Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Como

, , Tagi , , ,

Jezioro Como to bezapelacyjnie jedno z najpiękniejszych miejsc w całych północnych Włoszech. Jego piękno od lat doceniają nie tylko Włosi, ale i turyści z każdego zakątka świata – w tym również Polacy. Goście z zagranicy przybywają, by podziwiać to wyjątkowe w swym uroku miejsce, położone pomiędzy imponującymi, malowniczymi górami, tuż przy granicy włosko-szwajcarskiej. 

Dodatkowym atutem jeziora Como są piękne wille i rezydencje zdobiące bogate w roślinność wybrzeże akwenu. Wiele z nich stanowi świadectwo historii tego regionu, część z kolei należy do słynnych ludzi i wielkich gwiazd. Nie jest tajemnicą, że swoje rezydencje nad jeziorem Como mają między innymi takie osobistości świata kina jak: George Clooney czy Brad Pitt. Nie bez powodu te osoby, dysponujące w końcu nieograniczonym budżetem, wybrały akurat wybrzeże Como jako miejsce swojego letniego wypoczynku. Po prostu jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie!   

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie można się kąpać w jeziorze Como?

Po tafli jeziora Como kursują liczne łodzie, promy i innego typu statki, które pozwalają na sprawne przemieszczanie się turystów i zwiedzanie tego bajecznego miejsca również z perspektywy wody. Wielu turystów zadaje sobie jednak pytanie, czy w jeziorze Como można się kąpać? Odpowiedź brzmi: tak, aczkolwiek należy w tym celu udać się na jedno ze specjalnie wyznaczonych kąpielisk. Poniżej w tekście wskazane zostały najlepsze miejsca tego typu. 

Co ważne, pamiętać należy, że jezioro Como należy do najgłębszych akwenów tego typu w Europie. Ponadto jest to najgłębsze jezioro całych Alp! Jego średnia głębokość to 154 metry, natomiast w najgłębszym miejscu odnotowane zostało aż 425 metrów! To powinno dać do myślenia wszystkim amatorom kąpieli, którzy zechcą spędzić czas w wodzie. Należy mieć się na baczności, korzystać wyłącznie z wyznaczonych kąpielisk i nie zapuszczać się zbyt daleko w obszar jeziora. Choć sztywne trzymanie się reguł w tak malowniczym miejscu jak Como może przyjść z trudem, to zdecydowanie należy ich przestrzegać. 

Najlepsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Como – Abbadia Lariana Beach

Plaża znajdująca się we wschodniej odnodze jeziora (należy mieć na uwadze, że jezioro Como posiada kształt odwróconej litery Y), nieopodal popularnej i ważnej regionalnie miejscowości Lecco. Chociaż jest to plaża o trawiastym podłożu, to zdecydowanie warto jest spędzić tutaj czas. Choćby ze względu na krystalicznie czystą, lazurową taflę wody. Co ważne, plaża jest bezpłatna.  

W bezpośredniej okolicy plaży funkcjonują wszelkie usługi niezbędne przy tego typu miejscu – a więc przede wszystkim zaplecze gastronomiczne. Do tego na potrzeby naszego plażowania możemy wypożyczyć leżaki, które umilą nam wypoczynek i relaks. 

Wydaje się, że Abbadia Lariana Beach to miejsce wprost idealne do kąpieli w jeziorze Como i wypoczynku połączonego z podziwianiem cudownej panoramy tego cudu natury. 

Gdzie można się kąpać nad jeziorem Como – Spiaggia Pubblica di Bellagio

Kolejna interesująca plaża znajduje się w miejscowości Bellagio, znajdującej się na styku dwóch odnóg jeziora – wschodniej i zachodniej. Jak sama nazwa wskazuje, to publiczna plaża w Bellagio, z której mogą korzystać wszyscy miłośnicy tej formy wypoczynku. Plaża ma kamieniste podłoże, toteż udając się na nią, należy przygotować specjalne klapki, które uchronią nasze stopy przed ewentualnym zranieniem.

