Jak zorganizować jednodniową wycieczkę na Capri?

Tagi , , , ,

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że coraz to większa ilość podróżnych stara się w pewien sposób zaplanować swoje urlopy. Okazuje się, że to właśnie etap planowania sprawia, że podróżni mają głowę pełną zmartwień. W praktyce bowiem, z roku na rok coraz ciężej jest znaleźć idealne miejsce na letni wypoczynek. Każdy z nas będzie bowiem poszukiwał miejsca, którego jeszcze nie znamy i które jeszcze nie jest odkryte. Z roku na rok coraz większe tłumy podróżnych z naszego kraju zmierzają do Włoch. Słoneczna Italia bezapelacyjne jest krajem ciekawym i malowniczym. Jeśli jednak podróżni mają wrażenie, że zdążyli zobaczyć już absolutnie każdy zakątek Włoch i każdy ich region, to warto udać się na skąpaną w słońcu wyspę Capri. Znajduje się ona u wybrzeży Neapolu i z pewnością ma turystom wiele do zaoferowania. Jak więc zorganizować jednodniową wycieczkę na Capri?

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Capri?

Capri to włoska wyspa, która zgodnie uważana jest za wyspę słońca. Zwykle mówi się, że Capri znajduje się tuż u wybrzeży miasta Neapol. Tak naprawdę, znacznie bliżej jej do Sorrento, jednocześnie to właśnie z Neapolu najłatwiej się na nią dostać. Capri jest wyspą o dość zróżnicowanej powierzchni. Można natrafić na wsypie na obszary całkowicie płaskie, a nawet i depresyjne, ale równie dobrze można natrafić na solidne wzniesienia. Co ciekawe, dawniej Capri była częścią kontynentu, co potwierdzają liczne badania geologiczne. W wyniku wieloletnich erozji wyspa stała się jednak odłączona. Największym miastem i swoistym centrum na tej wyspie jest stolica o tej samej nazwie, czyli miasto Capri. Wyspa obfituje w wiele ciekawych miejsc, a także atrakcji. Będąc w Neapolu warto poświęcić chociażby jeden dzień na to, by ją zwiedzić i poznać.

Vibrant purple flowers lining a walkway with bench on the beautiful island of Capri, Italy
kwieciste mury Capri, Włochy, licencja: shutterstock/By JeniFoto

Jak dostać się na Capri?

Capri to wyspa, która niestety nie może pochwalić się zbyt wielkimi rozmiarami. Okazuje się, że nie jest ona obsługiwana przez żaden port lotniczy, a co za tym idzie, dostać się do niej można jedynie z pomocą transportu wodnego. Oczywiście najprostsza droga prowadzić będzie z Neapolu. Jedyne co turyści muszą zrobić, to udać się do miejskiego portu i zarezerwować bilety na prom na trasie Neapol- Capri. Odległość, jaka jest do pokonania to jedynie 46,5 kilometra. Przeprawa promem zajmuje zwykle około 2 godziny i około 15 minut. Pasażerowie dostaną się do Marina Grande, która jest portem stolicy wyspy, czyli miasteczka Capri. Turyści muszą jednak wiedzieć, że na wyspę mogą udać się:

 • z wypożyczonym samochodem;
 • z rowerem.

W obu przypadkach muszą oni zakupić inny bilet. Dodatkowo muszą oni wiedzieć także, że promy z Neapolu do Capri kursują dość regularnie. Niemiej jednak nie oznacza to, że bilety są dostępne od ręki. Warto zarezerwować sobie je z odpowiednim wyprzedzeniem, szczególnieszczególnie że w sezonie letnim turyści naprawdę tłumnie zmierzają na Capri. Bardzo często zdarza się więc, że turyści po prostu czekają w porcie na to, aż zwolni się miejsce na promie. Bilet nie jest drogi i kosztuje około 20-30 euro. Rezerwując go przez aplikację i korzystają z biletu online, wówczas można spodziewać się bardziej atrakcyjnej ceny.

