Lago di Garda z dziećmi – atrakcje

, , , , Tagi

Lago di Garda to największe i najczystsze jezioro we Włoszech. Znajduje się w północnej części kraju, pomiędzy Wenecją a Mediolanem. Położone w paśmie górskim Alp – Prealpi Gardesane, otoczone licznymi miasteczkami i pełne atrakcji to raj dla turystów- szczególnie rodzin z dziećmi. Co warto zobaczyć, podróżując do Jeziora Garda?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lago di Garda – atrakcje północnej części

Północna część Jeziora Garda znajduje się w górach, jest więc wietrzna i chłodna. I wbrew pozorom – to nie jest minus – lokalizacja stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest to też fantastyczny kierunek dla miłośników natury, pieszych wycieczek i spokoju. Dobrze, ale co z atrakcjami dla dzieci?

Canyon Adventures – niezwykłe atrakcje dla dzieci

Canion Adventures to świetna pozycja dla wszystkich aktywnych rodzin, które szukają niezapomnianych wakacji. Wycieczka, albo lepiej – wyprawa, obejmuje najpiękniejsze, ukryte miejsca kanionów i dolin prowincji Trentino. Wszystkie aktywności odbywają się pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Do wyboru mamy kilka opcji, które będą odpowiednie nawet dla początkujących:

 • spływ kajakowy – to świetna zabawa, która obejmuje także pływanie, nurkowanie i zjeżdżanie na linach w naturalnych, górskich basenach;
 • bellyak – czyli kajakarstwo połączone z surfingiem – a tak naprawdę nie przypomina ani jednego, ani drugiego, bowiem poruszamy się (na specjalnej desce) na brzuchu. Jest to doskonała opcja dla początkujących (a także miłośników nowych doznań);
 • wspinaczka górska – na trasach o różnym poziomie trudności. Każda z nich jest inna, ale wszystkie gwarantują spektakularne widoki i…dreszczyk emocji;
 • jaskinie – czyli zwiedzanie ukrytych szlaków w głębi gór. Znajdziemy tam wiele cudów natury – podziemne stawy, nacieki skalne w korytarzach i niezwykłą roślinność.

Wszystkie niezbędne akcesoria jak pianki, specjalne buty, kaski, szelki i zabezpieczenia czy kompletne wyposażenie górskie zapewnione są przez organizatora (w cenie usługi). Jedyne, czego będziemy potrzebować to ręczniki i mnóstwo energii na dzień pełen przygód. Aby poznać dokładny koszt i zarezerwować wycieczkę należy skorzystać z adresu e- mail: info@canyonadv.com

Busatte Adventure – atrakcje Lago di Garda dla odważnych

Busatte Adventure to park linowy w Nago- Torbole. Znajduje się ok. 1 km od Jeziora Garda, wśród śródziemnomorskiej roślinności – sosen i drzew oliwnych. Do wyboru jest ponad 50 różnych tras, usytuowanych pomiędzy koronami drzew (na wysokości od 2 do 15 metrów). Wszystkie podzielone są na kategorie – ze względu na wiek uczestników i poziom trudności. Wystarczy trochę odwagi i zabawa gwarantowana.

W parku znajduje się również profesjonalny tor do jazdy rowerem, boiska przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę i boccia oraz piękne ścieżki spacerowe.

W cichej, zielonej części parku znajdują się miejsca piknikowe, gdzie można spokojnie zjeść rodzinny posiłek na łonie natury. 2-godzinny bilet wstępu do Busatte Adventure to koszt:

 • 18€ dla wszystkich powyżej 5 roku życia
 • 20€ dla dorosłego z jednym dzieckiem w wieku 3-5 lat
 • dla dzieci poniżej 3 roku życia wstęp jest bezpłatny

Lago di Garda- południowa część i największe atrakcje

Południowa część Jeziora Garda jest bardzo łagodna. Woda jest ciepła, a wiatr delikatny i przyjemny. W tym rejonie znajdują się najlepsze atrakcje dla zwolenników szalonej zabawy i nietuzinkowych rozrywek. O czym mowa?

Gardaland dla dzieci i dorosłych

Gardaland to niezwykły park rozrywki położony w Ronchi, który bije wszelkie rekordy popularności we Włoszech (a pod względem liczby odwiedzających jest ósmy w Europie). Zajmuje powierzchnię 445 000 m2. Park posiada 37 różnych atrakcji i podzielony jest na trzy główne sekcje:

 • Fantasy (przeznaczona dla najmłodszych)
 • Adventure (dla wszystkich grup wiekowych)
 • Adrenaline (dla miłośników mocnych wrażeń)

Na terenie parku znajduje się kilka obszarów tematycznych, a w nich: karuzele, rollercoastery, kolejki wodne, teatry czy place zabaw. Można skorzystać przede wszystkim z wycieczki panoramicznym pociągiem, platformy widokowej, atrakcji interaktywnych, a także pieszych ścieżek (które obejmują na przykład zaczarowany las!). Bilet uprawnia do wejścia dowolnego dnia – od 27 marca do 7 listopada, a koszt to:

 • 60€ dla wszystkich powyżej 6 roku życia
 • 49€ dla dzieci poniżej 6 roku życia i/lub 1 metra wzrostu

Można również nabyć pakiet VIP, który uprawnia dodatkowo do bezpłatnego wejścia do akwarium Gardaland Sea Life. Tak, na terenie Gardaland znajdziemy również akwarium…a to i tak nie wszystko!

Gardaland Sea Life

Gardaland Sea Life mieści się w sąsiedztwie parku rozrywki. Znajdziemy tam ponad 5000 najróżniejszych okazów wodnych stworzeń – na czele z lwami morskimi. Placówka w doskonały sposób rekonstruuje naturalne środowisko wodne – okoliczne, jak jezioro Garda czy wody górskie aż po egzotyczne – tropikalne wody przybrzeżne i mroczne głębiny oceanu.

Dla najmłodszych (i nie tylko) przygotowano zbiorniki interaktywne, dzięki którym można z bliska przyjrzeć się koralowcom, meduzom czy kolorowym rybom. A to nie koniec atrakcji, bo można też obejrzeć jeden z pokazów – największą popularnością cieszy się karmienie rekinów. Ciekawe czy straszne? Warto się przekonać.

Bilety można kupić w okazyjnie cenie razem z wejściówkami do parku rozrywki Gardaland i jest to 5€ od osoby. Warto? Warto!

Legoland Water Park

Legoland Water Park znajduje się na terenie Gardaland Park i skierowany jest głównie do najmłodszych. Ale czy na pewno? Wśród największych atrakcji znajdziemy kolorowe zjeżdżalnie wodne, piękne baseny, interaktywne gry i obszary o różnej tematyce np. Miniland, który przedstawia najważniejsze włoskie zabytki zbudowane z klocków LEGO…4 milionów klocków LEGO.

Wstęp do parku możliwy jest tylko przy zakupie biletu łączonego – Gardaland Park + Legoland (co wiąże się z dopłatą 10€ do biletu głównego).

Wszystko w jednym miejscu- atrakcje CanevaWorld Resort

CanevaWorld Resort to centrum rozrywki, które znajduje się w Pacengo di Lazise i zajmuje obszar 200 000 m2. Składa się z dwóch głównych części i wielu mniejszych atrakcji jak na przykład zamek z doskonałą rekonstrukcją średniowiecznego turnieju, podczas którego podawany jest posiłek – a ten należy spożyć bez użycia sztućców. Gdzie indziej znajdziemy takie rewelacje? Ale wracając do meritum…

Movieland Parkto tematyczny park rozrywki poświęcony światu kina. Znajdują się tam rollercoastery, karuzele i pokazy – łącznie 20 niezwykłych, różnorodnych atrakcji utrzymanych w klimacie filmów, które wszyscy dobrze znamy (a tam możemy w nich także uczestniczyć). Ceny biletów wynoszą:

 • 30€ dla wszystkich powyżej 140 cm wzrostu
 • 25€ dla wszystkich od 100 cm do 140 cm wzrostu
 • dla wszystkich poniżej 100 cm wzrostu wstęp jest bezpłatny

