Lerici – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , , ,

Lerici to niewielkie miasto i gmina we włoskim regionie Liguria. Jest to miasteczko, które stało się popularne głównie z uwagi na malownicze plaże oraz wyjątkowe krajobrazy. To także jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych zlokalizowanych w Riwierze Włoskiej. Lerici ma turystom wiele do zaoferowania, z tego też powodu, nie powinieneś tego miasteczka pominąć. Sprawdź, jakie atrakcje i zabytki czekają na Ciebie w tej malowniczej miejscowości!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zobaczyć w Lerici? – zabytki, atrakcje, muzea

Lerici to miasto, które na co dzień zamieszkuje jedynie 10 tysięcy mieszkańców. Jednak sezon turystyczny w miejscowości jest wyjątkowo intensywny. Turyści bardzo chętnie zmierzają do Lerici głównie z uwagi na rozległe, piaszczyste plaże, których tu nie brakuje. Miasteczko to może Ci jednak znacznie więcej zaoferować! Czego więc nie możesz w nim przegapić? Otóż:

  • Castello di Lerici – na malowniczym, osamotnionym wzgórzu, wznosi się zabytkowa twierdza, która góruje nad miastem. Możesz tam zwiedzić poszczególne sale, a także udać się na dziedziniec. Jest to jeden z lepszych punktów widokowych w Lerici;
  • Baia Blu – to najpopularniejsza zatoczka i plaża w Lerici. Wyróżnia się ona krystalicznie czystą, ciepłą wodą. Na plaży tej często przebywają rodziny z małymi dziećmi, z uwagi na to, że posiada ona wyjątkowo łagodne zejście do wody;
  • Barbazzano – to obiekt historyczny, który jest fragmentem zachowanych murów obronnych Lerici;
  • Villa Magni i Villa Rezzola – to dwa, renesansowe budynki, które dawniej należały do rodzin szlacheckich. Obecnie w jednej z nich mieści się niewielkie muzeum, a w drugiej galeria sztuki. Obie wille otoczone są malowniczymi ogrodami, które stanowią świetne miejsce do wypoczynku i rekreacji.
Central square in Lerici, Liguria, Italy
Centralny plac w Lerici, Liguria, Włochy, licencja: shutterstock/By

Będąc w Lerici, nie zapomnij wybrać się na piaszczyste, rozległe plaże. Są one jedną z największych atrakcji w mieście, a także prawdziwym magnesem na turystów.

Informacje praktyczne

Gdzie parkować?

Jeśli wybierasz się do Lerici samochodem, wówczas musisz pamiętać, że wszystkie parkingi są płatne – nie zależnie od tego, na jak długo zamierzasz pozostawić na nich swój samochód. Jednym z największych jest Parcheggio La Vallata Lerici SP. Jest to parking długoterminowy, który znajduje się dość blisko ścisłego centrum miasta. Pozostałe parkingi, oznaczone są białymi lub niebieskimi liniami. Zwykle możesz zostawić na nich pojazd na 1-2 godziny. Ogólnodostępne parkingi krótkoterminowe znajdują się zarówno w ścisłym centrum Lerici, jak i tuż przy wjeździe do miasta od strony południowej.

Fiascherino beach, municipality of Lerici, Gulf of La Spezia in Liguria, Italy, Europe. On the horizon the famous town of Portovenere or Porto Venere
Plaża Fiascherino, gmina Lerici, Zatoka La Spezia w Ligurii, Włochy, Europa, licencja: shutterstock/By

Kiedy jechać do Lerici? – klimat, pogoda i temperatura w ciągu roku

Lerici znajduje się w strefie klimatu łagodnego i umiarkowanie ciepłego. Lata są tu gorące, aczkolwiek średnia temperatura rzadko kiedy przekracza 26 stopni Celsjusza. Latem praktycznie nie występują opady. Zimy są łagodne, z najniższą temperaturą roczna na poziomie -2 stopnie Celsjusza. Najlepszym okresem na odwiedzenie Lerici jest więc lato.

Boats of Lerici docked in Lerici port and famous Italian Gulf of Poets. San Giorgio castle on the background at sunset. La Spezia province, Ligurian Coast of Italy.
Łodzie Lerici zacumowane w porcie Lerici i słynnej włoskiej Zatoce Poetów. Zamek San Giorgio na tle o zachodzie słońca. Prowincja La Spezia, Liguryjskie wybrzeże Włoch., licencja: shutterstock/By

Gdzie zjeść w Lerici? – lista polecanych restauracji

Baza gastronomiczna w miasteczu jest mocno zróżnicowana. Do najczęściej rekomendowanych lokali zaliczają się:

  • Ristorante del Molo – lokal z kuchnią włoską oraz śródziemnormoską;
  • Ristorante II Frantoio Lerici – to również lokal z kuchnią włoską, który zaliczany jest do bardziej ekskluzywnych;
  • Golfo del Poeti – to z kolei lokal gastronomiczny znajdujący się tuż przy samej plaży. Specjalizuje się on w daniach włoskich.

Przy plażach znajdziesz także szereg barów z piwem i przekąskami.

TOP 3 noclegi w Lerici w przystępnej cenie

Jeśli szukasz dobrego i taniego noclegu w Lerici, wówczas zatrzymaj się w:

  • Il Palombaro Bianco – w tym hotelu za noc zapłacisz jedynie około 400 złotych;
  • Firmafede Guest House – ten hotel znajduje się blisko centrum. Za noc w nim zapłacisz około 460 złotych;
  • Hotel Le Grazie – to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy przy plaży. Za noc zapłacisz w nim około 360 złotych.

W Lerici możesz wybierać różnorodne opcje zakwaterowania i dopasować je do swoich potrzeb.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Ligurii i Genui

Poprzedni

Triora – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Porto Venere – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz