzeżu jeziora, jak i licznych atrakcji Mediolanu. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać z Mediolanu nad Jezioro Como – podróż samochodem 

Osoby, które posiadają własny pojazd, mogą oczywiście skorzystać z walorów tego środka lokomocji i przy jego pomocy dojechać nad jezioro. Dojazd do miejscowości Menaggio – stanowiącej popularny kurort turystyczny położony mniej więcej w samym środku zachodniego nabrzeża Como – zajmie nam około półtorej godziny. Znaczną część tej trasy pokonamy autostradą A8, by następnie poruszać się drogą regionalną o niższej randze, którą cechuje jednak wspaniała malowniczość i pocztówkowość. 

Jeżeli przybywamy do Mediolanu drogą lotniczą i nie posiadamy własnego środka transportu, warto jest skorzystać z licznych wypożyczalni samochodów, rozsianych po Mediolanie. Można tam w korzystnej cenie otrzymać auto zgodne z naszymi potrzebami i oczekiwaniami – od komfortowych, zwinnych miejskich samochodów, po potężne samochody terenowe, które zawiozą nas w nawet najbardziej niedostępny teren lądu. 

Wypożyczalnie aut działają prężnie zwłaszcza przy dwóch mediolańskich lotniskach – Malpensa i Bergamo. Dzięki temu możemy otrzymać swój środek lokomocji bezpośrednio po przybyciu na teren Italii. To spore ułatwienie i wygoda, z której warto skorzystać, jeżeli zamierzamy zwiedzać Lombardię samochodem. 

Jak dojechać z Mediolanu nad jezioro – podróż pociągiem 

Z Mediolanu do miejscowości Como, stanowiącej południowe zwieńczenie jeziora, dotrzemy regionalnym pociągiem, który kursuje średnio co godzinę. Jego odjazd odbywa się z głównej stacji Mediolanu (Milano Centrale) a stacją docelową jest Como S. Giovanni. Podróż trwa zaledwie czterdzieści minut. Zatem tyle czasu dzieli nas z centrum Mediolanu do spaceru nad wybrzeżem jeziora Como. Warto skorzystać z tej szansy i postawić na transport kolejowy – podróż pociągiem. 

Dalsze wycieczki nad jezioro – z miejscowości Como – możemy odbywać z kolei środkami komunikacji autobusowej, która dość sprawnie pokonuje drogi po tutejszym nabrzeżu i pozwoli nam przedostać się do najważniejszych miejscowości regionu. 

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Grisolia, dlaczego warto tam jechać?

20 miejsc w Ligurii, które warto zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz