Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie – zaplanuj wizytę

Tagi , , , , ,

Rzym to miasto, które zachwyca swoją różnorodnością oraz bogactwem historycznych skarbów. To właśnie tam będziesz mógł spotkać się z pozostałościami antycznych budowli, zwiedzić ruiny Koloseum, a także zagłębić się w historię starożytnych cywilizacji. Miasto przyciąga turystów jak prawdziwy magnes. Jeśli więc i Ty się na to zdecydujesz, wówczas koniecznie musisz wybrać się do jednego miejsca. To Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie. Jak zaplanować wizytę? Oto najważniejsze informacje.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie – historia i ciekawostki

Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie to miejsce, którego nie możesz pominąć podczas zwiedzania miasta. W budynku tym spotyka się ze sobą sztuka współczesna i nowożytna. Galleria Nazionale d’Arte Moderna znajduje się praktycznie w samym centrum Rzymu i codziennie skupia się w niej wielu turystów, chcących przeżyć wyjątkowe spotkanie z kulturą. Galera ta może pochwalić się wyjątkowo obszernymi zbiorami, które z pewnością Cię zaskoczą. Dominują oczywiście obrazy, a także rzeźby ze szkoły włoskiej, których powstanie datowane jest na przełom wieku XIX i XX. Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej skupia się w głównej mierze na epoce klasycyzmu oraz romantyzmu. Choć wiele dzieł nawiązuje do twórczości włoskiej, to jednak możesz znaleźć tu także prace znakomitych, zagranicznych artystów jak np. Cézanne, Miró, Kandinsky, Monet, Van Gogh czy Pollok.

Co jest jednak ciekawe, galeria ta rozlokowana jest w aż dwóch budynkach, podzielonych na konkretne epoki w sztuce i twórczości. Sam projekt i zamysł powstania Narodowej Galerii Sztuki Nowoczesnej pojawił się już w roku 1990. Miała ona znaleźć się w dawnej fabryce browaru. Rozpoczęto więc prace rekonstrukcyjne i przebudowano obiekt, adaptując go na potrzeby galerii, która miała się w nim znaleźć. Finalnie prace zostały ukończone w 1999 roku, a sama galeria została oficjalnie otwarta w październiku 2002 roku. Wizyta tam jest jednym z lepszych sposobów na to, by zrozumieć przemiany, jakim ulegała sztuka i twórczość artystów na przestrzeni dwóch epok. Z jednej strony możesz dostrzec zmieniające się nastroje społeczne, z drugiej zaś puszczenie wodzy fantazji i kreowanie fenomenalnych dzieł. Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej to fenomenalne doświadczenie, którego nie będziesz mógł zapomnieć przez dłuższy czas.

Gdzie znajduje się Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie?

Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie znajduje się praktycznie w samym, historycznym centrum miasta. Nie powinieneś mieć więc problemów z tym, by do niej trafić. Jeśli zdecydowałeś się na spacer, wówczas wystarczy, że wyjdziesz ze słynnych Ogrodów Borhese, a galeria znajduje się tuż przy nich. Z drugiej zaś strony możesz także zdecydować się na przejazd samochodem lub taksówką. Finalanie, do Twojej dyspozycji pozostaje także komunikacja miejska. Najbliższym przystankiem jest Galeria Arte Moderna. Znajduje się on dosłownie naprzeciwko wejścia do budynku. Na przystanku tym zatrzymują się linie takie jak np.: 2, 19, 3BUS, 19BUS czy 3L.

Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie- bilety oraz godziny otwarcia

Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej w Rzymie jest otwarta dla zwiedzających przez sześć dni w tygodniu, tj. od wtorku do niedzieli. W poniedziałek obiekt jest zamknięty. Narodową Galerię Sztuki Nowoczesnej w Wiecznym Mieście możesz odwiedzić o względnie stałych porach. Jest ona czynna od 12:00 do 19:00 w dni powszednie, zaś w weekendy jest ona otwierana od godziny 10:00 i zamykana również o godzinie 19:00. Do zwiedzenia sal galerii i podziwiania znajdujących się tam dzieł sztuki będziesz potrzebował biletu wstępu. Normalny kosztuje 7,5 euro, zaś bilet ulgowy to koszt jedynie 6,5 euro. Bilety możesz zakupić w kasie biletowej, znajdującej się przy wejściu do galerii, ale także online, za pośrednictwem właściwej strony internetowej. Wówczas musisz doliczyć około 2 euro opłaty rezerwacyjnej.

Odwiedź też inne miejsca:

Muzeum Figur Woskowych w Rzymie – zwiedzanie, bilety

Nowoczesne Muzeum Leonardo Da Vinci Experience w Rzymie

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Rzymie

Poprzedni

Dlaczego warto odwiedzić Florencję w zimie?

Stacja metra Toledo w Neapolu: Perła sztuki w podziemiu miasta

Następny

Dodaj komentarz