Najlepsze piaszczyste plaże w Apuli

, Tagi , , , ,

Apulia to piękny, choć mocno niedoceniany przez turystów region Włoch kontynentalnych. Dość wspomnieć, że znajduje się on aż nad dwoma morzami – Adriatykiem i Morzem Jońskim. Do tego, patrząc na ten obszar z kosmosu, można stwierdzić, iż jest to obcas włoskiego buta – taka jest bowiem jego rola w popularnym geograficznym wyobrażeniu Italii i Półwyspu Apenińskiego. Turyści podziwiać piękne plaże w Apuli oraz spać w luksusowych hotelach.

Jak już zostało wspomniane, Apulię cechuje wybitnie nadmorskie położenie, które oczywiście oznacza, że znajdziemy tu wiele interesujących, pięknych i atrakcyjnych z turystycznego punktu widzenia plaż.

Najpiękniejsze plaże w Apuli – Spiaggia di San Pietro in Bevagna

Piękna, długa plaża ciągnąca się przez kilka kilometrów wzdłuż krystaliczne czystego i obdarzonego przez naturę pięknym kolorem morza. Wedle legendy w miejscu tym przebywał kiedyś sam św. Piotr (stąd nazwa plaży i okolicznej miejscowości), którego łódź rozbiła się tu na skutek burzy. Miał też nawracać tutejszą pogańską ludność, która była pod wrażeniem dokonywanych przez niego cudów.

Plaża jest bezpłatna, co szczególnie istotne, bo wiele tego typu pięknych plaż położonych w Italii ma charakter płatny. Urokami tego miejsca możemy się z kolei cieszyć zupełnie nieodpłatnie. 

Najlepszy hotel w okolicy Spiaggia di San Pietro in BevagnaAquarium Residence

Położenie: Via degli Olmi – 18, 74024 San Pietro in Bevagna, Włochy 

Ceny: ok. 750 zł z noc w pokoju dwuosobowym 

Piękne miejsce położone tuż przy samej plaży, pobyt tu sprawi, że w zasadzie nie będziemy opuszczali nabrzeża, bo nawet siedząc we własnym pokoju, będziemy mogli podziwiać widok na morze i słuchać szumu fal. Wspaniałe doznanie! Do tego obiekt jest oceniany jako bardzo czysty i komfortowy dla gości. 

Najpiękniejsze plaże Apulii – Cala dell’Acquaviva

Morze jest tu w zupełności krystaliczne, a do tego tutejsza woda ma absolutnie wyjątkową właściwość – mianowicie jest zawsze nieco chłodniejsza w stosunku do okolicznych wód. Wynika to z faktu, że do tego miejsca dopływają wody źródlane, które w naturalny sposób ochładzają akwen przy tej plaży. Wszystko to sprawia, że relaks w wodzie przy tej plaży będzie z pewnością wyjątkowym przeżyciem. 

Sama plaża położona jest z kolei w pięknej, urokliwej zatoczce, która stanowi definicję wakacyjnego, włoskiego piękna. Takie rzeczy tylko w Italii! 

Najlepszy hotel w okolicy Cala dell’AcquavivaL’Aia di San Giorgio

Położenie: Via Vecchia Ortelle, 73030 Vignacastrisi, Włochy 

Ceny: od 600 zł za noc w pokoju dwuosobowym 

Bardzo przytulne i ciche miejsce dla osób chcących odpocząć od turystycznego zgiełku. Oddalone od plaży o około 2,5 kilometra, ale z powodzeniem nadrabia to przepyszną, lokalną kuchnią.   

Najpiękniejsze plaże w Apuli – Baia dei Turchi

Plaża położona na małym klifie, wśród skał, która jest jednak mocno oblegana przez turystów – dlatego warto jest się tu wybrać poza sezonem letnim, a przynajmniej jego sierpniowym szczytem, kiedy miejsce to jest dosłownie oblegane przez zarówno zagranicznych, jak i lokalnych, włoskich turystów. 

Podobnie jak w przypadku poprzednich plaż i tu czeka na nas woda o wyjątkowo pięknym kolorycie, jak i krystalicznej przejrzystości. Nie będziemy mogli oderwać od niej wzroku!  

Najlepszy hotel w okolicy Baia dei TurchiTenuta Paifer

Położenie: Via Az. Fontanelle pod. 57, 73028 Otranto, Włochy 

Ceny: od ok. 350 zł za noc dla dwóch osób 

Piękny, przytulny i zadbany obiekt położony około półtora kilometra o plaży. Goście chwalą tutejsze posiłki, ale również stan czystości tego ośrodka.   

