Najlepsze kempingi i parkingi w Genui – poradnik

Tagi , , ,

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kempingi w Genui – o czym warto pamiętać?

  • Kempingi w Genui zlokalizowane są niedaleko morza, w większości przypadków dystans ten z łatwością możemy pokonać pieszo, ponieważ nie przekracza on 1,5 km. Dodatkowo wjazd na autostradę znajduje się w odległości nie większej niż 3 km od obszaru proponowanych kempingów.
  • Każdy wymieniony kemping posiada recepcję, w której bez problemu porozumiemy się w języku angielskim. Pozostałe obsługiwane języki to niemiecki, hiszpański, francuski lub włoski (w zależności od kempingu).
  • Część kempingów wymaga okazania paszportu jako dowodu tożsamości podczas rejestracji w recepcji.
  • Niektóre atrakcje i udogodnienia są dodatkowo płatne. Będą to na przykład salony gier, stoły bilardowe oraz usługi do wynajęcia na miejscu, takie jak prywatny sejf czy lodówka.
  • Na kempingach dozwolone jest grillowanie we własnym zakresie. Dopuszczalne typy grilla to te napędzane na węgiel, prąd i gaz. Nie każdy kemping akceptuje wszystkie trzy formy, co warto mieć na uwadze.
  • Kempingi w Genui akceptują psy, jednak wyznaczona jest maksymalna ilość czworonogów, jaką możemy ze sobą zabrać. W niektórych miejscach ta liczba różni się w sezonie i poza sezonem.
  • Na terenach kempingów funkcjonują sklepy, restauracje, a nawet bary i pizzerie. Świeży chleb dostępny jest w zazwyczaj w sezonie.

Kempingi w Genui – TOP6 miejsc kempingowych

Kemping Smeraldo (Moneglia, Genua)

Lokalizacja: Località Preata; 16030, Moneglia

Współrzędne geograficzne: 44°14’18″N 9°28’39″E

Wielopoziomowy kemping położony w odległości około 0,5 km od morza. Recepcja posiada udogodnienie w postaci możliwości wykonywania płatności kartą (akceptowana karta kredytowa to Visacard). Korzystanie z internetu możliwe jest na około 80% terenu obiektu. Dozwolona ilość psów na smyczy poza sezonem to maksymalnie dwa osobniki. W sezonie kemping nie akceptuje psów. Dopuszczalne są także przyczepy, namioty oraz samochody kempingowe. Kemping Smeraldo gwarantuje swoim gościom dostęp do pizzerii, snack baru oraz restauracji z bogatym menu. We własnym zakresie można też urządzić grilla. Na terenie obiektu możemy wynająć kajaki, skutery, prywatny sejf oraz lodówkę. Smeraldo oferuje swoim gościom spokojną, strzeżoną okolicę oraz oświetlone ścieżki i drogi. Miejsce to jest również przyjazne dla osób niepełnosprawnych (łazienki, rampy podjazdowe do sklepów czy restauracji).

Kemping Fossa Lupara (Sestri Levante, Genua)

Lokalizacja: Via Villa Costa 31; 16039, Sestri Levante

Współrzędne geograficzne: 44°16’25″N 9°25’21″E

Kemping o powierzchni 1,5 ha, którego goście szczególnie cenią sobie miłą obsługę, dostępną na miejscu gastronomię oraz najbliższą okolicę. Zarówno w sezonie, jak i poza nim, możemy tutaj zabrać ze sobą jednego czworonożnego towarzysza podróży. Dozwolone są przyczepy, namioty, samochody kempingowe oraz dwuosiowe przyczepy kempingowe. Znajdziemy tutaj stanowiska z cieniem i bez cienia. Na terenie kempingu funkcjonują pizzerie, restauracje, bary i sklepy. W sezonie możemy liczyć na dostęp do świeżego chleba. Amatorzy wycieczek rowerowych ucieszą się z możliwości wynajęcia sprzętu na miejscu. Przewidziano również dodatkowe atrakcje dla dzieci w postaci dużego placu zabaw oraz salonu gier. Zatrzymując się w Fossa Lupara będziemy mieli także możliwość zagrania w tenis ziemny lub stołowy. Dojazd jest wygodny, ponieważ kemping znajduje się w odległości 0,5 km od autostrady. Do morza będziemy mieli nieco dalej, bo jakieś 1,5 km.

