Kościół świętego Maurycego w Mediolanie – najważniejsze informacje

Tagi , , , , ,

Mediolan to jedna z najbardziej interesujących metropolii włoskich. Stolica i największe miasto Lombardii zaprasza do siebie turystów i oferuje im wręcz nieograniczone możliwości. Miasto to uznawane jest za stolicę mody, a także prawdziwą skarbnicę zabytków. Jeśli więc zdecydujesz się spędzić tam swoje wakacje, to z całą pewnością nie będziesz tego żałować. Musisz też wiedzieć, że jednym z miejsc, które powinieneś odwiedzić, jest Kościół Świętego Maurycego w Mediolanie. Co warto nim wiedzieć i na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania? Oto najważniejsze informacje!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kościół świętego Maurycego w Mediolanie – co musisz o nim wiedzieć?

Kościół Świętego Maurycego w Mediolanie, czyli San Maurizio al Monastero Maggiore, znajduje się tuż obok Bazyliki Świętego Ambrożego. Dawniej, ten obiekt sakralny był siedzibą zakonu żeńskiego sióstr benedyktynek. Z zewnątrz, kościół ten może zaskoczyć fenomenalną architekturą i bogatymi zdobieniami. Jednak to, co najpiękniejsze, czeka w jego wnętrzu. W dość nietypowy sposób podzielono je na dwie sale. Do najmniejszej z nich doprowadzić się niewielkie wejście. Jest ono tak sprytnie schowane, że możesz bardzo łatwo je przeoczyć. Poniekąd jest to związane z tym, że dawniej zakonnice rezydujące w klasztorze nie mogły z wychodzić poza salę. Wszystkie obrzędy i nabożeństwa mogły jedynie obserwować z oddali.

Kolejnym elementem we wnętrzu kościoła świętego Maurycego, na który musisz zwrócić uwagę, są wyjątkowe freski. Ich powstanie datuje się na wiek XVI, a zgodnie ze źródłami, powstały one przy pomocy artysty Bernardino Luiniego. Kościół świętego Maurycego wyróżnia się także pokaźną dzwonnicą, która – co ciekawe – należała pierwotnie do cyrku rzymskiego i ma ona ponad 1000 lat. W samym kościele poczujesz dość mistyczny i tajemniczy klimat. Jednocześnie pamiętaj, by nie śpieszyć się podczas jego zwiedzania. Zwróć uwagę na wszystkie detale architektoniczne, freski i malowidła, które są ewenementem na skalę światową. Kościół świętego Maurycego z pewnością będzie w stanie Cię zachwycić i sprawić, że na długo go zapamiętasz.

Jak możesz dojechać do kościoła świętego Maurycego w Mediolanie?

Kościół świętego Maurycego w Mediolanie znajduje się praktycznie w samym centrum miasta. Znajdziesz go dokładnie pomiędzy innymi, ważnymi zabytkami takimi jak Castello Sforzo oraz Santa Maria delle Grazie. Pamiętaj jednak, że parkowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli jednak wolisz zwiedzić kościół świętego Maurycego bez większego pośpiechu, wówczas zdecyduj się odjechać do niego przy pomocy komunikacji miejskiej. Tuż obok niego znajduje się przystanek Milano Cadrona. Dojeżdżają tam praktycznie wszystkie autobusy oraz tramwaje.

Czy warto odwiedzić kościół świętego Maurycego w Mediolanie?

Zdecydowanie tak, kościół świętego Maurycego jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście. Związana jest z nim interesująca historia, a także wyróżnia się on wyjątkowo ciekawą architekturą. Co więcej, wstęp do niego jest całkowicie bezpłatny, jednak pamiętaj, że w kościele odbywają się różne nabożeństwa. Sprawdź więc dokładnie ich terminy i wybierz się na zwiedzanie w momencie, kiedy kościół nie będzie wypełniony wiernymi. Pamiętaj również, że podczas zwiedzania kościoła nie musisz się spieszyć. Poświęć na to tyle czasu, ile tylko potrzebujesz. Drugiego, podobnego obiektu architektonicznego nie znajdziesz w Europie. Wizyta w Mediolanie, we wspomnianym już kościele, może być dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem.

Czytaj także:

Nowoczesny plac Piazza Gae Aulenti – atrakcja Mediolanu

Spacer po dzielnicy Brera w Mediolanie

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Mediolanie

Poprzedni

Nowoczesny plac Piazza Gae Aulenti – atrakcja Mediolanu

Spacer po Parku Sempione i Porta Sempione

Następny

Dodaj komentarz