Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Como

, , Tagi , , ,

Jezioro Como to bezapelacyjnie jedno z najpiękniejszych miejsc w całych północnych Włoszech. Jego piękno od lat doceniają nie tylko Włosi, ale i turyści z każdego zakątka świata – w tym również Polacy. Goście z zagranicy przybywają, by podziwiać to wyjątkowe w swym uroku miejsce, położone pomiędzy imponującymi, malowniczymi górami, tuż przy granicy włosko-szwajcarskiej. 

Dodatkowym atutem jeziora Como są piękne wille i rezydencje zdobiące bogate w roślinność wybrzeże akwenu. Wiele z nich stanowi świadectwo historii tego regionu, część z kolei należy do słynnych ludzi i wielkich gwiazd. Nie jest tajemnicą, że swoje rezydencje nad jeziorem Como mają między innymi takie osobistości świata kina jak: George Clooney czy Brad Pitt. Nie bez powodu te osoby, dysponujące w końcu nieograniczonym budżetem, wybrały akurat wybrzeże Como jako miejsce swojego letniego wypoczynku. Po prostu jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie!   

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie można się kąpać w jeziorze Como?

Po tafli jeziora Como kursują liczne łodzie, promy i innego typu statki, które pozwalają na sprawne przemieszczanie się turystów i zwiedzanie tego bajecznego miejsca również z perspektywy wody. Wielu turystów zadaje sobie jednak pytanie, czy w jeziorze Como można się kąpać? Odpowiedź brzmi: tak, aczkolwiek należy w tym celu udać się na jedno ze specjalnie wyznaczonych kąpielisk. Poniżej w tekście wskazane zostały najlepsze miejsca tego typu. 

Co ważne, pamiętać należy, że jezioro Como należy do najgłębszych akwenów tego typu w Europie. Ponadto jest to najgłębsze jezioro całych Alp! Jego średnia głębokość to 154 metry, natomiast w najgłębszym miejscu odnotowane zostało aż 425 metrów! To powinno dać do myślenia wszystkim amatorom kąpieli, którzy zechcą spędzić czas w wodzie. Należy mieć się na baczności, korzystać wyłącznie z wyznaczonych kąpielisk i nie zapuszczać się zbyt daleko w obszar jeziora. Choć sztywne trzymanie się reguł w tak malowniczym miejscu jak Como może przyjść z trudem, to zdecydowanie należy ich przestrzegać. 

Najlepsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Como – Abbadia Lariana Beach

Plaża znajdująca się we wschodniej odnodze jeziora (należy mieć na uwadze, że jezioro Como posiada kształt odwróconej litery Y), nieopodal popularnej i ważnej regionalnie miejscowości Lecco. Chociaż jest to plaża o trawiastym podłożu, to zdecydowanie warto jest spędzić tutaj czas. Choćby ze względu na krystalicznie czystą, lazurową taflę wody. Co ważne, plaża jest bezpłatna.  

W bezpośredniej okolicy plaży funkcjonują wszelkie usługi niezbędne przy tego typu miejscu – a więc przede wszystkim zaplecze gastronomiczne. Do tego na potrzeby naszego plażowania możemy wypożyczyć leżaki, które umilą nam wypoczynek i relaks. 

Wydaje się, że Abbadia Lariana Beach to miejsce wprost idealne do kąpieli w jeziorze Como i wypoczynku połączonego z podziwianiem cudownej panoramy tego cudu natury. 

Gdzie można się kąpać nad jeziorem Como – Spiaggia Pubblica di Bellagio

Kolejna interesująca plaża znajduje się w miejscowości Bellagio, znajdującej się na styku dwóch odnóg jeziora – wschodniej i zachodniej. Jak sama nazwa wskazuje, to publiczna plaża w Bellagio, z której mogą korzystać wszyscy miłośnicy tej formy wypoczynku. Plaża ma kamieniste podłoże, toteż udając się na nią, należy przygotować specjalne klapki, które uchronią nasze stopy przed ewentualnym zranieniem.