Sprawdź także: Piękne włoskie wyspy – top 10

Capri w jeden dzień – jak zaplanować wycieczkę i zwiedzanie?

Będąc w okolicach Neapolu, prawdziwym grzechem byłoby odmówienie sobie przyjemności zwiedzenia wyspy Capri. Tak naprawdę to tylko 2 godziny drogi od malowniczego Neapolu, a wyspa Capri ma naprawdę wiele do zaoferowania. Choć jeden dzień wydaje się nie być wystarczający, by poznać wyspę w pełnej okazałości, to jednak można w tym czasie zaplanować zwiedzanie najważniejszych części wyspy. Bez wątpienia znajdziemy tam ich wiele. Tak więc, jak zaplanować jednodniowe zwiedzanie Capri? Otóż wyspa podzielona jest na dwie części:

 • Capri;
 • Anacapri

Tak naprawdę obie części warte są odwiedzenia i mają mnóstwo do zaoferowania.

Co warto zwiedzić?

Podróżni z Neapolu przypłyną do portu Marina Grande. To właśnie z tego miejsca rozpoczną oni zwiedzanie wyspy. Kolejno warto udać się do:

 • Piazza Umberto- jest to główny rynek w Capri i jednocześnie centrum miasta. To właśnie tam podróżni znajdą masę kawiarenek, barów czy knajpek. Co więcej, na Piazza Umberto można również nacieszyć oczy widokami pięknych uliczek i typowej, włoskiej zabudowy.
 • Certosa San Giacomo- to klasztor, który znajduje się w niedalekiej okolicy od miasta Capri. Jest to godna polecenia budowla sakralna. Reprezentuje on połączenie różnorodnych stylów architektonicznych, co bez wątpienia przekłada się na wyjątkowość tego miejsca. Wstęp do klasztoru jest oczywiście płatny, więc warto kupić bilet nieco wcześniej za pośrednictwem Internetu. Pomoże to uniknąć stania w długich kolejkach.
 • Giardini Augusto- są to niesamowite ogrody, które ulokowane są na wzgórzu. Górują one nad miastem Capri, a to oznacza, że ich szczytu roztacza się malownicza panorama na całe wybrzeże i na miasto. Wstęp do ogrodów jest darmowy w soboty i w niedziele. W pozostałe dni tygodnia konieczne jest posiadanie biletu wstępu.
Daylight view of district near Piazza Umberto, knows as La Piazzetta, Capri Island, Italy.
Daylight view of district near Piazza Umberto, knows as La Piazzetta, Capri Island, Italy , licencja: shutterstock/By IgorZh

Oczywiście w mieście Capri można również podziwiać wiele mniejszych i większych kościołów, a także malowniczych i krętych uliczek. Niemniej jednak podczas zwiedzania wyspy turyści nie powinni pozostawać tylko i wyłącznie w Capri. Tuż po tym, powinni się udać do Anacapri, czyli zachodniej części wyspy.

Anacapri – zwiedzanie, najważniejsze obiekty

Do Anacapri bez problemu będzie można dostać się komunikacją miejską. Wszystkie autobusy miejskie odjeżdżają i dojeżdżają do głównego przystanku w Capri, który zlokalizowany jest w Marina Grande. Stąd też można dostać się do Anacapri. Zachodnia część wyspy również obfituje w wiele atrakcji i absolutnie fascynujących miejsc. Co więc warto zwiedzić w Anacapri? Otóż:

 • Chiesa San Michele- to nic innego jak urokliwy i jednocześnie monumentalny kościół. Reprezentuje on styl gotycki i z pewnością spodoba się miłośnikom architektury. Co więcej, wstęp do niego jest całkowicie darmowy. W jego wnętrzu można podziwiać malownicze freski i malowidła sufitowe.
 • Grotta Azzura- jest to najważniejsza atrakcja wyspy Capri. Ta magiczna, podwodna jaskinia wyróżnia się srebrzystymi i niebieskimi refleksami w środku. Do Grotta Azzurra wstęp jest oczywiście płatny, gdyż Włosi traktują ją jako narodowe dobro. Niemniej jednak będąc w okolicach Anacapri jest to największa atrakcja, której absolutnie nie można przegapić.
 • Punta Carena- to zabytkowa latarnia morska, która znajduje się nieco poza miastem Anacapri. Według źródeł latarnia ta powstała w 1867 roku. Co ciekawe, jest to drugi tego typu obiekt pod względem wielkości w całych Włoszech. Warto tam się udać, chociażby ze względu na piękne krajobrazy i absolutnie malowniczą zatokę.
Grotta Azzura- Capri
Grotta Azzura – Capri, licencja: shutterstock/By Jean-Pierre RENE

Gdzie można dobrze zjeść na wyspie Capri?

Wyspa Capri, choć nie powala swoim rozmiarem, to jednak może zaskoczyć nas solidnie rozbudowaną bazą gastronomiczną. Okazuje się, że jest ona świetnie przygotowana na przypływ turystów. Wyspa Capri ma do zaoferowania nie tylko restauracje typowo włoskie, gdyż odnajdziemy tam kuchnie z całego świata.

Najlepsze restauracje w mieście Capri

Zacznijmy od stolicy wyspy, czyli miasta Capri. Najlepsze restauracje, na które z pewnością warto zwrócić uwagę to:

 • Da Paolino- to chyba jedna z najczęściej rekomendowanych i polecanych restauracji w Capri. Specjalizuje się ona oczywiście w daniach kuchni włoskiej. Cieszy się ona uznaniem nie tylko turystów, ale i samych mieszkańców Capri. Późny lunch, który serwowany jest w tej restauracji, jest uważany za najważniejszą specjalność i powód, dla którego warto się do tego lokalu udać.
 • Al Capri- jest to jedna z tych restauracji, która jest -prawie- całodobowa. Można tam wybrać się na obiad, śniadanie oraz na kolację. Równie dobrze lokal ten nadaje się na całonocną zabawę. Turyści znajdą tam przede wszystkim ogromną różnorodność. Warto jednak pamiętać, że w lokalu tym konieczna jest rezerwacja stolika, co można wykonać całkowicie online.
 • Ristorante Pizzeria Verginello- to jedna z najlepszych pizzerii w mieście Capri. Jeśli więc mamy ochotę na skosztowanie prawdziwej, włoskiej pizzy to lokal ten dokładnie to nam zagwarantuje.

Najlepsze restauracja w mieście Anacapri

Nie da się ukryć, że choć miasto Anacapri jest znacznie mniejsze i być może także rzadziej odwiedzane przez turystów, to jednak może pochwalić się równie ciekawą bazą gastronomiczną. Które lokale w mieście Anacapri zasługują na uwagę turystów? Otóż:

 • La Zagara- to jeden z popularniejszych lokali gastronomicznych w Anacapri. Znajduje się on praktycznie w centrum miejscowości. Specjalizuje się głównie w daniach kuchni włoskiej. Goście mogą tam zjeść zarówno śniadania, obiady, jak i kolacje. Miejsce to oferuje również degustację lokalnych win, której z pewnością nie można sobie odmówić.
 • Ristroante II Riccio- to bardziej ekskluzywna restauracja, która znajduje się nieco na obrzeżach Anacapri. Serwowane są tam największe specjały kuchni włoskiej. Każde danie jest również przygotowywane tylko i wyłącznie z lokalnych składników. Z pewnością wizyta w tym lokalu na długo zapada podróżnym w pamięć.
 • Ristorante Pizzeria Barbossa- to kolejna restauracja w Anacapri, która zyskała sobie uznanie zarówno w oczach turystów, jak i miejscowych. Jest to nic innego jak wyjątkowa pizzeria, która oferuje domowej roboty pizzę. Można tam zasmakować jej w wielu, różnorodnych wersjach- nawet w wersji wegańskiej oraz wegetariańskiej.
Lemons with text "lemons from Capri island. From these lemons we prepare our frozen dessert" written on a sign
cytryny z capri, licencja: shutterstock/By Mikolaj Niemczewski

Czy na Capri może wypożyczyć samochód?

