Jakie są najlepsze miejsca do nurkowania na Elbie?

Tagi , , , , ,

Nurkowanie to coraz większa pasja dla wielu osób, która poszukują sposobu na poznanie podwodnych przestrzeni, poczucia adrenaliny i doskonałej rozrywki, której nie można zapewnić sobie każdego dnia. Włoska wyspa Elba to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc, by spełnić swoje marzenia o poznaniu podwodnego świata. Które miejsca zasługują na szczególną uwagę, jeśli chodzi o nurkowanie na Elbie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Elba i jej krótka charakterystyka

Wyspa Elba położona jest między dwoma kontynentami a wyspą Korsyką. Uważana jest za jedną z największych wysp Toskańskich. Jej powierzchnia wynosi 224 km2. Wyspa cechuje się nie tylko doskonałym krajobrazem ukrytym pod wodą, ale także pięknymi widokami gór. Najwyższy szczyt to Minte Capanne, o wysokość 1019 m n.p.m.

Nurkowanie na Elbie to sport, który można uprawiać w naprawdę wielu miejscach. Najczęściej jedno nurkowanie trwa około 70 minut, a jego średnia głębokość to około 8 metrów. Jest to nurkowanie tzw. płytkie, polecane szczególnie dla osób początkujących.  Możemy także zanurzyć się głębiej, posiadając na swoim koncie doświadczenie i większą pewność siebie. Generalnie cypel położony w południowo-wschodniej części wyspy jest najbardziej atrakcyjnych rejonem dla nurkujących turystów. Sprawdź także tekst o wycieczce łodzią po wybrzeżu Elby!

Punta Fetovaia

Punta Fetovaia to piękna, spokojna plaża wyspy Elba. Jasny, miękki piasek, mała plaża, to idealne miejsce do wypoczynku. To także doskonale miejsce do nurkowania na różnych głębokościach. Na plaży możemy skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni sprzętu zlokalizowanej w niedalekim sąsiedztwie. Co więcej, możemy zdecydować się na nurkowanie samodzielne, jak również w asyście profesjonalnych, doświadczonych instruktorów. Krystalicznie czysta woda sprawia, że nurkowanie na plaży pozwala na wykonanie wyjątkowo atrakcyjny zdjęć (oczywiście podczas posiadania właściwego aparatu), które staną się jedną z najpiękniejszych pamiątek.

Scoglio della Triglia 

Scoglio della Triglia to obszar do nurkowania właściwy dla nurków o każdym poziomie zaawansowania. Pod wodą możemy podziwiać figurę Madonny, która została umieszczona na głębokości około 15 metrów około 1970 roku. Co więcej, na głębokości około 30 metrów pod wodą możemy podziwiać grupę niezwykle atrakcyjnych skał, pomiędzy którymi kryję się wiele, różnorodnych organizmów wodnych. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle atrakcyjne ryby, które na dobre zadomowiły się pomiędzy tymi skałami. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że plaża jest idealną do nurkowania zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Wybór trenerów podwodnych zależy od indywidualnych preferencji i upodobań.

Seccheto

Plaża Seccheto znajduje się około 91 km od centrum miasta Livorno. Znajduje się na obszarze miejskim, zaledwie 0,1 km od centrum osady. Plaże otaczają malownicze, górskie widoki. Kryształowa, turkusowa woda zachęca do nurkowania. Na plaży w okresie wakacyjnym, nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Nic więc dziwnego, że plażę chętnie wybierają osoby, które swoje bezpieczeństwo zawsze stawiają na pierwszym miejscu. Nurkując, musimy liczyć się z obecnością sporej ilości akcesoriów i sprzętów. Dlatego doskonałym udogodnieniem jest fakt, że bezpośrednio na plaży znajduje się parking. Dostęp do plaży też jest prosty – miejsce znajduje się około 500 metrów od drogi. Podobnie jak na innych plażach, nurkowanie na Elbie gwarantuje niezwykłe widoki.

Lacona

Plaża Lacona to możliwość opalania się i relaksu, pobytu w campingu, jak również nurkowania. Na plaży odnaleźć można camping z wszystkimi, niezbędnymi udogodnieniami. Kilka kroków od campingu znajduje się centrum nurkowania, w którym możemy uzupełniać butle, korzystać z profesjonalnych kursów nurkowania, czy wypożyczać sprzęt.

Pomonte

Miejscowość Reliti di Pomonte to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów turystycznych na wyspie. Co więcej, to także miejsce, które jest prawdziwą gratką dla miłośników nurkowania. Pod wodą kryje się wrak Elwiscott. To niebywała atrakcja – statek towarowy zbudowany w 1960 roku, w stoczni Scheepswerven Gebr. 

Isola Palmaiola

Isola Palmaiola to wyspa, która jest najlepszym wyborem do nurkowania w przypadku, gdy zależny nam na poznaniu dzikich zwierząt skrywających się w morskich głębinach. Nurkując w tym miejscu, możemy liczyć na spotkanie z ośmiornicą, Mureną, Barakudą, Wargaczem, Kałamarnicą, Meduzą i wieloma innymi. Oprócz tego na wyspie odnaleźć można wiele innych udogodnień, które pozwolą na maksymalny wypoczynek i relaks po męczącym nurkowaniu. Jest to więc doskonały wybór także dla rodzin z dziećmi, wśród których niektórzy członkowie pragną poznać podwodne głębiny pełne ciekawych stworzeń morskich.

Nurkowanie to pasja, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Należy jednak pamiętać, by bezpieczeństwo zawsze było kwestią priorytetową. Z tego względu do nurkowania należy wybierać jedynie sprawdzone miejsca na wyspie Elba, które będą gwarancją nie tylko doskonały wrażeń i widoków, ale także gwarancją bezpieczeństwa. 

Autor: Magdalena Krzykawska

Poprzedni

Bazylika Św Klemensa w Rzymie, zwiedzanie

Most Vecchio – symbol Florencji i niezwykłe dzieło sztuki inżynieryjnej

Następny

Dodaj komentarz