Najlepsze kempingi i domki wakacyjne w Tropea

Tagi , , , , , , ,

Kalabria to region Włoch, który skrywa niejedną fascynującą perłę, czekającą tylko na odkrycie przez ambitnych turystów. Ambitnych, bo zwiedzanie Kalabrii to wykroczenie poza sferę podróżniczego komfortu i zboczenie z najbardziej utartych, najpopularniejszych szlaków. Kto jednak raz tego zakosztuje, ten z pewnością nie pożałuje swojej decyzji!

Swoistą nagrodą czekającą na odkrycie przez ambitnego podróżnika (jedną z wielu!) jest chociażby urokliwa miejscowość Tropea, zlokalizowana w pięknych okolicznościach przyrody i kusząca bliskością lazurowego, cudownego morza. To miejsce, które – będąc na południu Włoch – po prostu trzeba zobaczyć!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Tropea – jak dojechać?

Najprościej jest dostać się do Tropei drogą powietrzną – kilkadziesiąt kilometrów od tej miejscowości znajduje się bowiem lotnisko Lamezia Terme. Dolecimy tu przy pomocy rejsów tanich przewoźników z Warszawy i Krakowa. Z kolei na lotnisku możemy wynająć samochód i nim udać się na zwiedzanie Kalabrii, oraz odwiedziny w Tropei. Inną ciekawą opcją jest przesiadka w pociąg na lokalnej stacji w Lamezia Terme. Przy jego pomocy w około godzinę przedostaniemy się bezpośrednio do Tropei. Taka podróż będzie nas kosztowała ok. 5 euro od osoby (cena biletu kolejowego).

Wynajęcie samochodu wydaje się jednak bardziej rozsądną opcją, bo wiele mniejszych miejscowości w Kalabrii jest dość słabo skomunikowana; przemieszczanie się między nimi może być dość kłopotliwe, a własny samochód bardzo usprawni nasze zwiedzanie Kalabrii. Nie stracimy też czasu stojąc na przystankach. 

O zwiedzaniu Kalabrii więcej przeczytacie tutaj

Jakie atrakcje są w miejscowości Tropea w Kalabrii

Tropea zachwyci Was już od pierwszego wejrzenia. To bowiem miasto (i to nie takie małe, ok. 7000 mieszkańców) wzniesione na majestatycznie wychodzących z morskiej wody klifach. U stóp klifu mieści się piękna i popularna wśród turystów plaża. Z kolei wysunięty w głąb morza, górując nad plażą, mieści się kolejny klif, który widać z perspektywy miasta. Wznosi się nad nim tak zwany Kościół na Wyspie (Santa Maria Dell’Isola). Na klifie poza nim można zobaczyć również piękny śródziemnomorski ogród. To symbol Tropei i jeden z najbardziej charakterystycznych punktów całej Kalabrii. Będąc w tej części Włoch, po prostu trzeba odwiedzić to miejsce i zachwycić się jego widokami.

Noclegi w Tropei – gdzie spać w Tropei?

Najlepsze hotele położone w Tropei zostały już opisane w osobnym przewodniku – przy okazji omówienia najlepszych plaż w Kalabrii. Jednak poza nimi w Tropei i okolicach miasta znajduje się wiele ciekawych kempingów, które pozwolą w pełni zakosztować pobytu na łonie natury i poczuć jedyny w swoim rodzaju smak włoskich, kalabryjskich wakacji. Poniżej polecone zostały najciekawsze spośród nich.  

Tropea – Camping Marina Del Convento

Adres: Lungomare Sorrentino, 89861 Tropea VV

Miejsce to uważane jest za najlepszy kemping w całej Tropei. Położone bardzo blisko morza – ledwie kilkanaście metrów od wybrzeża i plaży, w dodatku tuż obok schodów prowadzących do ścisłego centrum pięknej Tropei, u podnóża słynnego klifu. Mamy stąd więc tak samo blisko zarówno do zwiedzania miasta, jak i do rozkosznego relaksu na plaży. Wprost wymarzona lokalizacja.

Ośrodek posiada ofertę skierowaną zarówno dla turystów podróżujących kamperem, jak i tych chcących wynająć domek wakacyjny na miejscu. Na terenie kempingu do dyspozycji gości jest też bar, restauracja i oczywiście zaplecze sanitarne z prysznicami.

Ceny są mocno zróżnicowane i zależą od sezonu – na kempingu obowiązuje bowiem podział na dwa sezony: 1 w lipcu i od końca sierpnia do końca października, a także 2 w sierpniu. W sezonie 2 ceny są dużo wyższe (np. za kamper zapłacimy dodatkowo 14 euro). Ogólna cena za dzień na polu kempingowym dla osoby to ok. 45 zł.