Caneva Aquapark – to park wodny na tropikalnej wyspie. Co można tam znaleźć? Wszystko – niezliczone rozrywki dla dzieci i strefy relaksu dla dorosłych. Caneva składa się z 16 niesamowitych atrakcji, które z pewnością zapewnią wspaniałą zabawę. Bilety to koszt:

 • 30€ dla wszystkich powyżej 140 cm wzrostu
 • 25€ dla wszystkich od 100 cm do 140 cm wzrostu
 • dla wszystkich poniżej 100 cm wzrostu wstęp jest bezpłatny

Restauracje, lodziarnie, sklepiki i parki rozrywki

Na terenie CanevaWorld Resort znajdują się też restauracje, lodziarnie i sklepiki z pamiątkami. Wszystko, co kojarzy się z wakacjami. Dla zwolenników zabawy w parkach przygotowano specjalne bilety, które można nabyć w pakietach:

 • 1 dzień 2 parki (z możliwością swobodnego poruszania się między parkami):
 • 38€ dla wszystkich powyżej 100 cm wzrostu
 • dla wszystkich poniżej 100 cm wzrostu wstęp jest bezpłatny
 • 2 dni 2 parki BASIC (z możliwością odwiedzenia każdego parku w inny dzień):
 • 40€ dla wszystkich powyżej 100 cm wzrostu
 • dla wszystkich poniżej 100 cm wzrostu wstęp jest bezpłatny 
 • 2 dni 2 parki FLEX (z możliwością swobodnego poruszania się między parkami przez 2 dni, które nie muszą po sobie następować):
 • 44€ dla wszystkich powyżej 100 cm wzrostu
 • dla wszystkich poniżej 100 cm wzrostu wstęp jest bezpłatny
 • 7 dni 2 parki (bilet ważny przez 7 dni od pierwszego wejścia):
 • 55€ dla wszystkich powyżej 100 cm wzrostu
 • dla wszystkich poniżej 100 cm wzrostu wstęp jest bezpłatny

Parco Natura Viva – atrakcje i nauka, dla dzieci i dorosłych

Parco Natura Viva to kolejna atrakcja, którą warto zwiedzić, będąc w okolicy Lago di Garda. Jest to rezerwat dzikich zwierząt w Bussolengo. Jest to niezwykła atrakcja, ale też ważny ośrodek ochrony różnorodności biologicznej. Park składa się z wielu sekcji poświęconych gatunkom zwierząt z wielu stron świata. Znajdziemy tam żyrafy, tygrysy, niedźwiedzie, gepardy, hipopotam, kangury, różne gatunki ptaków, gadów, płazów i wiele więcej (około 1200 różnych okazów). Wszystko w formie starannie zaaranżowanych obszarów zielonych i edukacyjnych ścieżek.

Ciekawą częścią parku jest bez wątpienia strefa dotycząca dinozaurów – z naturalnej wielkości reprodukcjami tych prehistorycznych stworzeń. Ceny biletów wynoszą:

 • 25€ dla wszystkich powyżej 13 roku życia
 • 18€ dla wszystkich w wieku 6- 12 lat
 • dla dzieci poniżej 5 roku życia wstęp jest bezpłatny

Parco Natura Viva to miejsce dla całej rodziny – ukazuje bardzo ważną część historii świata i życia na ziemi, a jednocześnie stwarza okazję do bliskiego spotkania z dziką naturą w niezwykłych okolicznościach.

Wakacje nad Jeziorem Garda z pewnością będą piękne, ale mogą być też pełne atrakcji. Niezapomnianych, ciekawych, szalonych i edukacyjnych – nie tylko dla najmłodszych podróżników, ale i całej rodziny. Cudowne plaże, krystalicznie czysta woda, śródziemnomorska fauna i flora. Wszystko w jednym miejscu. Czy można chcieć więcej?

Najlepsze hotele nad jeziorem Garda

Poprzedni

Savona, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Werona w jeden dzień – plan wycieczki

Następny

Dodaj komentarz