Kiedy jechać do Turynu, pogoda i temperatura w Turynie

Tagi , , ,

Turyn jest jednym z najchętniej odwiedzanych przed turystów z całego świata miejsc na wakacje. Jednak przed podróżą warto zapoznać się z pogodą, ponieważ różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi miesiącami są bardzo duże. Poznaj jaka jest pogoda w Turynie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Styczeń

W pierwszym dniu w roku średnia temperatura powietrza za dnia wynosi 6 stopni Celsjusza, a w nocy 3 stopnie Celsjusza poniżej zera. Wówczas temperatura wody osiąga średnio czternaście stopni Celsjusza. Należy mieć również na uwadze to, że liczba godzin słonecznych wynosi zaledwie dwa.

Luty

W lutym średnia temperatura powietrza za dnia wzrasta do ośmiu stopni Celsjusza. Natomiast w nocy termometry wskazują zazwyczaj jeden stopień Celsjusza poniżej zera. Średnia temperatura wody wynosi czternaście stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych wzrasta do trzech.

Pogoda w Turynie – Marzec

Zwiedzanie Turynu, Włochy, fot. shutterstock.com
Zwiedzanie Turynu, Włochy, fot. shutterstock.com

W kolejnym miesiącu w roku średnia temperatura powietrza wzrasta do dwunastu stopni Celsjusza za dnia, a do dwóch stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody wciąż utrzymuje się średnio na poziomie czternastu stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych wzrasta do pięciu. W tym miesiącu obserwuje się również największe opady deszczu.

Kwiecień

W kwietniu średnia temperatura powietrza wzrasta do szesnastu stopni Celsjusza za dnia, a w nocy do sześciu stopni Celsjusza. Wówczas temperatura wody wynosi zazwyczaj piętnaście stopni Celsjusza. Natomiast liczba godzin słonecznych wzrasta do sześciu.

Maj

W maju termometry za dnia zazwyczaj wskazują już dwadzieścia jeden stopni Celsjusza za dnia i dziewięć stopni Celsjusza w nocy. Z kolei temperatura wody w tym miesiącu wynosi dziewiętnaście stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych wynosi siedem.

Pogoda w Turynie – Czerwiec 

Wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego średnia temperatura za dnia wzrasta do dwudziestu czterech stopni Celsjusza, a w nocy do trzynastu stopni Celsjusza. Wówczas temperatura wody wynosi średnio dwadzieścia trzy stopnie Celsjusza. Natomiast liczba godzin słonecznych wzrasta do ośmiu.

Lipiec 

Spektakularny widok z dachów historycznego centrum Turynu, z kopułą kościoła S. Lorenzo i górami Alp Zachodnich w tle.
Spektakularny widok z dachów historycznego centrum Turynu, z kopułą kościoła S. Lorenzo i górami Alp Zachodnich w tle, fot. shutterstock.com

Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku w Turynie. Wówczas dzień także jest najdłuższy. W lipcu średnia temperatura powietrza za dnia wynosi dwadzieścia siedem stopni Celsjusza. Natomiast w nocy wynosi zazwyczaj szesnaście stopni Celsjusza. Temperatura zbiorników wodnych w tym miesiącu wynosi średnio dwadzieścia cztery stopnie Celsjusza. Natomiast liczba godzin słonecznych wzrasta do dziewięciu.

Sierpień

W sierpniu średnia temperatura powietrza za dnia spada do dwudziestu sześciu stopni Celsjusza, a w nocy utrzymuje się na poziomie szesnastu stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody wynosi dwadzieścia cztery stopnie Celsjusza. Liczba godzin słonecznych spada do ośmiu. W tym miesiącu rejestruje się najniższe opady deszczu.

Wrzesień

Z kolei we wrześniu średnia temperatura powietrza za dnia wynosi dwadzieścia trzy stopnie Celsjusza, a w nocy dwanaście stopni Celsjusza. Wówczas zazwyczaj temperatura wody wynosi dwadzieścia trzy stopnie Celsjusza. Liczba godzin słonecznych spada do sześciu.

Pogoda w Turynie – Październik

W kolejnym miesiącu termometry za dnia zazwyczaj wskazują siedemnaście stopni Celsjusza w dzień, a w nocy siedem stopni Celsjusza. Natomiast temperatura wody wynosi dwadzieścia stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych spada do czterech.

Listopad

Mole Antonelliana muzeum budynek, symbol miasta Turyn w regionie Piemontu we Włoszech
Mole Antonelliana muzeum budynek, symbol miasta Turyn w regionie Piemontu we Włoszech, licencja: shutterstock/By RossHelen

W listopadzie średnia temperatura powietrza za dnia wynosi siedemnaście stopni Celsjusza, a w nocy siedem stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi zazwyczaj osiemnaście stopni Celsjusza. Z kolei liczba godzin słonecznych spada do dwóch. 

Pogoda w Turynie – Grudzień

W ostatnim miesiącu w roku średnia temperatura powietrza wynosi za dnia siedem stopni Celsjusza, a w nocy spada do poziomu trzech stopni Celsjusza poniżej zera. Wówczas średnia temperatura wody wynosi szesnaście stopni Celsjusza. Liczba godzin słonecznych utrzymuje się na poziomie dwóch. 

Co ciekawe, najwyższą średnią miesięczną temperaturę w Turynie zarejestrowano w lipcu 1928 roku. Wówczas temperatura powietrza wynosiła trzydzieści dziewięć stopni Celsjusza. Natomiast najniższą stwierdzono w styczniu 1895 roku, kiedy to termometry wskazywały średnio czternaście stopni Celsjusza poniżej zera.

Najlepsze hotele w Piemoncie i Turynie

Poprzedni

Wakacje w Rimini – dlaczego warto?

Promy na Sardynię – bilety, jak zorganizować wyjazd?

Następny

Dodaj komentarz