Jeśli turyści dostali się promem na wyspę Capri bez samochodu, to z pewnością mogą się zastanawiać, czy będą oni mogli go wypożyczyć. Choć komunikacja miejska na wyspie jest bardzo prosta do opanowania, to jednak nic nie zastąpi wygody podróżowania samochodem. Z jego pomocą możemy podróżować praktycznie bez żadnych ograniczeń. Okazuje się więc, że w mieście Capri- stolicy wyspy można spokojnie zdecydować się na wypożyczenie samochodu. Znajduje się tam wypożyczalnia EuropCar- która jest świetnie znana każdemu turyście, a także kilka lokalnych, włoskich wypożyczalni samochodów. Oferują one dość przystępne ceny, a także nowoczesną flotę pojazdów. Nie powinno być problemów z ich wypożyczeniem na jeden dzień. Co ciekawe, jeśli podróżni planują pozostać jedynie w Capri, to alternatywą dla komunikacji miejskiej, może okazać się wypożyczenie skutera. Dzięki niemu szybko i sprawnie będzie można poruszać się po mieście.

Najpiękniejsze plaże na wyspie Capri – gdzie warto wypocząć?

Wyspa Capri ma wiele atrakcji do zaoferowania. Jedną z nich są z pewnością przepiękne plaże, których na Capri nie brakuje. Oczywiście turyści znajdą plaże komercyjne, na których zawsze jest gwarno i tłoczono, ale także i niewielkie, ukryte plaże. Dostęp do nich zwykle może być nieco utrudniony. Jednocześnie plaże komercyjne zwykle obfitują w wiele udogodnień i znajdują się w pobliżu ośrodków miejskich. Wobec tego, jakie są najpiękniejsze plaże na wyspie Capri? Otóż:

 • Marina Grande- jest to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie największych plaż. Znajduje się ona w stolicy wyspy- miasteczku Capri. Plaża ta jest ulokowana blisko portu, więc turyści mogą dostrzec ją już w momencie dopływania do wyspy. Jest to plaża piaszczysta, z ogromną ilością udogodnień. Znajdują się na niej dyskoteki, bary, toalety, prysznice, a także wypożyczalnie sprzętów do sportów wodnych i akcesoriów plażowych.
 • Spiaggia di Marina Piccola- to również plaża zlokalizowana w miasteczku Capri. Jest to dość klimatyczna i niewielka plaża, która zapewnia spokojny wypoczynek. Również znaleźć można na niej wiele udogodnień. Plaża ta miejscami przemienia się w plażę żwirową.
 • Spiaggia Bagni di Tiberio- to plaża, która ponownie zlokalizowana jest w pobliżu stolicy wyspy. Jest ona dość niewielka, jednak gwarantuje niezapomniane widoki. Jest ona bowiem otoczona malowniczymi klifami, które zatapiają się w morskiej wodzie. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż w tej okolicy zejście do wody jest bardzo łagodne. Plaża ta zapewnia dość intymną i prywatną atmosferę.
Marina Grande beach in world famous Capri island. Campania, Italy
Marina Grande plaża Capri,, licencja: shutterstock/By Gabriele Maltinti

Oczywiście fragmenty linii brzegowej Capri pozwalają na znalezienie wielu mniejszych miejsc do wypoczynku i kąpieli słonecznych. Niektóre z nich są piaszczyste, zaś niektóre żwirowe. Niemniej jednak zapewnią one niesamowite doświadczenia i widoki.

Najlepsze hotele w Kampanii

Poprzedni

Jednodniowa wycieczka na Wezuwiusz

Bagno Vignoni – perła na wzgórzu nad doliną Val d’Orcia

Następny

Dodaj komentarz