Woda jest w tym miejscu krystaliczna, a sama plaża w opinii większości gości należy do czystych i zadbanych. To zdecydowanie miejsce godne polecenia. Co prawda w otoczeniu plaży nie ma specjalnie rozbudowanej infrastruktury gastronomicznej, ale za to znajduje się tu mały bar serwujący drobne przekąski typu kanapki. 

Uwaga, w sezonie plaża bywa bardzo zatłoczona. Warto wybrać się tu więc wcześniej (lub poza sezonem), by zająć najlepsze miejsce i móc w pełni rozkoszować się kąpielami oraz plażowaniem nad jeziorem Como. 

Najlepsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Como – Domaso

Swoje kąpielisko posiada również miejscowość Domaso położona w północnej części jeziora. Choć największą popularnością cieszą się tutaj sporty żaglowe, to swoje miejsce znajdą tu również miłośnicy kąpieli wodnych. Niestety, również tutaj bywa bardzo tłoczno, gdyż jest to jedno z najlepszych miejsc do pływania w całej północnej części Como. Ta sława rozchodzi się zaś wśród ludzi i powoduje napływ turystów. Dlatego należy odpowiednio wcześniej przybyć na miejsce, aby móc w pełni cieszyć się urokami kąpieli w jeziorze Como. 

Gdzie się wykąpać nad jeziorem Como – Spiaggia di Onno 

Powróćmy na południe – a konkretnie do miejscowości Oliveto Lario położonej nad wschodnią odnogą jeziora Como, gdzie znajduje się kolejne bardzo atrakcyjne i godne polecenie kąpielisko w tej okolicy. Tutejsza plaża należy do całkiem szerokich i bardzo dobrze wyposażonych pod kątem udogodnień turystycznych. Do tego tutejsza woda jest naprawdę krystalicznie czysta i przejrzysta – całą sobą zachęca wręcz do odbycia w niej kąpieli. To z pewnością jedno z najatrakcyjniejszych kąpielisk na całym wybrzeżu jeziora Como.  

Niestety, również i tutejsza plaża ma charakter żwirowaty, a co za tym idzie należy zadbać o bezpieczeństwo swoich stóp, udając się na nią. Poza tym należy szczególną uwagę zwrócić na miejsce, w którym pozostawiamy nasz samochód. To kolejny powód, aby i na tę plażę udać się z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, które pozwoli nam zająć nie tylko dogodne miejsce na samej plaży, ale również pozostawić samochód w bezpiecznym, legalnym miejscu. 

Wielu plażowiczów decyduje się bowiem pozostawić – wzorem innych – swój samochód na poboczu przy drodze. To zaś spotyka się zazwyczaj z szybką odpowiedzią karabinierów, którzy penetrują te okolice i w trakcie patrolu wystawiają liczne mandaty. To cenna przestroga, bo chyba nikt by nie chciał opuszczać bajecznie pięknej Italii z tego rodzaju „pamiątką”.     

Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Como – Plaża Bellano

Ładna, żwirowa, acz dość mała i do tego płatna plaża. Pomimo to warta odwiedzenia, bo jest jednym z ładniejszych tego typu miejsc na całym wschodnim wybrzeżu głównej części jeziora. W pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci, co sprawia, że jest to godne polecenia miejsce do odwiedzenia przez całą rodzinę. Na tym kąpielisku możemy się zatem kąpać w sposób familijny i tak można by je skrótowo określić.   

Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Como – Bau Bau Beach

Bau Bau Beach to wyjątkowe miejsce, w którym wykąpiemy się nie tylko my, ale i… nasz psiak. To znakomita miejscówka dla osób, które nie mogą rozstać się ze swoim czworonożnym pupilem nawet w czasie letniego wypoczynku i chcieliby dzielić z nim wspólne przeżycia podczas pływania w wodach jeziora Como. To miejsce jako jedyne nad całym jeziorem Como oferuje możliwość kąpieli z psem bez kagańca i bez smyczy.  

Bau Bau Beach znajduje się na wschodnim wybrzeżu głównego akwenu jeziora, nieopodal wspominanej wcześniej plaży Bellano. 

Poprzedni

Wenecja autem, gdzie zaparkować, wskazówki

Ranking najpiękniejszych plaż w Kalabrii

Następny

Dodaj komentarz