Marina di Alberese – rajska plaża w Parku Narodowym Maremma

Tagi , , , , ,

Park Narodowy Maremma znajduje się niedaleko miejscowości Gorsetto, we włoskim regionie Toskania. Park ten charakteryzuje się niesamowitą przyrodą, a także tym, że zlokalizowany jest tuż nad Morzem Tyrreńskim. Turyści doceniają go również za obecność Marina di Alberese, czyli rajskiej plaży, która zachwyca pod każdym względem. Jak więc możesz się tu dostać i co musisz o tej plaży wiedzieć? Sprawdźmy wspólnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się plaża Marina di Alberese?

Plaża Marina di Alberese znajduje się w Parku Narodowym Maremma w Toskanii we Włoszech. Dokładniej – plaża ta znajduje się na samym końcu zalesionego obszaru parku, w momencie, kiedy jego wybrzeże łączy się z Morzem Tyrreńskim. Jest to jedna z plaż Maremmy, która charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym klimatem. To właśnie on przyciąga tutaj tłumy turystów.

Jak dostać się do plaży?

Do plaży Marina di Alberese najbliżej jest z miejscowości Grosetto. Nie możesz jednak liczyć na komunikację miejską. Nie dojeżdża ona w tę okolicę. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wypożyczenie samochodu. Wówczas cała podróż zajmie Ci jedynie 25 minut drogą Str. del Mare. Blisko plaży znajduje się parking dla samochodów osobowych. Ma on jednak ograniczoną ilość miejsc. Wielu turystów decyduje się pozostawić samochód przed terenem Parku Narodowego Maremma, a następnie udać się na spacer prosto na plażę.

Co musisz wiedzieć o plaży Marina di Alberese?

Plaża często nazywana jest perełką ukrytą w Parku Narodowym Maremma. Nic w tym dziwnego – rozpościera się z niej bezkresny widok na spokojne wody Morza Tyrreńskiego, a całości towarzyszy szum drzew. Co więcej, drzewa rosną także na samej plaży, co z pewnością nie jest typowym widokiem.

View of the natural beach Marina di Alberese in Toscana, Italy
Widok na naturalną plażę Marina di Alberese w Toskanii, Włochy,licencja: shutterstock/By Oscity

Na plaży zawsze możesz spotkać wielu turystów. Mimo tego, że jest ona skrzętnie ukryta w rozległym parku narodowym, to jednak przyciąga swoim pięknem i magicznymi krajobrazami. Na uwagę zasługuje fakt, że klimat w tej okolicy jest wyjątkowo łagodny. Nawet w najbardziej słoneczny dzień na plaży nie jest duszno, a drzewa rzucają naturalny cień. Oczywiście, spotkasz tu wiele rodzin z małymi dziećmi. Plaża Marina di Alberese cechuje się wykątkowo spokojnym i łagodnym zejściem do wody. Jest tu cicho i bezpiecznie, dzięki czemu plaża ta stwarza idealne warunki do wypoczynku. Fale są tu rzadkością, aczkolwiek woda w sezonie letnim nagrzewa się wyjątkowo szybko, dzięki temu stwarza idealne warunki do morskich kąpieli.

Czy na plaży Marina di Alberese są dostępne udogodnienia dla turystów?

Jeśli chodzi o infrastrukturę na plaży, to niestety, ale nie jest ona dobrze rozwinięta. Na plaży nie znajdziesz sklepików, toalet lub prysznica. Jest to całkowicie naturalny fragment parku narodowego, w który nie ingerował człowiek. Nie ma też wypożyczalni leżaków lub parasoli. Musisz je zabrać ze sobą, jeśli chcesz. Dobrze też mieć zimne napoje oraz przekąski. Pamiętaj, że plaża ta znajduje się dość daleko od miasta, więc nie będziesz miał na niej dostępu do podstawowych usług.

Czy w pobliżu plaży Marina di Alberese znajdują się hotele i restauracje?

Niestety, ale w pobliżu plaży nie znajdziesz obiektów noclegowych, ani także obiektów gastronomicznych. Najbliższych hoteli możesz szukać w miejscowościach takich jak np. Spergolaia, Le Colonne czy Alberese. Są one usytuowane w bezpośredniej bliskości Parku Narodowego Maremmy.

Italy Tuscany natural park of the Maremma, called the Uccellina Alberese park,marshy area with vegetation and pine forest, with the Maremma cow in the background that crosses a ditch
Włochy Toskański park naturalny Maremma, zwany parkiem Uccellina Alberese, licencja: shutterstock/By ROBERT67

Musisz więc udać się poza teren parku narodowego do najbliższej miejscowości. Najbliższy sklepik z napojami i przekąskami znajduje się tuż przed samym wejście do parku. Możesz w nim zrobić niezbędne zakupy, aczkolwiek pamiętaj, że obowiązują w nim znacznie wyższe ceny. Jeśli więc masz możliwość, zabierz na plażę wszystko to, co będzie Ci niezbędne do wypoczynku.

Czytaj także:

Wyspy w Toskanii, które koniecznie musisz odwiedzić

Park Narodowy Toskania Archipelago, zwiedzanie, co wiedzieć

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Toskanii

Poprzedni

Lipari – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Milazzo – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz