Komunikacja miejska w Bari

, Tagi , , , , , , ,

Bari to prowincja znajdująca się w na południu Italii. Szukając go na mapie nie będziesz miał większego problemu ze znalezieniem, wystarczy spojrzeć i poszukać dokładnie w okolice obcasa, tuż przy linii brzegowej Morza Adriatyckiego.

Co oprócz niezwykle pięknych widoków skąpanych w promieniach słońca warto zobaczyć odwiedzając ten przepiękny region Apulii? Przede wszystkim Stare Miasto, które ma zapach pizzy i proszku do prania. Zakochani, ale i nie tylko powinni odwiedzić Piazza degli Innamorati, gdzie miłość czuć na każdym metrze kwadratowym. Natomiast port, palmy i widok na morze stanowią idealne tło do zrobienia pamiątkowej fotografii z wakacji, której będą zazdrościć nam nie tylko najbliżsi. Bari warto odwiedzać w okresach mniejszej intensywności turystów, bo wtedy istnieje większa szansa na poczucie tego niesamowitego spokoju, który towarzyszy na co dzień mieszkańcom tego miasta.

Podczas zwiedzania warto również zadbać o naszego ducha, odwiedzając romańską katedrę p.w Świętego Mikołaja. Wedle informacji przekazywanych sobie z pokolenia na pokolenie to właśnie w tym kościele pochowano doczesne szczątki hojnego biskupa. W tym samym miejscu wiele pokoleń później pochowano, ważną dla polskiej historii, żonę Zygmunta Starego, Bonę Sforzę.

Turyści po Bari mogą poruszać się szeroko rozbudowaną komunikacją miejską.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Bari – o mieście, po którym warto jeździć koleją

Jedną z dostępnych możliwości jest podróżowanie pociągiem. Ferrotramviaria to dobry sposób, aby dostać się do centrum. Linie otrzymały nazwy nawiązujące do kolorów: szara oraz żółta. Koszt takiego biletu to 5 €. Można go kupić w specjalnie przygotowanych automatach. Rozkład jazdy został podzielony jest na dwa rodzaje.

Feriale obejmuje pociągi, którymi można jeździć przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Natomiast pod nazwą Festivo zaklasyfikowane zostały wyłącznie kursy realizowane w niedzielę oraz dni wolne od pracy i świąteczne.

Komunikacja autobusowa w Bari

Autobus to o wiele tańsza opcja transportu po mieście, bo koszt biletu to zaledwie 1 € w momencie, gdy kupiony był w kiosku lub księgarni. Natomiast u kierowcy jego cena to 1,5 €. Istnieje jednak ryzyko wybierając tą drugą opcję, że kierowca akurat nie będzie miał na sprzedaż biletów. Dlatego lepiej jest zaopatrzyć się w nie przed odjazdem autobusu. Będzie to tym bardziej korzystne, że uda się jeszcze zaoszczędzić. Niestety czas podróżowania jest znacznie dłuższy niż pociągiem.

A autobusy kursują w odstępach co pół godziny. Na stronie internetowej http://www.amtab.it można sobie wcześniej sprawdzić rozkład kursowania autobusów i według niego ułożyć plan zwiedzania miasta. Jeżeli istnieje taka możliwość pojaw się na przystanku przynajmniej piętnaście minut wcześniej. Pozwoli Ci to uniknąć niepotrzebnego stresu, gdyby kierowca autobusu zdecydowałby się pojechać wcześniej bez Ciebie.

Takie sytuacje we Włoszech są bowiem bardzo często spotykane. Warto ich zatem unikać i dostosować do panujących w tym kraju zasad.

W komunikacji miejskiej Bari obowiązują trzy rodzaje biletów. Są to jednorazowe, 90 minutowe, które pozwalają podróżować na tym samym bilecie wieloma autobusami w określonym czasie oraz dzienny, który ważny jest przez 24 godziny od momentu skasowania. Oczywiście za brak ważnego biletu wymierzane są dotkliwe kary finansowe.

Komunikacja niebieskim busikiem

W mieście swoją działalność prowadzą również prywatnie przewoźnicy. Bus Tempesta Shuttle Bus wozi podróżnych małymi, niebieskimi busami. Godziny odjazdu są stałe i obowiązują codziennie.Bilety są dostępne w sprzedaży wyłącznie u kierowcy.

Bari nie należy do najpopularniejszych miejsc odpoczynku, które co roku przyciągają tłumy turystów. Mimo to warto je odwiedzić i docenić to co w nim najważniejsze. Piękno krajobrazu, spokój i codzienne życie rdzennych mieszkańców miasta. A w odkrywaniu tego piękna z pewnością pomoże Ci komunikacja miejska, dzięki której pobyt tutaj już na zawsze pozostanie miłym wspomnieniem.

Poprzedni

Werona – miasto Romea i Julii – krótki przewodnik, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Padwa – miasto wielu placów i zabytków. Co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Następny

Dodaj komentarz