Muzeum Figur Woskowych w Rzymie – zwiedzanie, bilety

Tagi , , , , ,

Wizyta w rzymskim Muzeum Figur Woskowych, czyli Museo delle Cere w Rzymie to z pewnością wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Wynika to z faktu, że to rzymskie muzeum nie jest zwykłym muzeum figur woskowych. Wielu turystów trafia do tego mało znanego muzeum zupełnie przez przypadek, w drodze do lub z sąsiedniego Piazza Venezia, w samym sercu Rzymu. Warto jednak poświęcić dwa kwadranse, aby zobaczyć swoich idoli z wosku z bliska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzeum Figur Woskowych w Rzymie – historia i ciekawostki

Museo delle Cere w Rzymie jest jedynym tego rodzaju muzeum we Włoszech. Muzeum Figur Woskowych w Rzymie założył w 1958 roku Fernando Canini-przedsiębiorca cyrkowy, który podczas swoich występów w Europie odwiedził wszystkie tego typu miejsca. Canini zafascynował się figurami woskowymi i zdecydował, że „Wieczne Miasto” zasługuje na własne muzeum przedstawiające kultowe postaci. Ponad pół wieku później muzeum zarządza wnuk, który nazywa się tak samo, jak dziadek – Fernando Canini. Obecnie rzymskie Muzeum Figur Woskowych posiada trzecią co do wielkości kolekcję w Europie. Choć może nie jest tak imponujące jak światowej sławy londyńskie Madame Tussaud’s czy paryskie Musée Grévin, jednak to jest to świetne miejsce na spędzenie popołudnia w Rzymie.

Jeśli byłeś w Rzymie kilka razy i chcesz doświadczyć czegoś innego, niż podziwianie klasycznych zabytków to jest to świetne miejsce. Większość wycieczek koncentruje się głównie na najpopularniejszych zabytkach Rzymu, więc zobaczenie kilku historycznych oraz popkulturowych postaci jako figur woskowych jest ciekawą formą zwiedzania tego miasta.

Gdzie znajduje się Muzeum Figur Woskowych?

Muzeum Figur Woskowych – Museo delle Cere znajduje się na Piazza Dei Santi Apostoli 68/A, przy Via Quattro Novembre w Rzymie. Do obiektu można dotrzeć pieszo, autobusem lub metrem. Panteon oddalony jest o niecałe 10 minut spacerem od Museo delle Cere w Rzymie.

Jak tutaj dotrzeć?

Metro

W pobliżu Muzeum nie ma stacji metra, jednak jeśli nie masz nic przeciwko spacerowi to wysiądź przy Roma Termini (linia A i linia B) lub przy Koloseum i dalej idź pieszo.

Autobus

Najwygodniejszą opcją dojazdu do muzeum jest jednak autobus. W pobliżu znajdują się przystanki, na których zatrzymują się autobusy linii: 40, 64, 75, 85, 87, 175 oraz 810.

Co warto zobaczyć w Museo delle Cere Rome?

W muzeum znajduje się obecnie ponad 250 figur woskowych, przedstawiających sławne osoby z przeszłości, żyjących celebrytów, a nawet postaci fikcyjne. Z pewnością jest to ciekawa atrakcja dla dzieci, ponieważ mogą zobaczyć naturalnej wielkości postacie, które widzą w filmach, a nawet słyszą o nich na lekcjach historii.

Muzeum podzielone jest na kilka kategorii, aby umożliwić zwiedzanie. Znajdziesz w nim m.in. figury legendarnych piosenkarzy, takich jak: Elvis Presley, Bob Marley, Michael Jackson, Luciano Pavarotti oraz Andrea Boccelli. Wśród wynalazców można zobaczyć figury Leonarda Da Vinci oraz Alberta Einsteina.
Oprócz tego w muzeum można zobaczyć figurkę Papieża Franciszka (stworzoną w 2017 roku, w rekordowym czasie dwóch miesięcy), Papieża Benedykta XVI oraz Papieża Jana Pawła II. Dzieci ucieszą się na spotkanie z Królewną Śnieżką, Siedmioma Krasnoludkami oraz Śpiącą Królewną. Jeśli jesteś miłośnikiem kina, to z pewnością zainteresują Cię postaci takie jak na przykład: Audrey Hepburn, Charlie Chaplin, Marilyn Monroe, Gregory Peck, Brad Pitt czy George Clooney. Fani kina akcji będą również zadowoleni z figur Sylvestra Stallone i Arnolda Schwarzeneggera, a nawet Jacka Nicholsona.


Muzeum Figur Woskowych w Rzymie- koszty bilety, godziny otwarcia

Muzeum Figur Woskowych w Rzymie można zwiedzać codziennie w godzinach: 09:00- 21:00. Wstęp do tego muzeum kosztuje 9,5 euro za osobę dorosłą oraz 8 euro za bilet ze zniżką.

Podsumowanie

Museo delle Cere to wspaniała atrakcja dla każdego. Nie ma znaczenia, czy idziesz sam, z partnerem czy z rodziną: będziesz się tu na pewno świetnie bawić! Można tu spędzić co najmniej pół dnia.

Czytaj także:

Pamiątki z Rzymu – co najlepiej kupić i przywieźć?

Łuk Konstantyna Wielkiego – zwiedzanie i historia

Autor: Magda Łydka

Najlepsze hotele w Rzymie

Poprzedni

Zabytkowe pałace Florencji, które zobaczyć?

Castel Nuovo w Neapolu – o potędze i pięknie średniowiecznego zamku

Następny

Dodaj komentarz