Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , ,

Wybierz się na spacer po starożytności w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Neapolu. Ten prawdziwy klejnot jest absolutną koniecznością dla miłośników sztuki i historii, ponieważ mieści jedną z najbardziej królewskich kolekcji na świecie. Samo muzeum jest zabytkowym budynkiem, w którym kiedyś mieścił się Uniwersytet Neapolitański. Z pewnością znajdziesz mnóstwo informacji o klasycznym Rzymie, spacerując po jego korytarzach. W galerii znajduje się ogromny zbiór rzeźb, obrazów, mozaik i innych zabytków – nie wspominając o słynnych na całym świecie malowidłach ściennych z Pompei. Będąc na miejscu, poznasz historię i cuda tego wspaniałego miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu – historia i ciekawostki

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu, jest znane również jako Museo Archeologico Nazionale di Napoli. Ta obowiązkowa wizyta dla wielbicieli historii i sztuki znajduje się w sercu Neapolu przy Piazza Museo 19. W muzeum skrupulatnie przechowywana jest skarbnica wiedzy o starożytnym Rzymie, prezentująca niezwykle bogaty asortyment. W trzypiętrowej galerii znajduje się imponująca gama artefaktów i dzieł sztuki, głównie z czasów rzymskich, ale także z okresu renesansu i Grecji.

Sam budynek został pierwotnie zbudowany jako twierdza dla szlachetnych żołnierzy pod koniec XVI wieku, a później został przekształcony w centrum oświecenia. Fuga i Schiantarelli, znani architekci, zrewitalizowali muzeum po przeniesieniu uniwersytetu zaledwie kilka lat później. W 1816 r., po zakończeniu panowania Napoleona, po zniszczeniu niektórych galerii sztuki powstał pałac dla zbiorów królewskich. Znajdują się w nim urzekające relikty z francuskiej dekady.  To oczywiste, dlaczego każdy miłośnik przeszłości lub miłośnik sztuki powinien odwiedzić Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu. Nie tylko mieści bogactwo historii, ale także jego kolekcja jest wyjątkowa, a wydarzenia niezrównane.

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu – zwiedzanie

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu to pozycja obowiązkowa dla miłośników kultury. Znajduje się w nim ogromna kolekcja rzeźb, obrazów, mozaik i innych starożytnych rzymskich artefaktów – wraz ze słynnymi freskami z Pompei. Można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, ale jeśli wolisz bardziej niezależne podejście, dostępne są również wycieczki audio. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i połączyć swoją wizytę z innymi niesamowitymi zabytkami w Neapolu — skorzystaj z jednego z łączony pakietów zwiedzania! Na przykład jest pakiet „Muzeum Archeologiczne w Neapolu + Katakumby San Gennaro” lub „Muzeum Archeologiczne w Neapolu + Herkulanum”.

Muzeum zapewnia gościom ekscytującą ofertę łączoną. Z pakietem „Muzeum Archeologiczne w Neapolu + Città della Scienza” możesz zwiedzić dwie najważniejsze atrakcje miasta. Jest też inny pakiet – „Muzeum Archeologiczne + Wezuwiusz i Herkulanum”. Ta daje szansę zwiedzenia słynnego wulkanu i Herkulanum, starożytnego miasta, które warto zobaczyć. Muzeum to nie tylko miejsce do oglądania relikwii, ale także jednorazowe pokazy, które dają odwiedzającym niesamowity wgląd w czasy starego Rzymu. Weźmy na przykład aktualną ekspozycję „Picasso i starożytność klasyczna” – jest dostępna tylko do 27 sierpnia 2023 r.

Mało kto o tym wie, ale znajduje się tutaj również tzw. Sekretny Gabinet. Przede wszystkim znajdują się tutaj kolekcje starożytnych artefaktów. Nie można również zapomnieć odwiedzić Muzeum Epigrafiki (jest częścią całego muzeum). Naukowcy z całego świata zgromadzili tutaj aż około 7100 eksponatów z inskrypcjami. Pozwala to zobaczyć jak się żyło w starożytności, czyli mowa o ich kulturze oraz przyzwyczajeniach. Dla ciekawskich to warto zobaczyć kolekcję monet rzymskich. Jest to największa wystawa tego typu na świecie. To właśnie pieniądz był kiedyś środkiem propagandy politycznej.

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu – ceny biletów i godziny otwarcia

Przez całą dobę możesz wykupić sobie wstęp do Narodowego Muzeum Archeologicznego w Neapolu za pośrednictwem Tiqets.com. Dodatkowo na tej stronie możesz zakupić pakiety, które umożliwiają wstęp do innych atrakcji Neapolu w obniżonej cenie. Zmniejsz koszt dzięki kombinacji podwójnych biletów. Za mniej niż 45 dolarów można wejść do Muzeum Archeologicznego + Katakumby San Gennaro lub Muzeum Archeologicznego + Herkulanum. Brzmi jak świetna okazja dla tych, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej Neapolu!

Godziny otwarcia muzeum zmieniają się wraz ze zmianą pór roku. Kiedy nadejdzie lato, od kwietnia do października, jest otwarte od 9:00 do 19:30. Jednak wraz z nadejściem zimy, między listopadem a marcem, godziny stają się nieco krótsze – dokładnie od 9:00 do 18:00 – i trzeba wejść nie mniej niż godzinę przed zamknięciem. Jeśli chcesz ominąć kolejkę i dostać się od razu do muzeum, Tiqets.com pozwala na dogodny zakup. Nie tylko to, ale nawet bilety z dołączonym audioprzewodnikiem – idealne dla tych, którzy chcą przyswoić jak najwięcej wiedzy o historii i kulturze miejsca. To naprawdę wygodny sposób na zakup biletów.

Sprawdź również wpis o zwiedzaniu Teatro di San Carlo!

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Źródła termalne w Toskanii – gdzie się zrelaksować w gorącej wodzie?

Plaże w Toskanii – gdzie odpocząć nad morzem?

Następny

Dodaj komentarz