Lotnisko w Treviso – jak dojechać do centrum Wenecji?

Tagi , , ,

Lotnisko w Treviso jest drugim portem lotniczym obsługującym Wenecję. Od centrum miast jest ono oddalone o 20 kilometrów. Jest to niewielkie lotnisko, które rocznie obsługuje około 3 milionów pasażerów. Co więc musisz o tym lotnisku wiedzieć i jak możesz dostać się z niego do centrum Wenecji? Zaraz dowiesz się wszystkiego!

Kempingi Włochy
Kempingi Włochy
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Opis i historia lotniska Treviso – terminale

Lotnisko w Treviso znajduje się 3 kilometry w kierunku północno – zachodnim od Treviso i 20 kilometrów od Wenecji. Lotnisko to funkcjonuje również pod nazwą Wenecja – Treviso. W roku 2007 miało miejsce otwarcie nowoczesnego terminala, który został nazwany na cześć Antonia Canovy. Lotnisko Treviso jest niewielkie i dobrze oznakowane. Znajdziesz tam bez problemu bramki oraz miejsca kontroli bezpieczeństwa. Sam port lotniczy składa się z jednego, wspomnianego już terminala. Posiada on jedno piętro. Na parterze znajduje się hala przylotów. Dodatkowo znajdziesz wiele punktów usługowych jak np. bary, wypożyczalnię samochodów, bankomaty, a także strefę VIP. Na pierwszym i ostatnim piętrze lotniskowego terminalu zlokalizowana jest hala odlotów. Znajdują się tu także miejsce nadawania bagażu rejestrowanego oraz kontroli bezpieczeństwa.

Po przejściu bramek będziesz mieć dostęp do licznych sklepików bezcłowych, a także barów i restauracji. Na terenie całego lotniska możesz korzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi oraz telefonów publicznych czy miejsc do ładowania sprzętu elektronicznego. Dodatkowo lotnisko oferuje dwa parkingi. Jeden z nich jest parkingiem długoterminowym. Ponadto dysponuje 350 miejscami parkingowymi. Drugi jest z kolei parkingiem krótkoterminowym. Posiada on 60 miejsc, a postój nie może trwać dłużej niż godzinę.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska w Treviso?

Do Wenecji z lotniska w Treviso możesz dostać się wypożyczonym samochodem, autobusem, pociągiem lub taksówką. W przypadku wypożyczonego samochodu Twoja podróż nie będzie trwać więcej niż 30 – 35 minut. Z lotniska w Treviso kieruj się cały czas drogą A27. Doprowadzi Cię ona prosto do centrum Wenecji.

Taksówka

Możesz także skorzystać z taksówek, których postój znajduje się tuż przed terminalem. Połączenia do Wenecji obsługiwane są przez jedną korporację: Radio Taxi Treviso. Sezonowo pojawiają się także taksówki GoOpti. Pamiętaj jednak, że dojazd taksówką z lotniska w Treviso do centrum Wenecji może być dla Ciebie dość dużym wydatkiem. Standardowe ceny na trasie lotnisko Treviso – Wenecja przedstawiają się następująco:

 • na lotnisko Marco Polo z lotniska w Treviso zapłacisz od 50 do 60 euro;
 • do centrum Wenecji – Placu Rzymskiego – z lotniska w Treviso zapłacisz od 75 od nawet 95 euro;
 • na stację Venezia Maestre z lotniska w Treviso zapłacisz 60 euro.

Autobusem

Pamiętaj, by za każdym razem ustalić cenę z kierowcą. Często doliczają sobie oni również dodatkową opłatę za czas oczekiwania na pasażera, co musisz mieć na uwadze. Z kolei jeśli zdecydujesz się na podróż pociągiem, wówczas odjeżdża on ze stacji Barzi – zlokalizowanej przy lotnisku i dojeżdża do stacji Venezia Mestre. Podróż trwa około 40 minut. Pociągi kursują w następujących godzinach:

 • w poniedziałki pierwszy pociąg do Wenecji odjeżdża o godzinie 8:20 zaś ostatni o godzinie 20:50;
 • we wtorek pierwszy pociąg wyrusza o godzinie 10:30 zaś ostatni o godzinie 21:30;
 • w środę pierwszy kurs zaplanowany jest na godzinę 8:00, zaś ostatni na godzinę 20:40;
 • w czwartek pierwszy pociąg odjeżdża o 8:00 a ostatni o 20:50;
 • w piątki i soboty kursu rozpoczynają się od godziny 8:00, zaś kończą o godzinie 21:10;
 • w niedziele pociągi kursują od 8:00 do godziny 20:30.
Plane flies above Venice, Italy. Aerial panoramic view of city and sea from airplane window. The plane's wing over Venice during taking off or landing. Concept of flight, vacation and summer travel.
Samolot leci nad Wenecja, Włochy. Panoramiczny widok z lotu ptaka na miasto i morze z okna samolotu. Skrzydło samolotu nad Wenecją podczas startu lub lądowania. Koncepcja lotu, wakacji i podróży letnich, licencja: shutterstock/By scaliger

Wenecja – dojazd do lotniska Treviso

Dojazd do lotniska w Treviso z Wenecji również nie jest problemem. Możesz skorzystać z tych samych środków transportu, które zostały powyżej wymienione. Kursują dokładnie te same autobusy, a dodatkowo możesz zdecydować się także na podróż taksówką. Jednocześnie możesz także skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu. W Wenecji znajdziesz wiele wypożyczalni pojazdów. Dodatkową opcją jest możliwość wynajęcia samochodu online, dzięki czemu będzie on czekał na Ciebie w wyznaczonym miejscu.

Autobusy z lotniska w Treviso do centrum Wenecji

Autobusy z lotniska w Treviso do centrum Wenecji kursują codziennie z dość różnorodną częstotliwością. Trasa ta obsługiwana jest przez przewoźnika ATVO. Pomiędzy lotniskiem w Treviso i Wenecją kursuje autobus linii 351. Cała podróż trwa 55 minut. Autobus dojeżdża do stacji Mestre. Rozkład jazdy prezentuje się następująco:

 • w poniedziałki, czwartki, piątki oraz soboty pierwszy autobus z lotniska w Treviso odjeżdża o godzinie 7:30, a ostatni kurs zaplanowany jest na godzinę 23:30.
 • w środy i niedziele pierwszy kurs zaplanowany jest na godzinę 8:00, zaś ostatni na godzinę 23:30.
 • w czwartki pierwszy autobus z lotniska w Treviso odjeżdża o godzinie 8:00, zaś ostatni o godzinie 22:40.

Za pojedynczy bilet będziesz musiał zapłacić 12 euro. Jeśli jednak zdecydujesz się kupić również bilet powrotny, wówczas za oba zapłacisz jedynie 22 euro.

Czytaj także:

Pamiątki z Wenecji – co warto przywieźć?

Kościół Santa Maria del Giglio w Wenecji – zwiedzanie

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Wenecji

Poprzedni

Wenecja rowerem, co warto wiedzieć?

Galleria Borbonica w Neapolu, zwiedzanie, historia, co wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz