Kalabria – atrakcje dla dzieci

Tagi , , , ,

Dla większości rodzin z małymi i tymi większymi już dziećmi nadszedł czas planowania atrakcji, z jakich skorzystają podczas wakacji. Już sam wybór miejsca na idealny wypoczynek jest niezwykle utrudniony, a co dopiero mówić o zorganizowaniu atrakcji tak, by rodzice mogli odpocząć, a pociechy nie zaznały nudy. Należy jednak pamiętać, że w wakacje trzeba dołożyć wszelkich starań, by każdy z podróżników – ten mały i duży powrócił z niezapomnianymi wspomnieniami. Jak to zwykle bywa, polscy turyści szczególnym sentymentem darzą Włochy. Kraina wiecznego słońca i niesamowicie pysznej kuchni z roku na rok przyciąga coraz więcej osób z naszego kraju. Największą popularnością cieszy się region Kalabria. Jakie atrakcje czekają tam na rodziny podróżujące z dziećmi?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Słów kilka o regionie, jakim jest Kalabria

Kalabria jest regionem administracyjnym, który znajduje się w południowych Włoszech. Jak łatwo więc można się domyślić, pogoda tam dopisuje przez cały rok. Region ten zamieszkuje ponad 2 miliony mieszkańców. Mimo że jest uchodzi ona za jeden z najbiedniejszych regionów Włoch, ciągle przyciąga turystów niesamowitą ilością atrakcji i zabytkami. W Kalabrii piękne plaże przeplatają się z niekonwencjonalną architekturą, a luksusowe włoskie restauracje, z typowymi, przydrożnymi barami z fast-foodem. Coś dla siebie znajdą tu zarówno turyści szukający błogiego wypoczynku na jednej z licznych plaż, podróżnicy, którzy chcą zwiedzać zabytki, ci co stawiają na bliski kontakt z naturą, a finalnie rodziny z małymi i starszymi już dziećmi. O Kalabrii można powiedzieć jest domem dla każdego wczasowicza, który tylko zechce poznać ten region lepiej.

Kalabria – atrakcje dla rodzin z dziećmi

Kalabria jest niesamowitym, włoskim regionem. Różnorodność ma w tym miejscu wyraźne odzwierciedlenie. Jak wiadomo, najmłodszych niezwykle ciężko jest zaspokoić i znaleźć dla nich coś, co zajmie ich na dłuższą chwilę czasu. Jednak Kalabria daje właśnie taką możliwość. Co więcej, niektóre atrakcje są przeznaczone właśnie dla rodzin z dziećmi, tak by mogli oni spędzić wspólnie czas. Znajdzie się tutaj coś dla miłośników leniwego, a także aktywnego wypoczynku. Jak zatem przedstawia się lista atrakcji dla rodzin z dziećmi?

Parki Narodowe dla rodzin z dziećmi w Kalabrii

Kalabria słynie ze swojej przyrody. Można tam spotkań naprawdę unikatowe gatunki roślin, które nie występują w żadnym innym zakątku Europy. Co poleca się szczególnie dla rodzin z dziećmi? Otóż:

 • Park Narodowy Pollino – jest to Park Narodowy, którego głównym zadaniem i najważniejszą rolą jest ochrona południowych Apeninów. Rozciągają się one aż od Morza Tyrreńskiego po wybrzeża Morza Jońskiego. Parka Narodowy Pollino został utworzony stosunkowo niedawno, bo w 1988 roku. Główną atrakcją dla rodzin z dziećmi są tutaj ogromne masywy, które sięgają ponad 2 tysiące metrów nad poziomem morza. Przez większą część roku ich szczyty pokryte są śniegiem. Co więcej, w tym właśnie parku można podziwiać wiele zjawisk, które są wynikiem działania cofającego się lodowca. W naturalny sposób powstały więc wąwozy, kaniony, a także kilkanaście jaskiń. Na miłośników przyrody czekają tutaj także lasy liściaste pełne rzadkich okazów zwierząt, jak np. wilk apeniński, a także rzadkie okazy roślin, jak np. sosna bośniacka.
 • Parka Narodowy Sila – to kolejny z trzech Parków Narodowych na terenie regionu Kalabria. Park Sila obejmuje swoim obszarem masyw górski o tej samej nazwie i krystalicznie czyste, górskie jeziora. Co więcej, rezerwat ten znany jest turystom z gigantycznych drzew jak np. Prometeo, który mierzy sobie aż 35 metrów wysokości.
 • Park Narodowy Aspromonte – jest to niezwykle unikalny rezerwat przyrody, na terenie którego znajdują się strome góry i rwące potoki i strumienie. Co więcej, turyści mogą podziwiać tam wodospady, które szczególnie dla dzieci będą niezapomnianym przeżyciem. Dodatkowo można na każdym kroku natknąć się na antyczne budowle i ich pozostałości, gdyż tereny tego parku niegdyś należały do Grecji.

Miasta pełne zabytków i atrakcji dla rodzin z dziećmi w Kalabrii

Każdy turysta bez względu na wiek, musi wybrać się na objazdową wycieczkę po najpiękniejszych miastach we włoskiej Kalabrii. Okazuje się, że w każdym mieście i miasteczku na rodziny z dziećmi czeka moc atrakcji, wypoczynku i świetnej zabawy. Jeśli więc lubicie zabytki i różnorodność architektoniczną, a Wasze pociechy są niezwykle aktywne i z przyjemnością będą bawić się pomiędzy nimi, poznając przy tym kawał historii, to nie możecie pominąć:

 • Reggio di Calabria – jest to zarazem stolica regionu i jedno z najciekawszych miast. Znajdziecie tam trzy katedry, każdą w innym stylu i innym wnętrzem. Obok zobaczycie ruiny zamku, który został wybudowany w XV wieku. Co więcej, znajduje się tam wiele stanowisk archeologicznych, a miasto posiada pięć muzeów i specjalnie przygotowany dla najmłodszych park rozrywki.
 • Gerace – to jedno z mniejszych miasteczek, którego jednak nie można pominąć. Ma ono swój specyficzny klimat, a nad nim górują ruiny normańskiego zamku. Miasteczko charakteryzuje się wąskimi, średniowiecznymi uliczkami i niesamowitą zabudową.
 • Pentedattillo – włosi nazywają je „miastem duchów” i nic w tym dziwnego, gdyż miasto jest… całkowicie opuszczone. Dzieci na pewno docenią nutkę tajemniczości i na zboczu Monte Carlo będą mogły wysłuchać zapierających dech w piersiach historii o opuszczonym mieście.
 • Rossano– to miasto, które zachęca turystów zabytkami z czasów dawnego Bizancjum. Nie da się ukryć, że katedra z XI, która poraża swoim rozmiarem, robi ogromne wrażenie. Ciekawym budynkiem jest też Oratorium św. Marka, a także Abbazia del Patire – to właśnie tam dzieci mogą pobawić się w poszukiwaczy skarbów i odnaleźć arabskie mozaiki, ciekawe, normańskie zdobienia i antyczne portale.
 • Lamezia Terme – obecnie jest to główne miasto regionu Kalabria. Znajduje się tu wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje Casa del Libro Antico, gdzie można podziwiać stare mapy, globusy i książki.
 • Tropea – jest to typowy nadmorski kurort ze stromymi klifami. Nie mniej jednak kąpiele w krystalicznie czystych, morskich wodach, a także zabawy na klifach na długo pozostają w pamięci.

Inne atrakcje dla rodzin z dziećmi w Kalabrii

Kalabria słynie ze swoich przepięknych, złocistych i miękkich plaż, a to oznacza, że właśnie to będzie stanowiło jedną z większych atrakcji dla dzieci. Rodzice mogą relaksować się w promieniach słońca, w czasie gdy ich pociech pluskają się w morzu. Oczywiście pod czujnym okiem ratownika. Jednak każdemu morska woda może w pewnym momencie się znudzić. Skoro Wasze pociechy są niezwykle wymagające, to nigdzie indziej, jak właśnie tutaj w Kalabrii, możecie im zaoferować:

 • Aquarium – chyba nie ma dziecka, którego nie zaciekawi podwodny świat. Ogromne akwarium znajduje się w miejscowości Isola di Capo Rizutto. Oferuje ono niezwykle bogatą i atrakcyjną ofertę roślin morskich, ryb i innych morskich zwierząt.
 • Odissea 2000 – bez tej atrakcji Wasze pociechy nie mogą opuścić Kalabrii. Odissea 200 to swoisty aquapark, który posiada długie i kręte zjeżdżalnie, a dla najmłodszych dysponuje on płytkimi brodzikami, drabinkami i mniejszymi zjeżdżalniami. Co więcej, co jakiś czas w aquaparku odbywają się pokazy animacji i inne imprezy.
 • Aquafans – to kolejny aquapark, który jednak podzielony jest na poszczególne tematyczne strefy. Pierwsza z nich to Scivolandia – przeznaczona dla najmłodszych. Kolejno mamy strefę z niezwykle stromymi rurami wodnymi, a także Baia della Onde. Jest to ogromny basen, który skutecznie imituje morskie wybrzeże, ze sztucznymi falami. Co więcej, jest tu także wydzielona strefa dla rodziców, wyposażona w sauny, baseny, hydromasaże i jaccuzzi. 
 • Sorvolandia – to park liniowy nieopodal miasteczka Censi, który posiada trasy dla dzieci o różnym poziomie trudności.
Poprzedni

Wycieczka do Cinque Torri (Pięć wież Dolomitów) – co musisz wiedzieć?

Monterosso Al Mare – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Następny

Dodaj komentarz