Również ceny najmu domków wakacyjnych są mocno zróżnicowane: w zależności od określonego fragmentu lata i typu domków, jakim będziemy zainteresowani, możemy zapłacić od 1300 zł do nawet ponad 4000 za tygodniowy pobyt w tym ośrodku.  

Camping Marina dell’Isola

Adres: Via Marina dell’Isola SNC, 89861 Tropea VV

Ten kemping w Tropei oferuje warunki bardzo zbliżone do omawianego poprzednio. Równie blisko jest stąd zarówno do centrum miasta, jak i na plażę. Jednak wielu turystów nieco narzeka na niską jakość zaplecza sanitarnego i mniejszą przestrzeń kempingową. Za to na terenie tego kempingu znajduje się chwalona przez turystów restauracja, która pozwala zasmakować oryginalnych włoskich potraw w świetnym wydaniu. Tak więc miejsce to charakteryzuje się pewnymi mankamentami, ale dla mniej wybrednych turystów, których cieszy sam fakt pobytu w przepięknej Tropei, nie powinny być one specjalną przeszkodą w cieszeniu się urlopem.

Ceny: miejsce to przyciąga cenami niższymi niż na poprzednim omawianym kempingu, co odzwierciedla nieco niższą jakość tego obiektu. Za dobę na osobę zapłacimy tu około 30 złotych (z kamperem 40 zł). Wyjątkiem jest sierpień (konkretnie okres od 1 do 24 sierpnia), kiedy również tu jest oficjalny szczyt sezonu i ceny są średnio o kilka jednostek wyższe.

Najlepsze kempingi w okolicy Tropei – Borgo Sul Porto

Adres: Via Cervo S. Antonio, 89861 Parghelia VV

Ciekawe miejsce położone nieco na wschód od Tropei – w pobliskiej miejscowości Parghelia. Obiekt oferuje ze swej strony m.in. darmowy transfer w obie strony na pobliską plażę, a także tani (2 euro) do samej Tropei. Znajdziemy tu sprawnie działający, zadbany sanitariat, a także zaplecze gastronomiczne w postaci baru i restauracji. Chwalony jest również miejscowy, przyjazny personel, gotowy pospieszyć z pomocą, jeśli zajdzie taka potrzeba lub gdy jakieś warunki korzystania z kempingu będą dla nas niejasne.    

Cena pobytu na tym kempingu wynosi około 80 zł za dobę – w przypadku wykupienia pełnego pakietu usług i dostępów na polu.

Najlepsze kempingi w okolicy Tropei – Villaggio Costa Verde Camping

Adres: San Nicolo’ di Ricadi Localita’ Tonicello Capo Vaticano, 89866 Ricadi VV

Ośrodek ten jest dość mocno oddalony od Tropei (za to w pobliżu innego pięknego miejsca tej części Kalabrii – Capo Vaticano). Położony jest na południowy zachód od Tropei. Goście chwalą jednak położenie tego pola kempingowego w ciszy, wśród zieleni i rozkosznej, włoskiej przyrody. Do tego bardzo blisko brzegu morza.

Okolice ośrodka imponują również pięknymi widokami i panoramami, które dosłownie zapierają dech w piersiach. Z samego pola roztacza się cudowny krajobraz morza – w tym pobliskiej, słynnej wyspy wulkanicznej Stromboli. Jak podkreśla wiele osób, którym dane było gościć na tym kempingu, zachód słońca podziwiany w takim otoczeniu już na zawsze pozostaje pięknym wspomnieniem z wakacji. Niektórzy goście dostrzegają natomiast dość niski komfort sanitariatu wynikający z jego wieloletniej eksploatacji. Podkreślić należy za to, że do dyspozycji odwiedzających są darmowe, gorące prysznice, a także usługi animatorów, którzy potrafią rozruszać każde towarzystwo i dodać pierwiastek zabawy do naszego pobytu na kempingu.

Poza miejscami na tym polu kempingowym w okolicach Tropei, na gości czekają także w pełni wyposażone domki wakacyjne do wynajęcia. To również jest znakomity pomysł na spędzenie swojego wolnego, wakacyjnego czasu w Tropei. Możemy się dzięki temu poczuć w czasie urlopu jak właściciele własnego, prywatnego domku, który – położony na włoskiej prowincji – znajduje się tak blisko morskiego brzegu i innych interesujących atrakcji. Czyż to nie brzmi jak scenariusz marzenia wielu z nas?   

Cena bazowa za kemping (w zależności od konkretnego okresu sezonu letniego) 30-50 złotych/dzień + inne koszty (m.in. parkowanie samochodem na polu)

Cena za domek wakacyjny dla dwóch osób (w zależności od momentu w sezonie): od 2000 do 6000 złotych za tydzień.

Poprzedni

Najlepsze kempingi w Wenecji Euganejskiej

Baseny termalne nad Jeziorem Garda w Sirmione

Następny

Dodaj komentarz