Lotnisko Bergamo – jak dojechać z lotniska do centrum?

Tagi , , , , , ,

Miasto Bergamo w Północnych Włoszech obsługiwane jest przez międzynarodowy port lotniczy Bergamo – Orio al Serio. Jest to lotnisko obsługujące również turystów z Mediolanu i znajduje się jedynie 5 kilometrów od ścisłego centrum Bergamo. Lotnisko świetnie skomunikowane jest z miastem. W jaki sposób możesz więc się dostać do centrum Bergamo? Sprawdźmy to!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lotnisko Bergamo – jak dojechać z lotniska do centrum miasta?

Istnieje szereg możliwości na to, byś w wygodny i szybki sposób dostał się z lotniska do ścisłego centrum Bergamo. Port Lotniczy jest świetnie skomunikowany zarówno z Bergamo jak i z Mediolanem, a także znajduje się w jednej z intensywnie rozwijających się stref industrialnych we Włoszech – w Lombardii. Po przylocie na Bergamo – Orio al Serio masz do wyboru:

  • komunikację miejską – regularnie kursujące autobusy różnych przewoźników;
  • taksówkę – jedna z droższych, aczkolwiek znacznie wygodniejszych opcji;
  • wypożyczenie samochodu.

Cała podróż z lotniska do ścisłego centrum Bergamo nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. W zależności od tego, jaki środek transportu wybierzesz, a także od natężenia ruchu drogowego, możesz dostać się tam w około 15- 25 minut.

Roof top view on medieval city Bergamo, the place where located second Milano airport. Bergamo is popular touristic destination in Italy, Europe.
Widok z dachu na średniowieczne miasto Bergamo, miejsce, w którym znajduje się drugie lotnisko w Mediolanie, licencja: shutterstock/By Shutterway

Lotnisko Bergamo – jak kursują autobusy

Tuż pod terminalem przylotów w Bergamo znajdują się także przystanki autobusowe. Są one podzielone pomiędzy przewoźników realizujących kursy do Bergamo oraz do Mediolanu. Ciebie będzie interesował przystanek najbliżej wyjścia z terminalu, gdyż to właśnie z tego miejsca odjeżdżają autobusy do centrum miejscowości. Przejazdy obsługuje ATB Bergamo, czyli standardowa, miejska komunikacja. Za jeden bilet będziesz musiał zapłacić 2,60 euro. W sezonie letnim autobusy te kursują z częstotliwością o 15 minut. Z kolei poza sezonem letnim częstotliwość kursowania wydłuża się do 20-25 minut.

Taksówka z lotniska do centrum Bergamo

Przy terminalu przylotów znajduje się także rozległy postój taksówek. To kolejna opcja, z której możesz skorzystać w momencie, kiedy chcesz z lotniska dostać się do centrum miasta. Korzystaj jedynie z taksówek autoryzowanych, z odpowiednim oznaczeniem. Miej także świadomość, że taki przejazd będzie bardziej kosztowny. Średnio, w zależności od miejsca docelowego w Bergamo, za taksówkę będziesz musiał zapłacić 25 lub 30 euro. Pamiętaj jednak, że kierowcy naliczają sobie dodatkową opłatę w momencie, kiedy będą musieli na Ciebie zbyt długo czekać.

Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Bergamo

Na lotnisku Bergamo – Orio al Serio funkcjonuje kilka wypożyczalni samochodów. Możesz skorzystać z ich tuż po przylocie lub rezerwując samochód jeszcze przed przylotem. Ceny takiej usługi są zróżnicowane. Najczęściej zależą od indywidualnego cennika wypożyczalni, a także rodzaju auta, na jakie się zdecydowałeś. Do wynajęcia pojazdu będzie Ci potrzebne jedynie ważne prawo jazdy. Po wypożyczeniu udaj się drogą oznaczoną jako SS42, poruszaj się w kierunku zachodnim. Powinieneś dojechać do centrum Bergamo w około 10-15 minut, jeśli nie natrafisz na korki.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Najpiękniejsze widoki na Elbie – gdzie zrobić instagramowe zdjęcie?

Zwiedzanie Piazza Vecchia i Piazza Duomo w Bergamo

Następny

Dodaj komentarz