Bordighera- atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele, plaże

Bordighera Włochy

Bordighera to jedno z najbardziej malowniczych włoskich miasteczek, którego historia sięga początków poprzedniego tysiąclecia. Położone w północno-zachodniej części kraju z jednej strony graniczy z Alpami Liguryjskimi, a z drugiej na całej długości posiada przepiękne, kamieniste plaże. Jako znany ośrodek turystyczno-wypoczynkowy tak zwanej Riwiery Włoskiej, może … Zobacz więcej »

Kamperem lub samochodem po Ligurii – co warto wiedzieć?

kamper Liguria Włochy

Bezdyskusyjnie każda podróż kamperem to niezapomniane przeżycie, równie ciekawa może okazać się podróż samochodem. Piękne widoki, pyszne jedzenie, klimatyczne ulice, piękne plaże i wiele więcej, to cechy charakterystyczne słonecznej Italii. Zanim wybierzemy się w bajkową podróż do Włoch, powinniśmy odpowiednio się przygotować, między innymi: sprawdzić … Zobacz więcej »

Genua – miasto, które warto zobaczyć spędzając wakacje we Włoszech. Co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Genua - miasto, które warto zobaczyć spędzając wakacje we Włoszech. Co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Genua to jedno z najoryginalniej położonych włoskich miast. Stolica Ligurii z jednej strony otoczona jest morzem, z drugiej zaś jej granice wyznaczają wysokie, zielone wzgórza i góry. Pośród przybywających tutaj z całego świata turystów wiele emocji budzi również tutejsza architektura, która w mieście okrzykniętym drugą … Zobacz więcej »