Najpiękniejsze plaże Apulii – Spiaggia di Torre Guaceto

Dziewicze krajobrazy i kilometry białego, piaszczystego podłoża to cechy, które dobrze opisują to – nieco mniej popularne wśród turystów – miejsce. Również bardzo dobrze widoczne jest przy tej plaży dno morskie – możemy je obserwować z perspektywy lądu, podczas pływania, ale jest to również wprost znakomita plaża dla wszelkiej maści nurków, którzy chcą poznać Apulię z perspektywy podwodnych głębin. W tym miejscu natura wręcz sama zachęca do tego rodzaju eksploracji.  

Najlepszy hotel w okolicy Spiaggia di Torre GuacetoMasseria Caselli Hotel Ricevimenti

Położenie: Contrada, 72012 Specchiolla BR, Włochy

Ceny: od 700 zł za noc w pokoju dla dwojga osób 

Przepiękny obiekt z chwalonym za profesjonalizm personelem oraz bardzo wysokim standardem czystości. Co ciekawe, hotel ten służy również za miejscowy pałac ślubu. Wyjątkowy.  

Najpiękniejsze plaże Apulii – Spiaggia di Porto Ghiacciolo

Piękna mała plaża w bezpośrednim sąsiedztwie interesującego zamku. Jednak podobnie jak w przypadku części pozostałych plaż wymienianych w naszym spisie – należy się liczyć z prawdziwym oblężeniem w szczycie sezonu letniego. Niestety, to „urok” najpiękniejszych miejsc, o których istnieniu siłą rzeczy wie wielu innych ludzi niż tylko my.

W pobliżu plaży znajduje się miejsce do skoków do wody zlokalizowane na skale – jednak tę atrakcję polecamy wyłącznie osobom w pełni przygotowanym fizycznie, odważnym i racjonalnym. Nie trzeba bowiem nadmieniać jak bardzo niebezpieczna i ryzykowna jest to atrakcja. Zanim przystąpimy do skoku, należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu dna i jego głębokości! To kluczowe dla bezpieczeństwa. 

O wiele bardziej bezpiecznym sposobem spędzenia czasu na tej plaży jest wizyta w małej jaskini, która również zdobi okolicę tej plaży. Możemy się tam wybrać z dziećmi, aby poczuły niezwykły klimat rajskiej przygody – mimo, że to przecież nie Karaiby, a cały czas europejskie Włochy. 

Najlepszy hotel w okolicy Spiaggia di Porto GhiaccioloTorrepietra Colonial – Historical Residence

Lokalizacja: c.da grotta dell’acqua 338/a, 70043 Monopoli, Włochy

Ceny: od 850 zł za noc w pokoju dwuosobowym 

Imponujący rozmachem obiekt, którego korzenie sięgają czasów starożytnych! Przykład wspaniałej adaptacji włoskich miejsc o charakterze historycznym do wyzwań i zadań współczesności. Również i w tym miejscu odbywają się śluby i wesela.   

Najpiękniejsze plaże w Apuli – Spiaggia di Vignanotica 

Piękna plaża wyłożona żwirem (choć część ma charakter piaszczysty). W jej pobliżu znajdują się liczne groty i małe jaskinie, w których możemy schronić się przed upalnym, włoskim słońcem, które może dać się nam we znaki – zwłaszcza jeśli przybywamy tu w środku sezonu letniego.

Plaża znajduje się na półwyspie Gargano w Apulii, a więc miejscu, które często żartobliwie bywa nazywane „ostrogą włoskiego buta”. Będąc w Apulii, wręcz nie wypada go ominąć! 

Najlepszy hotel w okolicy Spiaggia di Vignanotica Hotel Baia Delle Zagare

Lokalizacja: Litoranea Mattinata/Vieste, 71030 Mattinata FG, Włochy

Ceny: od 700 zł za osobę 

Luksusowy, 4-gwiazdkowy hotel, który posiada wśród swoich usług między innymi możliwość bezpośredniego zjechania windą na plażę! Więcej w kwestii wyjątkowości tego miejsca dodawać nie trzeba. 

Najlepsze hotele w Apuli i Bari

Poprzedni

Najlepsze kurorty na wakacje w Kalabrii?

Narni – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele

Następny

Dodaj komentarz