Kemping Trigoso (Sestri Levante, Genua)

Lokalizacja: Via Aurelia 251/A; 16039, Sestri Levante

Współrzędne geograficzne: 44°15’58″N 9°26’0″E

Regulamin kempingu zezwala na przyczepy, przyczepy kempingowe dwuosiowe, samochody kempingowe, namioty, dodatkowe małe namioty, oraz udostępnia stanowiska bez możliwości parkowania samochodu. Przez cały rok możemy przyjechać z dwoma pieskami, które można ze sobą zabrać. Kemping Trigoso wyróżnia się zdecydowanie pod kątem atrakcyjności dla rodzin z dziećmi oraz dla osób niepełnosprawnych. Na terenie obiektu znajdują  się dwa place zabaw, świetlica i salon gier. Organizowane są także wieczorki taneczne. Osobom niepełnosprawnym dedykowane są specjalne stanowiska oraz miejsca do parkowania. Recepcja, sklepy, restauracje oraz łazienki również posiadają udogodnienia dla tego rodzaju gości. Do dyspozycji dorosłych pozostaje salon gier, stół bilardowy oraz wielofunkcyjne boisko sportowe. Niedaleko obiektu znajdują się również oznakowane szlaki turystyczne. Kemping zlokalizowany jest w odległości niecałego kilometra od morza oraz około 3 km od wjazdu na autostradę.

Kemping Rapallo (Rapallo, Genua)

Lokalizacja: Via San Lazzaro 4d; 16035, Rapallo

Współrzędne geograficzne: 44°21’24″N 9°11’57″E

Kemping Rapallo ceniony jest przez gości szczególnie za ogromny, odkryty basen znajdujący się na terenie obiektu. Jego powierzchnia wynosi 185m2, a dostępny jest w okresie od maja do końca września. Regulamin kempingu zezwala na samochody kempingowe, przyczepy, namioty oraz dodatkowe (małe) namioty. Dla tych pierwszych przewidziano stanowiska ze specjalnymi udogodnieniami. W niewielkiej odległości od obiektu znajduje się pole golfowe. Decydując się na zatrzymanie w kempingu Rapallo, będziemy mieli możliwość dodatkowego wynajęcia lodówki oraz skorzystanie z baru, śniadań i świeżego chleba dostępnych na miejscu. Morze znajduje się nieco dalej, bo w odległości około 2 km.

Kemping Miralflores (Rapallo, Genua)

Lokalizacja: Via Savagna 10; 16035, Rapallo

Współrzędne geograficzne: 44°21’27″N 9°12’34″E

Kemping zlokalizowany jest niedaleko wjazdu na autostradę (około 0,5 km) oraz morza (1,5 km). Najbliższy sklep poza terenem obiektu znajduje się niecałe 0,5 km dalej. Regulamin kempingu zezwala na przyczepy, przyczepy kempingowe dwuosiowe, samochody kempingowe, namioty oraz dodatkowy mały namiot. Psy są mile widziane zarówno w sezonie, jak i poza nim. Teren na kempingu jest trawiasty, o twardym gruncie. Wydzielono stanowiska i miejsca z cieniem i bez cienia. Na miejscu działa również sklep, restauracja, pizzeria oraz bar. Goście mogą skorzystać z ogólnodostępnego miejsca do grillowania i zamrażarki. Dla dzieci przeznaczone są dwa place zabaw i świetlica. Dodatkową atrakcją jest odkryty basen działający w sezonie, tzn. od końca maja do końca września. Jego powierzchnia wynosi 60m2.

Kemping La Pineta (Sestri Levante, Genua)

Lokalizacja: Via Alessandria 23; 16039, Sestri Levante

Współrzędne geograficzne: 44°15’28″N 9°25’57″E

Kemping położony nad morzem (około 0,5 km), niedaleko plaży żwirkowej. W tej okolicy spokojnie jest tylko w nocy. Regulamin zezwala na przyczepy, samochody kempingowe oraz namioty. Maksymalna ilość psów, jakie możemy ze sobą zabrać, to dwa osobniki – warunek ten obowiązuje przez cały rok. Do dyspozycji gości pozostaje restauracja, pizzeria, bar i zamrażarka. W ramach rozrywki można zagrać w tenisa stołowego. Dla dzieci nie przewidziano dodatkowych atrakcji. Kemping La Pineta posiada 6 domków letniskowych przeznaczonych do wynajęcia. Dodatkowo znajdziemy tu specjalną strefę WiFi.

Wybierasz się w okolice Genui? Przeczytaj nasz poradnik.

Poprzedni

Menaggio – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele

Co zwiedzić w regionie Salento – 10 propozycji na udane wakacje

Następny

Dodaj komentarz