Jak dojechać z Mediolanu nad Jezioro Iseo?

Tagi , , , , , , , ,

Jezioro Iseo nie jest jeszcze zbyt popularnym akwenem, jednocześnie turyści coraz bardziej są ciekawi tego miejsca. Warto wiedzieć, że jezioro to przybiera kształt litery S, a dodatkowo znajduje się w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Znajduje się ono nie tak daleko Mediolanu, co stanowi duży atut. Przekonajmy się zatem, jak dojechać z Mediolanu nad Jezioro Iseo?

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dojazd z Mediolanu nad Jezioro Iseo samochodem

Jezioro Iseo oddalone jest od Mediolanu o 103 kilometry. Trasa ta nie jest trudna ani uciążliwa do pokonania, szczególnie jeśli dysponujesz samochodem. Pamiętaj jednak, że będzie trzeba dokonać opłaty za przejazd na niektórych odcinkach trasy. Twoja trasa będzie przebiegać w następujący sposób:

  1. Z Mediolanu poruszaj się w kierunku zachodnim drogą oznaczoną jako A35 – weź pod uwagę, że na tej autostradzie zwykle występuje wysokie natężenie ruchu;
  2. Następnie autostradą A35 dojedziesz w aż do obwodnicy Brescii;
  3. Później na rozwidleniu dróg (tuż przed wjazdem do miasta) wybierz zjazd w drogę oznaczoną jako SP11 w kierunku północnym;
  4. Na wysokości miasteczka Perosini droga zmieni się w SP19, jednak przejazd jest płynny, a Ty nie musisz zmieniać kierunku jazdy;
  5. Dojeżdżając do miasteczka Parmesana, na rondzie wybierz trzeci zjazd w drogę oznaczoną jako SP510 i kontynuuj jazdę w kierunku północnym;
  6. Dojedziesz tym samym do miasteczka Iseo, z którego możesz w prosty sposób dostać się do innych miejscowości ulokowanych nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie.

Szacunkowo, podróż samochodem z Mediolanu nad Jezioro Iseo nie powinna Ci zająć więcej niż 2 godziny i 10 minut. Wiele zależy jednak od natężenia ruchu.

Scenic road overlooking Lago d'Iseo, Castro, Italy. High quality photo
Malownicza droga z widokiem na jezioro Iseo, Castro, Włochy. licencja: shutterstock/By Maleo-Photography

Dojazd z Mediolanu nad Jezioro Iseo transportem publicznym

Dojazd z Mediolanu nad Jezioro Iseo jest również możliwy przy pomocy transportu publicznego. Podróż będzie wymagała od Ciebie jednej przesiadki. Początkowym punktem jest dworzec kolejowy Milano Porta Garibaldi. A zatem wybierz pociąg oznaczony jako FR9753, który docelowo dojeżdża do miejscowości Venezia S. Lucia. Twoim docelowym przystankiem na tym etapie podróży jest dworzec kolejowy w Bresci. Później wybierz pociąg regionalny oznaczony jako RE3 900978, który dojeżdża do stacji Sale Marasino.

Sale Marasino jest niewielkim miasteczkiem zlokalizowanym nad brzegiem Jeziora Iseo. Weź pod uwagę, że Twoja podróż w tym wypadku będzie trwać jedynie 2 godziny, o ile wszystkie pociągi odbędą swoje kursy zgodnie z założonym rozkładem. W czasie przejazdu koleją jesteś zobowiązany do posiadania ważnego biletu. Możesz go zakupić na stacji kolejowej w Mediolanie, ale możesz także skorzystać z możliwości zakupu za pośrednictwem aplikacji online. Rozwiązanie to jest zwykle wygodniejsze, a także pozwoli Ci na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Pamiętaj, że jeśli w trakcie kontroli nie będziesz miał ważnego biletu, wówczas narażasz się na karę grzywny.

Czytaj także: Jezioro Iseo – poznaj atrakcje turystyczne w okolicy

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Montalcino – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele

Kulinarny przewodnik po Neapolu – co warto spróbować?

Następny

Dodaj komentarz