Woda jest w tym miejscu krystaliczna, a sama plaża w opinii większości gości należy do czystych i zadbanych. To zdecydowanie miejsce godne polecenia. Co prawda w otoczeniu plaży nie ma specjalnie rozbudowanej infrastruktury gastronomicznej, ale za to znajduje się tu mały bar serwujący drobne przekąski typu kanapki. 

Uwaga, w sezonie plaża bywa bardzo zatłoczona. Warto wybrać się tu więc wcześniej (lub poza sezonem), by zająć najlepsze miejsce i móc w pełni rozkoszować się kąpielami oraz plażowaniem nad jeziorem Como. 

Najlepsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Como – Domaso

Swoje kąpielisko posiada również miejscowość Domaso położona w północnej części jeziora. Choć największą popularnością cieszą się tutaj sporty żaglowe, to swoje miejsce znajdą tu również miłośnicy kąpieli wodnych. Niestety, również tutaj bywa bardzo tłoczno, gdyż jest to jedno z najlepszych miejsc do pływania w całej północnej części Como. Ta sława rozchodzi się zaś wśród ludzi i powoduje napływ turystów. Dlatego należy odpowiednio wcześniej przybyć na miejsce, aby móc w pełni cieszyć się urokami kąpieli w jeziorze Como. 

Gdzie się wykąpać nad jeziorem Como – Spiaggia di Onno 

Powróćmy na południe – a konkretnie do miejscowości Oliveto Lario położonej nad wschodnią odnogą jeziora Como, gdzie znajduje się kolejne bardzo atrakcyjne i godne polecenie kąpielisko w tej okolicy. Tutejsza plaża należy do całkiem szerokich i bardzo dobrze wyposażonych pod kątem udogodnień turystycznych. Do tego tutejsza woda jest naprawdę krystalicznie czysta i przejrzysta – całą sobą zachęca wręcz do odbycia w niej kąpieli. To z pewnością jedno z najatrakcyjniejszych kąpielisk na całym wybrzeżu jeziora Como.  

Niestety, również i tutejsza plaża ma charakter żwirowaty, a co za tym idzie należy zadbać o bezpieczeństwo swoich stóp, udając się na nią. Poza tym należy szczególną uwagę zwrócić na miejsce, w którym pozostawiamy nasz samochód. To kolejny powód, aby i na tę plażę udać się z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, które pozwoli nam zająć nie tylko dogodne miejsce na samej plaży, ale również pozostawić samochód w bezpiecznym, legalnym miejscu. 

Wielu plażowiczów decyduje się bowiem pozostawić – wzorem innych – swój samochód na poboczu przy drodze. To zaś spotyka się zazwyczaj z szybką odpowiedzią karabinierów, którzy penetrują te okolice i w trakcie patrolu wystawiają liczne mandaty. To cenna przestroga, bo chyba nikt by nie chciał opuszczać bajecznie pięknej Italii z tego rodzaju „pamiątką”.     

Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Como – Plaża Bellano

Ładna, żwirowa, acz dość mała i do tego płatna plaża. Pomimo to warta odwiedzenia, bo jest jednym z ładniejszych tego typu miejsc na całym wschodnim wybrzeżu głównej części jeziora. W pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci, co sprawia, że jest to godne polecenia miejsce do odwiedzenia przez całą rodzinę. Na tym kąpielisku możemy się zatem kąpać w sposób familijny i tak można by je skrótowo określić.   

Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Como – Bau Bau Beach

Bau Bau Beach to wyjątkowe miejsce, w którym wykąpiemy się nie tylko my, ale i… nasz psiak. To znakomita miejscówka dla osób, które nie mogą rozstać się ze swoim czworonożnym pupilem nawet w czasie letniego wypoczynku i chcieliby dzielić z nim wspólne przeżycia podczas pływania w wodach jeziora Como. To miejsce jako jedyne nad całym jeziorem Como oferuje możliwość kąpieli z psem bez kagańca i bez smyczy.  

Bau Bau Beach znajduje się na wschodnim wybrzeżu głównego akwenu jeziora, nieopodal wspominanej wcześniej plaży Bellano. 

Najlepsze hotele nad jeziorem Como

Poprzedni

Wenecja autem, gdzie zaparkować, wskazówki

Ranking najpiękniejszych plaż w Kalabrii

Następny

Dodaj komentarz