Muzeum Nauki i Technologii w Mediolanie – zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Muzeum Nauki i Technologii w Mediolanie jest jednym z najciekawszych miejsc, które powinieneś zobaczyć podczas pobytu w mieście. Mediolan co prawda uważany jest za stolicę mody, jednak nie możesz zapomnieć także o licznych zabytkach, które się tam znajdują. Jeśli więc spędzasz swój wypoczynek w tej włoskiej metropolii i zamierzasz zwiedzić to fenomenalne muzeum, to co powinieneś o nim wiedzieć?

Kempingi Włochy
Kempingi Włochy
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzeum Nauki i Technologii w Mediolanie – historia, ciekawostki

Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci znajduje się w XVI wiecznym klasztorze. Znajdziesz w nim kolekcję ponad 16 tysięcy przedmiotów, które w dużej mierze opierają sie na szkicach wykonanych przez słynnego twórcę. Jak łatwo możesz się domyślić, muzeum to w całości poświęcone jest człowiekowi renesansu i geniuszowi inżynierii – czyli Leonardo da Vinci. Co ciekawe, muzeum to po praz pierwszy zostało otwarte dnia 16 lutego 1953 roku. Czyli w dni urodzin artysty. Dodatkowo, dawny klasztor męski, w którym obecnie mieści się słynne muzeum jest jednym z najstarszych budynków w Mediolanie, który praktycznie w całości zachował swoją architekturę renesansową.

Statue honouring Leonard DaVinci in Milan Italy
Pomnik ku czci Leonarda Da Vinci w Mediolanie we Włoszech , licencja: shutterstock/By Todamo

Muzeum Nauki i Technologii w Mediolanie – gdzie się znajduje, jak dojechać?

Muzeum Nauki i Technologii w Mediolanie to budynek, którego absolutnie nie możesz pominąć podczas zwiedzania miasta. Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz się tam dostać? Otóż nie będzie to dla Ciebie problemem. Samo muzeum znajduje się przy ulicy Via San Vittore. Budynek znajduje się w historycznej części Starego Miasta, więc bez problemu możesz dostać się tam na piechotę. Jeśli jednak spacer do muzeum nie do końca Cię przekonuje, wówczas możesz zdecydować się na skorzystanie z transportu publicznego. Najbliższym przystankiem jest stacja metra – Coni Zunga lub przystanek autobusowy L.go D’ Ancona. Możesz także skorzystać z miejskich taksówek, jednak taka podróż może Cię znacznie więcej kosztować.

Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci – zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci powinieneś dobrze zaplanować, by nie pominąć najważniejszych eksponatów. Wystawy zostały podzielone na siedem obszarów badań. Znajdziesz w nich różnorodne wystawy oraz szereg zbiorów edukacyjnych. W muzeum możesz odkryć prawdziwe skarby inżynierii w tym np. maszyny parowe, a nawet pierwsze prototypy maszyn latających. Jedną z najciekawszych wystaw jest cała kolekcja wojennych okrętów. Dużą popularnością cieszy się również wystawa pt. Kruchość i Uroda, która składa się z fenomenalnych zdjęć satelitarnych. Pamiętaj, że niektóre wystawy w muzeum są interaktywne. Co za tym idzie, mogą one być dla Ciebie dodatkową atrakcję. Muzeum to jest na tyle wciągające, że z powodzeniem możesz spędzić tam swój cały dzień, podziwiając różnorodne modele, zdjęcia oraz wystawy. Możesz także skorzystać z pomocy przewodnika, dzięki czemu Twoje zwiedzanie będzie wzbogacone o opowieści historyczne.

Katedra w Mediolanie, Duomo di Milano, Włochy, jeden z największych kościołów na świecie o wschodzie słońca
Katedra w Mediolanie, Duomo di Milano, Włochy, jeden z największych kościołów na świecie o wschodzie słońca, licencja: shutterstock/By Boris Stroujko

Muzeum Nauki i Technologii – godziny otwarcia, bilety 

Jeśli zamierzasz odwiedzić Muzeum Nauki i Technologii to musisz wiedzieć, że będziesz potrzebował biletów. Dodatkowo pamiętaj, że muzeum to jest otwarte w konkretnych godzinach. Musisz więc pamiętać, że do Muzeum Nauki i Technologii im. Leonardo da Vinci nie możesz udać się w poniedziałek, gdyż jest ono nieczynne. W sobotę i niedziele muzeum jest czynne od godziny 9:30 do 18:30, zaś w pozostałych dniach możesz je odwiedzić w godzinach 9:30 do godziny 17:30.

Jeśli zaś chodzi o bilety, to możesz zakupić je wygodnie za pośrednictwem strony internetowej jak np.tiqets.com. Kosztują one około 50 – 60 złotych. Zakup biletu online jest dla Ciebie jednym z wygodniejszych rozwiązań. Dzięki temu unikniesz stania w kolejkach, a co najważniejsze, możesz zapewnić sobie także szybkie wejście od zamku. Opcje biletów są maksymalnie zróżnicowane, więc możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Dzięki temu, zwiedzanie muzeum będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

Czytaj także:

Cmentarz Monumentalny (Cimitero Monumentale) w Mediolanie – co musisz o nim wiedzieć?

Galeria Wiktora Emanuela II w Mediolanie – spacer i zwiedzanie

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Mediolanie

Poprzedni

Bazylika Świętego Ambrożego w Mediolanie – zwiedzanie

Murano – urokliwa wyspa Laguny Weneckiej

Następny

Dodaj komentarz