Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Maggiore

Tagi , , , , , , , ,

Zazwyczaj typowe włoskie wakacje kojarzą się z szerokimi piaszczystymi plażami oraz ciepłym morzem. Jednak Włochy to nie tylko morze, ale też jeziora. Kraj ten może poszczycić się jednym z najpiękniejszych i największych jezior na naszym kontynencie. Lago di Maggiore to jedno z największych jezior w Europie, które leży na granicy Szwajcarii oraz Włoch. Gdzie znajdują się najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Maggiore?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakie są najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Maggiore?

Na przełomie wiosny i lata, gdy temperatury szybko rosną, Włosi uciekają przed gorącem nad lokalne jeziora. Jednym z takich jezior jest Jezioro Maggiore. Większość miejscowości położonych nad Maggiore posiada co najmniej jedną plażę, z dobrą jakością wody, która umożliwia kąpiel.

Plaża w miejscowości Angera

Angera to bardzo popularna miejscowość wśród okolicznych mieszkańców. Co więcej, jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce do kąpieli na wschodnim brzegu jeziora Maggiore. Malowniczo położone miasteczko Angera leży praktycznie na cyplu, który jest wysunięty w głąb jeziora. Dlatego też, niezależnie od pory dnia, praktycznie zawsze część brzegu skierowana jest ku słońcu. Przy plaży znajduje się także sporo cienia.

Plaża Arona

Miejscowość Arona leżąca po zachodniej stronie Jeziora Maggiore, może pochwalić się całkiem sporym zacienionym, trawiastym terenem idealnym na odpoczynek nad brzegiem jeziora. Kąpielisko liczy około 18 000 m2 i jest otwarte w sezonie wakacyjnym. Oferuje wówczas leżaki oraz parasole na wynajem, prysznice, plac zabaw dla najmłodszych, pływającą platformę oraz centrum wellness z masażami, oraz z sauną.

Warto jednak uważać na miejsca do kąpieli poza plażą Arona. W pobliżu ujścia strumienia Vevera do Jeziora Maggiore zdarzyło się kilka utonięć, co więcej jakość wody w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia.

Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Maggiore – Plaża Baveno

Jeśli planujecie na dłużej odpoczynek w jednym miejscu nad Maggiore, warto zatrzymać się w miejscowości Baveno. Jest to miejscowość często omijana przez turystów, chociaż niesłusznie. Rozległa, sztucznie usypana, piaszczysta plaża, kusi barem, restauracją, leżakami do wynajęcia, miejscem do gry w siatkówkę plażową oraz nadmuchiwanymi pływającymi wyspami. Plaża ta oferuje wszystko, czego można spodziewać się od modnego miejsca nad jeziorem. Nieopodal plaży znajduje się także molo do cumowania łodzi.

Plaża w Belgirate

Miejscowość Belgirate może pochwalić się dosyć długą promenadą nad jeziorem. Pomimo promenady w miejscowości jest tylko jedna plaża, czyli niewielki  około 100- metrowy teren pokryty drobnym żwirem, leżący na południe od centrum Belgirate. Aby wejść do wody, trzeba zejść po schodach. Do wyposażenia plaży należą prysznice oraz toalety.

Plaża w Cannero – Riwiera Cannero

Cannero wraz z sąsiednią miejscowością Cannobio regularnie od kilku lat zdobywa wyróżnienie Błękitnej Flagi. Co więcej, są to dwie jedyne plaże w Piemoncie, które wyróżniono Błękitną Flagą. Cannero posiada jedną z najczystszych plaż nad Jeziorem Maggiore.

Cannero wraz z sąsiednią miejscowością Cannobio regularnie od kilku lat zdobywa wyróżnienie Błękitnej Flagi. Co więcej, są to dwie jedyne plaże w Piemoncie, które wyróżniono Błękitną Flagą. Cannero posiada jedną z najczystszych plaż nad Jeziorem Maggiore.

Plaża Cannabio

Plaża miejska w miejscowości Cannobio zdecydowanie jest tolicą sportów wodnych nad Lago di Maggiore. Jest to idealne miejsce do odpoczynku na plaży, jak i do aktywnego wypoczynku. Dzięki sprzyjającym wiatrom oraz szkołom i wypożyczalniom, plaża ta przyciąga rzesze kitesurferów, windsurferów oraz żeglarzy.

Plaża w Ispra

Ispra to miejscowość leżąca po wschodniej stronie Jeziora Maggiore. Warta uwagi jest promenada, która prawdopodobnie jest najdłuższą promenadą na Lago di Maggiore. Miejscowość ze swoim długim wybrzeżem jest bardzo atrakcyjna jeśli chodzi o wypoczynek nad brzegiem jeziora. Przy dosyć dużej przestrzeni nad brzegiem, bez problemu można znaleźć wypielęgnowane trawniki, kamieniste oraz piaszczyste plaże.

Najlepsze miejsca do kąpieli nad Jeziorem Maggiore – plaże w Stresa

Podczas wypoczynku w miejscowości Stresa wystarczy przejść przez ulicę i już znajdujemy się na jednej z kilku żwirowych oraz kamienistych plaż nieopodal centrum miasta. Plaże przy centrum miejscowości są także doskonałym miejscem do obserwowania promów oraz prywatnych łodzi pływających na sąsiednie Wyspy Boromejskie – Isole Borromee.

Lido di Carciano di Stresa to plaża leżąca około dwudziestu minut spacerem na północ od centrum miejscowości Stresa. Plaża rozciąga się wzdłuż promenady nad Jeziorem Maggiore. W sezonie wakacyjnym wstęp na plażę jest płatny. Jest to niewielka opłata, a dzięki niej mamy wstęp na plażę z piaskiem oraz dużą ilością leżaków na wynajem. Co więcej, widoki z tej plaży na Wyspy Boromejskie są niesamowite.

Plaże Verbania

Miejscowość Verbania powstała z połączenia dzielnic Pallanza oraz Intra. Jest ona największym miastem leżącym we włoskiej części Lago Maggiore w regionie Piemont. Verbania posiada kilka plaż, z których praktycznie wszystkie znajdują się w dzielnicach Suna oraz Pallanza. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze oraz najładniejsze plaże znajdują się w dzielnicy Suna. Dostęp do plaż jest bezpłatny, natomiast wstęp do kąpieliska nad jeziorem kosztuje około 5 euro. Warto mieć na uwadze, że w miesiącach wakacyjnych oraz w gorące weekendy plaże są oblegane przez miejscową młodzież, oraz mieszkańców.

Wzdłuż wybrzeża w miejscowości Verbania w kierunku zachodnim, znajdują się dość krótkie, żwirowe plaże. Aby do nich się dostać, potrzebny jest samochód, jednak są one zdecydowanie mniej zatłoczone. Jedynym mankamentem są schody w dół od drogi. Sprawiają one, że miejsce to nie nadaje się dla małych dzieci, słabych oraz starszych osób. Co więcej, plaże te nie oferują zbyt wiele cienia, ale są idealnym miejscem na odpoczynek poza sezonem, ponieważ są bardzo długo wystawione na promienie słoneczne przez cały dzień.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

TOP lista najpiękniejszych plaż w regionie Marche

Ferrara – co zobaczyć, atrakcje, jak dojechać, hotele

Następny

Dodaj komentarz