Jak wybrać ubezpieczenie na narty?

Tagi , , , , , , ,

Ubezpieczenie przygotowane z myślą o narciarzach nieznacznie różni się od standardowego, turystycznego ubezpieczenia. Jest dopasowane do specyfiki aktywnego wyjazdu i zapewnia nieco większą, bardziej kompleksową ochronę podczas sportowego wypoczynku na stoku. Zapewnia przede wszystkim pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, chroni w razie nieszczęśliwych wypadków w ramach NNW i OC. Ubezpieczyć można też swój bagaż i sprzęt sportowy. Jak zatem wybrać najlepsze ubezpieczenie na narty? Podpowiadamy.

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy ubezpieczenie na narty jest obowiązkowe?

Do tej pory ubezpieczenie dla narciarzy wyruszających na stok nie było obowiązkowe. Od stycznia 2022 roku przepisy ulegają jednak zmianie i wszyscy miłośnicy białego szaleństwa, którzy planują aktywnie spędzać czas we włoskich górach, będą musieli posiadać ważną polisę z OC. Warto o tym pamiętać, ponieważ brak ubezpieczenia będzie wiązał się z koniecznością zapłacenia mandatu w wysokości od 100 do 150 euro.

Dodatkowo nieubezpieczone osoby mogą stracić skipass, nawet jeśli został on opłacony na dłużej. Co więcej, w tym samym momencie na włoskich stokach zaczną się kontrole trzeźwości wśród turystów uprawiających zimowe sporty. Za jazdę pod wpływem zarówno alkoholu, jak i narkotyków, trzeba będzie zapłacić od 250 do nawet 1000 euro. Od stycznia nadchodzącego roku osoby niepełnoletnie będą również musiały obowiązkowo posiadać kask podczas jazdy. Oferty polis można znaleźć pod linkiem: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-narty-wlochy/.

Co powinna zawierać polisa dla narciarzy?

Każda polisa powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Ubezpieczenie na narty może zawierać szereg rozszerzeń, które będą przydatne w określonych okolicznościach. To, co ważne i przydatne dla doświadczonych narciarzy uprawiających sporty ekstremalne, nie będzie priorytetem dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na stoku. Istnieje jednak kilka podstawowych elementów, które powinna zawierać każda polisa narciarska. Przede wszystkim powinno być to ubezpieczenie kosztów leczenia.

Chroni ono przed ponoszeniem kosztów związanych z leczeniem i innymi usługami medycznymi. Pobyt w szpitalu, transport karetką, wizyta u specjalisty, czy wykupienie niezbędnych leków to ogromny wydatek, który ubezpieczyciel pokryje jedynie wtedy, gdy posiadamy ubezpieczenie KL.

Istotne jest również ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – na jego podstawie ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu odszkodowanie z tytułu poniesienie szkód osobowych. Warto zadbać o to, aby suma gwarantowana takiego ubezpieczenia była odpowiednio wysoka.

Poprzedni

Wczasy na Ischii – oto co warto wiedzieć!

Hotele w Folgarida (Val di Sole) – oferty noclegów i apartamentów

Następny

Dodaj komentarz