Najpiękniejsze miejsca na luksusowe wakacje w górach we Włoszech

Luksusowe wakacje we włoskich górach, fot. shutterstock.com

Włochy są wyjątkowym krajem na skalę światową i łatwo to zauważyć, rozpatrując zróżnicowane dziedziny. Jest to państwo, które jest spadkobiercą kultury starożytnych Rzymian, a niektóre budowle czy nawet drogi przetrwały do dziś. Krajem, który posiada najwięcej obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, są właśnie … Zobacz więcej »

Narty w Courmayeur, trasy, wyciągi, co zwiedzić, jak dojechać, noclegi

Dolina Aosty zimą - Alpy w Courmayeur, Włochy

Courmayeur otoczone spektakularną przyrodą zaprasza miłośników gór i zapierających dech w piersiach widoków. Zachwyca krajobrazami, mnogością ośrodków narciarskich i doskonałych szlaków. Ale czy warto wybrać się do Courmayeur także latem? Co zobaczyć w Courmayeur? Courmayeur leży na wysokości ponad 1000 m n.p.m. w Dolinie Aosty … Zobacz więcej »

Rowerem przez Cortina d’Ampezzo – trasy, porady

Cortina d'Ampezzo, Włochy, fot. shutterstock.com

Cortina d’Ampezzo w Wenecji Euganejskiej to prawdziwa perła włoskich Dolomitów i zarazem ikoniczne miasto światowych dyscyplin w sportach zimowych. Położona na północnym pograniczu Włoch, nieopodal terenów Austrii, w sercu górzystych terenów stanowiących o wyjątkowym profilu tej części Italii. Wyposażona w niezliczone narciarskie trasy zjazdowe miejscowość … Zobacz więcej »