Lido di Venezia – zwiedzanie bogatej Wenecji

Tagi , , , , , , ,

Wenecja – miasto romantyczne i wyjątkowe. W centrum zwykle panuje tłok, a turyści w pośpiechu zmierzają do kolejnych zabytków. Wenecja ma również swoją piękniejszą, bardziej luksusową stronę. Jest nią wyspa Lido di Venezia, którą powinieneś odwiedzić. Jednak w jaki sposób dostaniesz się na wyspę i co na niej zobaczysz? Przekonajmy się!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Lido di Venezia?

Wyspa Lido oddziela Lagunę Wenecką od Morza Adriatyckiego. Ma ona długość 12 kilometrów i mieszka na niej niespełna 20 tysięcy mieszkańców. Ponadto wyspa ta znajduje się na wschód od historycznej części miasta. Wyspa ta utożsamiana jest z bogatą częścią Wenecji. Choć po wyspie możesz poruszać się samochodem – w przeciwieństwie do innych wysp – to jednak dotrzesz na nią jedynie za pomocą tramwaju wodnego lub vaporetto.

Jak dostać się na Lido di Venezia?

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, na Lido di Venezia dostaniesz się jedynie za pośrednictwem tramwaju wodnego lub vaporetto. Głównym przystankiem na wyspie jest Lido S.M.E. „C”. Kursują tu tramwaje wodne z Dorsoduro oraz Santa Croce – historycznych części Wenecji. Co ciekawe, na wyspę kursują również regularnie promy z Chorwackiej Puli.

Co zobaczyć na Lido di Venezia?

Lido di Venezia to wyspa, którą zarówno turyści, jak i mieszkańcy upodobali sobie w kontekście wypoczynku oraz rekreacji. Dominują tam piaszczyste plaże, a także luksusowe obiekty noclegowe. Na tej wyspie zobaczysz bardziej prestiżową i bogatą stronę Wenecji. Tak naprawdę, nie znajdziesz tam zbyt wielu zabytków. Do głównych obiektów architektonicznych i historycznych na wyspie zaliczają się:

  • kościół i twierdza św. Mikołaja – San Nicolo jest patronem żeglarzy. Dawniej twierdza ta służyła jako główna „placówka” obronna u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Zgodnie z wieloma legendami, w kościele mają znajdować się szczątki Mikołaja Cudotwórcy.
  • cmentarz żydowski – założony on został w XIV wieku. Jest on otoczony ogrodami i udostępniony do zwiedzania.
  • Alberoni – to najbardziej rozrywkowa i kolorowa część wyspy. Znajdziesz tam szerokie, zadbane ulice, kluby nocne i lokale gastronomiczne.
Art nouveau building next to the beach, on the island Lido di Venezia. Near  Venice, Italy, Europe.
Secesyjny budynek przy plaży, na wyspie Lido di Venezia. shutterstock/By Uta+Scholl

Niestety, na opisywanej wyspie nie zobaczysz zbyt wiele. Jednak rekompensuje Ci to ona rozległymi, piaszczystymi plażami, które uznawane są za najpiękniejsze w całej Wenecji.

Czytaj także:

Kościół San Zaccaria w Wenecji – zwiedzanie

Najważniejsze budynki na Canal Grande w Wenecji

Najlepsze plaże na Lido di Venezia

Lido di Venezia to wyspa idealna na letni wypoczynek w promieniach słońca. Wyspa słynie ze swoich plaż i luksusowych resortów wakacyjnych. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Spiaggia Blue Moon – znajduje się ona w północnej części wyspy Lido. Jest to rozległa plaża, przy której znajdziesz szereg luksusowych hoteli i klubów nocnych. Plaża oferuje także wyjątkowo łagodne zejście do wody.
  • Spiaggia degli Alberoni – ta plaża z kolei zlokalizowana jest w południowej części wyspy. Podobnie jak poprzednia wyróżnia się ona pokaźnymi rozmiarami i luksusową bazą noclegową w jej okolicy.
  • Pachuka Beach – ta plaża znajduje się na północnym krańcu wyspy Lido. Oferuje ona złocisty piasek oraz świetnie przygotowaną infrastrukturę dla turystów.
Beautiful beach at sunset with umbrellas and loungers. Adriatic Sea near town of Lignano Sabbiadoro Italy. Sea coastline in Italy, Europe during summer sunny day. Holiday and vacation concept.
Piękna plaża o zachodzie słońca z parasolami i leżakami. Morze Adriatyckie w pobliżu miasta Lignano Sabbiadoro Włochy. Linia brzegowa morza we Włoszech, Europie w słoneczny letni dzień. Koncepcja wakacji i wakacji., licencja: shutterstock/By Dmitrii+MDF

Co ciekawe, na wyspie Lido di Venezia znajdziesz także szereg „dzikich plaż”. Zwykle turyści się na nie nie wybierają, więc może być to dla Ciebie szansa na wypoczynek w prywatnej i spokojnej atmosferze.

Hotele i noclegi na Lido di Venezia

Na wyspie tej znajdziesz luksusowe i prestiżowe obiekty noclegowe. To właśnie z nich wyspa słynie najbardziej. Oczywiście możliwości zakwaterowania są zróżnicowane. Jeśli jednak zależy Ci na nocowaniu w najlepszych obiektach, wówczas zatrzymaj się w:

  • New Reiter Hotel – to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z szeregiem udogodnień. Hotel oddalony jest 350 metrów od plaży.
  • Hotel Villa Mabapa – to również czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu. Jest on oddalony o 500 metrów od plaży.
  • Hotel Excelsior Venice – to z kolei pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest tuż przy samej plaży.

Jak więc widzisz, jeśli chodzi o bazę noclegową na wyspie Lido di Venezia, to masz w czym wybierać!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Wenecji

Poprzedni

Kościół San Zaccaria w Wenecji – zwiedzanie

Jakie są najpopularniejsze wina z Toskanii?

Następny

Dodaj komentarz