Jakie są najpopularniejsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Iseo? Sprawdźmy, gdzie się kąpać!

Tagi , , , , , , , ,

Jezioro Iseo – malowniczo usytuowany zbiornik wodny u stóp Alp Lombardzkich. To klasyczne Jezioro alpejskie, które wyróżnia się nie tylko wyjątkowym kształtem – z lotu ptaka przypomina literę „S” – ale także i krajobrazami, które go otaczają. Wydaje się, że obecnie jezioro Iseo wychodzi z cienia Gardy i zaczyna przyciągać coraz to większą liczbę turystów. Doceniają oni nie tylko niewątpliwe walory krajobrazowe i przyrodnicze, ale także wyjątkową, błękitną wodę, która w sezonie letnim zachęca do beztroskich kąpieli. Jeśli jezioro Iseo Cię do siebie przekonało i planujesz tam letni wyjazd, to sprawdź, Jakie są najpopularniejsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Iseo razem z nami!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sezon kąpielowy nad jeziorem Iseo – co musisz o nim wiedzieć?

Choć jezioro Iseo jest typem jeziora alpejskiego, to jednak wody w sezonie letnim mają wystarczającą temperaturę, by można było zażywać beztroskich kąpieli. Co ciekawe, sezon kąpielowy trwa tutaj dość długo. Zaczyna się on mniej więcej na początku maja – oczywiście w zależności od pogody – a kończy we wrześniu. W tym okresie nad jeziorem Iseo dzieje się niezwykle wiele. Oczywiście turyści bardzo chętnie plażują, ale organizowane są także regaty, różnorodne koncerty i tańce na świeżym powietrzu. Musisz wiedzieć, że najwięcej dogodnych miejsc do kąpieli znajduje się w południowej części jeziora, głównie w okolicy miejscowości Iseo.

Dodatkowo musisz mieć na uwadze to, że w przeciwieństwie do jeziora Garda, brzegi zbiornika Iseo są dość mocno zróżnicowane. Niektóre mają bardzo łagodne zejście do wody, podczas gdy inne wręcz przeciwnie. Co ciekawe, w okolicy jeziora Iseo nie znajdziesz też zbyt wielu, piaszczystych plaż. Dominują ty plaże żwirowe, choć w praktyce trudno nazwać je plażami. Są to raczej niewielkie fragmenty zatoczek, w otoczeniu malowniczej przyrody, gdzie można się beztrosko kąpać i spędzać całe dnie.

Najpopularniejsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Iseo – poznajmy je

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, linia brzegowa jeziora Iseo jest wyjątkowo różnorodna. Znajdziesz tam wiele miejsc specjalnie wydzielonych do kąpieli, ale także znajdziesz tzw. plaże dzikie, na których turyści nie gromadzą się zbyt tłumnie. Wybór miejsca do kąpieli, w dużej mierze zależy więc od Ciebie. Jeśli jednak interesują Cię kąpieliska nad jeziorem Iseo, które są najczęściej rekomendowane przez innych turystów, wówczas sprawdź poniższe zestawienie!

1. La Spiaggetta

La Spiaggetta to chyba jedno z najpopularniejszych kąpielisk nad jeziorem Iseo. Znajduje się ona w miejscowości o dokładnie tej samej nazwie. Jest to dość skromna plaża publiczna, więc nie spodziewać się na niej dostępu do zbyt wielu udogodnień. Infrastruktura nie jest tam rozwinięta na potrzeby komercyjnej turystyki, aczkolwiek dostępne są toalety. La Spiaggetta jest plażą kamienisto-piaszczystą. Od miasteczka odgradza ją jedynie niewielki pas zieleni. Poniekąd, jest to dość dużą zaletą, gdyż w miasteczku Iseo możesz znaleźć sklepiki i restauracje, których niestety nie znajdziesz na plaży.

2. Spiaggia Liberia

Spiaggia Liberia również znajduje się w miasteczku Iseo. Jest to jeszcze mniejsza plaża, zlokalizowana w urokliwej zatoczce. Znajduje się ona nieco dalej od centrum Iseo, więc dobrze będzie, jeśli zabierzesz ze sobą chłodne napoje oraz przekąski. Spiaggia Liberia to plaża żwirowa, niemniej jednak może się ona pochwalić wyjątkowo łagodnym zejściem do wody. Często to właśnie ona jest wybierane na wypoczynek rodzin z małymi dziećmi. Na tej plaży panuje także wyjątkowo spokojna, sielska atmosfera. Młodsi turyści chętniej udają się na La Spiaggetta, więc to tam jest gwarnie i wesoło. Na plaży Spiaggia Liberia będziesz mógł jednak wypocząć z dala od zgiełku, a także cieszyć się względną intymnością.

3. Lido Mad Hops

Lido Mad Hops to plaża, która znajduje się w miejscowości Marone nad jeziorem Iseo. Ciężko tu mówić o świetnie zorganizowanym kąpielisku, aczkolwiek turyści chętnie korzystają z pięknej pogody i ciepłej wody. Lido Mad Hops to niewielki fragmencik piaszczystego wybrzeża, który usytuowany jest w zatoczce. Znajduje się tam również drewniany pomost, z którego można beztrosko skakać do wody. Lido Mad Hops jest całkowicie odgrodzona od miasteczka gęstym lasem. Jeśli się tam wybierasz, to nie zapomnij zabrać ze sobą przekąsek i napojów. Co ciekawe ten obszar jeziora Iseo jest wyjątkowo popularny wśród kajakarzy i żeglarzy.

Scenic view of Lake Iseo. Lovere, Bergamo, Lombardy region, Italy
jeziro Iseo, Lovere, Bergamo, Lombardy region, Italy, licencja: shutterstock/By KvitkaFabian

4. Parco Roselli

To również jedna z plaż, którą znajdziesz w miejscowości Marone. Można powiedzieć, że jest ona nieco lepiej zaadaptowana do potrzeb turystów. Cechuje się ona nieco większym rozmiarem, a także wyjątkowo łagodnym zejściem do wody. W okolicy tej plaży są również zorganizowane bary i restauracje, więc nie powinno Ci niczego zabraknąć. To rówież popularne miejsce organizowania wszelakich koncetrów muzycznych i wieczorków tanecznych nad jeziorem Iseo. Na plaży tej możesz jednak spędzić cały dzień. Panuje tu wyjatkowa, luźna atmosfera, a także masz zapewnione znacznie więcej przestrzeni. Pamiętaj jednak, by na Parco Roselli wybrać się możliwie wcześnie. Często zdarza się, że w do południa najlepsze miejsca są już zajęte przez innych turystów.

5. Prato delle Ere

Jeśli szukasz najpiękniejszej i wyjątkowej plaży w okolicy jeziora Iseo, to koniecznie udaj się na Prato delle Ere. To plaża znajdująca się na Monte Isola – największej wyspie na jeziorze w całej Europie! Jest to plaża, która powinna przypaść Ci do gustu szczególnie wtedy, kiedy doceniasz ciszę, spokój oraz bliskość natury. Wbrew pozorom, nie dociera tu zbyt wielu turystów. Plaża pozostaje ukryta za gęstym lasem, a dostęp do niej jest nieco trudniejszy.

Przygotuj się również na to, że nie znajdziesz tu żadnego sklepiku czy restauracji. Choć nie jest to plaża dzika, to jednak infrastruktura turystyczna jest tu dość uboga. Mimo wszystko postaraj się odwiedzić Prato delle Ere. Jest to prawdziwie wyjątkowe i tajemnicze miejsce, w którym możesz liczyć na prywatną i intymną atmosferę. Dotrzesz do niej promem z Iseo, który dopływa do jedynego miasteczka na wyspie Monte Isola. Dalej czeka Cię około 15-minutowy spacer.

Iseo Lake (IT) - Peschiera Maraglio - aerial view
Jezioro Iseo (IT) – Peschiera Maraglio – widok z lotu ptaka,licencja: shutterstock/By resilva

6. Lido Darsena

Lido Darsena to jedna z wyjątkowych i popularnych plaż w północnej części jeziora Iseo. Znajduje się ona w miejscowości Pisogne, która jest jednocześnie popularnym kurortem wypoczynkowym. Plaża Lido Drasena wyróżnia się dość pokaźnym rozmiarem. Zawsze też jest ona po brzegi wypełniona turystami. Co ciekawe, mimo że plaża jest zlokalizowana na północnym brzegu jeziora Iseo, to jednak latem temperatury wody są tu dość wysokie. Możesz więc spokojnie zażywać kąpieli, jednocześnie napawając się widokiem malowniczych Alp Lombardzkich. Tuż za plażą znajduje się park miejski, więc znajdziesz tam schronienie przed palącymi promieniami słońca. W pobliżu dostępne są także punkty usługowe jak np. sklepiki, restauracje czy bary. Bez wątpienia Lido Darsena jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych plaż w rejonie jeziora Iseo. Koniecznie powinieneś więc ją odwiedzić!

Znasz już teraz wszystkie najpopularniejsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Iseo – nic tylko je odwiedzić!

Czytaj także:

Jezioro Iseo – poznaj atrakcje turystyczne w okolicy

Jak dojechać z Mediolanu nad Jezioro Iseo?

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wynajem samochodu w Bergamo

TOP 10 atrakcji do zobaczenia we Florencji

Następny

Dodaj komentarz